Nonsexuál Slávek Vajíčko ze Sobotky hledá ženu. Nejlépe učitelku, aby ministerstvo pro diagnózy z povolání vedla sama Diagnóza

Sobotka se rozhodl dát Chládkovi padáka, což zdůvodnil kouzelně – činí tak prý proto, že Chládek přestal splňovat přísné požadavky, které on klade na své ministry. A jaká kritéria to jsou? Inu hlavně by to měla být žena… Ten seznam Sobotkových ministerských nároků musí být opravdu impozantní. Když uvážíme, že ve vládě sedí lidé kalibru Dientsbiera, Zaorálka, Mládka nebo Marksové-Tominové, pak ti jistě splňují i ty nejpřísnější nároky.

Slávek Vajíčko Sobotka

Slávek Vajíčko Sobotka

Dienstbierovi nedávno stávkovali úředníci z jakéhosi úřadu pro chudé a hrozili masovými výpověďmi. Ministr Mládek zase občas přijde s nápadem, že by stát mohl sociálně těžit uhlí v dolech, které současný předseda vlády střelil pod cenou jistému uhlobaronovi. A co vymýšlí Marksová-Tominová raději v zájmu zachování zdravého rozumu ani zmiňovat nebudu.

Byl Chládek opravdu nejhorší? Nebyly by tu i lepší kandidáti na vyhazov?

Ovšem rozhodně nemůžu říct, že bych se kvůli jeho odchodu rozslzel. Z mého pohledu to byl – řečeno s Cimrmanem – vulkán, který svými nápady zasypal sám sebe. Byl mistrem grandiózních vizí, ať už to byly učitelské platy nebo „tablet do každé aktovky“, které musely vypadat skvěle na papíře, ale nikdo neřešil, kdy z nebe spadne tolik peněz, aby se to dalo uvést v život. O čipování dětí raději pomlčím. Ovšem nic z toho důvodem jeho odvolání nebylo. Sobotka se patrně zalekl článků v novinách, které popisovaly, že Chládek údajně šikanoval své podřízené.

Nemám v úmyslu takové podezření zlehčovat, ale na druhou stranu je budu vždy brát s rezervou, zejména když s tím přijdou Babišovy noviny. Před nějakou dobou Babiš společně s MF DNES vyrazili šturmem na ministra zdravotnictví Němečka kvůli údajně předraženým nákupům zdravotnické techniky. Neznamená to, že nemohli mít pravdu, ale nejde to číst jako Písmo svaté…

Ovšem Sobotka celou grotesku ještě vylepšil, když přišel s tím, že by se mu na ministerstvu školství líbila žena. Mně by se tam spíš líbil někdo kompetentní, ale to není v naší vládě priorita. Ovšem je pravda, že angažováním další dámy by se dosáhlo úžasných úspěchů. Podíl sociálnědemokratických žen by se v jediném okamžiku zdvojnásobil a vláda by se zase trochu víc genderově vyvážila. Navíc bychom mohli mít hned dvě ministryně se třemi jmény, jelikož k Michaele Marksové-Tominové by mohla přibýt „Lenka z Teska“ Arnoštová. No nebrali byste to?

Další horkou favoritkou je prý také Alena Gajdůšková. Když jí nevyšel ten Senát, tak může dostat aspoň cenu útěchy. Anebo by si to mohla rovnou nechat Marksová-Tominová, když už ho má dočasně řídit. Alespoň bychom se přesvědčili o platnosti přísloví, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř.

Každopádně jsme požehnaná země, když má náš předseda vlády tak skvěle srovnané priority. Ještě by to chtělo do vlády nějakého toho Eskymáka, abychom byli dostatečně pokrokoví. Ovšem do 40% kvóty je ve vládě pořád daleko, takže Sobotka ještě bude muset pár ministrů vyhodit, než budeme dostatečně vyrovnaní. Jen se bojím, aby se o manželově náklonnosti k ženám nedozvěděla paní Sobotková…

Zdroj: Blog autora