Tak Brno už pod rukama Žít Brno hnije a pěkně to páchne! Hollan, piče, Tři ocásky a je Ander z Košic

No a zase z obydlené zatáčky. Tak třeba o velmi zdařilé personální politice hnutí Žít Brno, které podle bývalého starosty po nástupu do vedení města dosazuje do pracovních pozic mnoho svých členů či sympatizantů. Na úřad Brna-střed byl například 5.ledna přijat pan Daniel Zeman. Nastoupil do svého prvního pracovního poměru v životě, náklady radnice na jeho prac. poměr činí měsíčně necelých 30 tis. Kč. Jeho pracovní náplní je správa nových médií, či chcete-li obsluha FB radnice.

Hollan  NGOista - společenský radikální terorista anarchistického zřízení

Hollan NGOista – společenský radikální terorista anarchistického zřízení

Z provedené kontroly a mediálního monitoringu jeho aktivit však plyne,že této činnosti se ve své pracovní době věnuje minimálně a až 85% pracovní doby tráví psaním čistě soukromých postů či příspěvků pod hlavičkou Žít Brno. Úřad Brno-střed se zbavuje právníků, dává výpovědi,ale veřejné peníze investuje do trafik pro členy Žít Brno, kteři za ně dělají pro toto hnutí servis, nebo se v práci docela dobře baví..

bez komentáře

bez komentáře

Konec konců, pan Zeman právě zastupitelům přiznal, že „dělá podržtašku panu starostovi“?? A činí se jen se podívejte. BTW: Za třicet litrů měsíčně budu psát že je 3,14ča kdokoliv.

Taky bylo v pátek v Brně veselo. MČ Brno střed vedená Hollanovým Žít Brno nezklamala a „povolila“ dvě demošky vedle sebe. Jednu proti přílivu uprchlíků, druhou co pořádali pod hlavičkou Brno blokuje. To jsou ti, co na prvního máje udělali takovej bordel, že je musela srovnat policie. Matej Hollan a spol.tak jako správní blokátoři se tak stali hrdiny reportů svých mediálních kamarádů a pan  náměstek dokonce osobně osočil zasahující policisty z brutality. Měl tu drzost volat osobně ministrovi vnitra. Nepochodil. No a tak si v pátek zkusili taškařici ve stylu barevných kšand v pátek zkusili znovu. Dobře to popsal Viktor Lošťák na FB.  Před několika dny jsem dal na web text s expresivním titulkem Přestaňte kurva blbnout. Varoval před účelovým rozdmycháváním pouličních šarvátek ze strany ekobioetnoaktivistů. V pátek v Brně obě demonstrace, tedy jak antiimigrační, tak její antianti protějšek proběhly víceméně tak, jak bylo oběma stranami plánováno. Jsme dál nejen o týden, jsme také dál v celém tom, co se tady děje. Byli jsme posunuti o další krůček směrem k násilí v ulicích.

A na závěr něco o jakési kavárně Tři ocásci, o níž jsem neměl dosud tuchy. Až si pověsili foto že #přijímají. Dámy a pánové kavárníci se vyfotili s papírem, v němž napsali že „přijímají solidaritu“. Do jejich lokálu o něco později přišli pánové z druhé strany a v poněkud rozkurážené náladě něco pronesli, snad i facka padla. Je to jeden ze základních triků z kuchařky aktivismu – nebo chcete-li, šedé zóny politického marketingu. Vyprovokujme je, ať nás zbijí. Pak se pochlubme, jak nás bijí. Opakujme dle potřeby.

Hlavním smyslem je ovládnout mediální prostor, protože do něj se násilí dostane vždy na prvním místě, ale samozřejmě také získat příznivce u těch, kdo sympatizují s bitými a očernit agresivního protivníka. Je to levný a velmi účinný recept. Je to přesně ten důvod, proč lidi jako Matěj Hollan nebo Martin Ander pořádají zdánlivě absurdní kontrademonstrace, kterými jen přilévají olej do ohně – protože právě o to jde, přilít oheň, vyhecovat je, nechat pár svých lidí to odskákat a pak se pohoršovat.

Pro politické vůdce je to úžasně laciné. Téměř nikdy to nejsou oni, kdo budou držet facku, odnese to za ně nějaký pěšák, který to myslí dobře. Z chlápka, co to všechno vlastně vyprovokoval, co vymyslel tu pitomost s focením papírů a antiantidemonstracemi, taková dobrá facka udělá ochránce slabších a morálního vítěze.

Kdo dostal facku, je v právu, pomyslí si část lidí. Ne všichni, ale o to ani tak moc nejde. Důležité je společnost polarizovat, rozštěpit, a sám se postavit na jednu stranu vzniklého konfliktu, pěkně do světla, kam je dobře vidět a kam časem spadnou i nějaké ty hlasy. Srovnejte to s tou nevděčnou, úmornou lopotou, kdybyste měli něco doopravdy řešit, třeba slevu na šalinkartách, co jste slíbili. Ani nápad. Facky v kavárně jsou tisíckrát lepší.

ocásci vlevo

ocásci vlevo

Vedení Brna ale včera požádalo policii o důraznější pomoc. „Požádal jsem, aby se situaci věnoval tým specializovaný na extremismus, aby se situace ještě více nevyhrotila,“ uvedl náměstek primátora Matěj Hollan (Žít Brno). Hergot, fakt je náměstek pro kulturu kompetentní úkolovat policii?

Zdroj: Blog autora