V českých mešitách verbují pro teroristy a tajná služba o tom (opět) nic neví

Český prezident Zeman včera zveřejnil informaci o verbování pro Islámský stát v českých mešitách. Naše tajná služba BIS ovšem o ničem (opět) neví, což je ovšem logické, když je infiltrována islamisty. „Verbování pro Islámský stát už podle některých zpráv probíhá. Zatím ve velmi omezeném rozsahu – jedná se o jednotky případů, z nichž některé už odjely do Sýrie,“ řekl prezident Zeman.Muslim

TV PRIMA zveřejnila rozhovor s českým muslimem, který pod podmínkou zachováni anonymity řekl, že „většinou, co tady chodí do mešity a co jim cpou do hlavy, my jako slyšíme, co tam jako vykládají v té mešitě, to, co mají jako dělat, že musí jako do Sýrie, musejí zabíjet, musejí tohle, fakt je to hrozné.“

Nemám dostatek informací k tomu, abych mohl potvrdit nebo vyvrátit tvrzení prezidenta Miloše Zemana či anonymního českého muslima, ale mohu říci, že je víc než reálné, že naše tajná služba BIS neví co se v českých mešitách děje.

Již v roce 2010, tedy v době kdy jsem ještě oficiálně působil jako muslim v české muslimské komunitě, jsem v rozhovoru pro časopis REFLEX upozornil, že mnozí muslimští informátoři české tajné služby BIS lžou o situaci v muslimské komunitě. Oni sice tvrdí BIS, že jsou jim loajální, ale ve skutečnosti se jim vysmívají a jen je využívají pro své zájmy. Jejich skutečná loajalita je k islámské komunitě a ne české společnosti nebo našemu státu.

V důsledku tohoto chováni informátorů z řad muslimů a neexistenci českých agentů, kteří by byli nasazeni do prostředí českých muslimů, je naše tajná služba ve své podstatě slepá a odkázána pouze na záplavu protichůdných a polovičatých informací. To se ukázalo například v tom, že BIS nejspíše vůbec nevěděla, že se v brněnské mešitě káže nenávist proti židům a státu Izrael či vůbec nezasáhla proti Ústředí muslimských obcí a českému muslimovi Vladimirovi Sáňkovi, kteří vydávali literaturu podněcující nenávist vůči neislámským vládám apod.

Jak jsem popsal osobně v knize Islám a islamismus v České republice (ukázka kapitoly zde), tak samotní muslimové velmi stojí o to mít kontakty s českým bezpečnostním aparátem a spolupracovat s ním. Ono se to nejspíše odvíjí jednak od snahy získat možnost jak mít výhodu a „ochranu“ ze strany českých úřadů, ale i od snahy infiltrovat naše bezpečnostní orgány a učinit je „slepé“ vůči šíření radikálního islámu v českých mešitách.

Přitom v takovém sousedním Německu by právě činnost Ústředí muslimských obcí či aktivity panu Sáňky a Alrawiho byly alarmujícím signálem o radikalizaci muslimské komunity. Jediná složka českého bezpečnostního aparátu, která nejspíše nebyla tolik islamisty infiltrována a není „slepá“ vůči šíření radikálního islámu v českých mešitách je Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu.

Muneeb Hassan Alrawi

Muneeb Hassan Alrawi

Což ukazuje i nejen zásah proti pražským mešitám v loňském roce, ale i vyšetřováni kázání nenávisti v brněnské mešitě před několika roky. Za zásahy proti českým islamistům si UOOZ vysloužilo nehynoucí nenávist BIS, českých orientalistů (Ostřanský, Kropáček apod.) a samozřejmě českých islamistů, kterým tak udělali čáru přes rozpočet a ohrozili jejich vliv nad českými muslimy.

Jsem proto přesvědčen, že BIS nemůže mít logicky informace o verbování pro Islámský stát v českých mešitách, když tam nemá důvěryhodné informátory a na základě osobní zkušenosti vím, že lidé jako je Muneeb Hassan Alrawi či Vladimír Sáňka stojí pevně na straně islamistů.

Od koho tedy může mít prezident Zeman informace o verbování v českých mešitách? Buď je má od Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, nebo od tajné služby některé spřátelené země. Například německého Úřadu pro ochranu ústavy, izraelského MOSADu či ruské FSB, protože tyto tajné služby mají mezi českými muslimy důvěryhodnější informátory než naše BIS či zahraniční rozvědka UZSI.

Zdroj: Blog autora