Požár hasí benzínem: Za radikalizaci obyvatel EU může Brusel

Po Evropě se konají demonstrace proti imigrantům a posilují radikální strany. Lidi mají pocit, že Evropská unie nic nedělá. A mají pravdu.  Počet běženců se jen za letošní rok přehoupl přes sto tisíc. Internetem kolují fotografie, videa i svědectví lidí, kteří přišli do styku s uprchlíky. Média o problému informují nepřetržitě. Zraky všech se upínají na Brusel. Tam se ale jako vždy řeší kraviny. 

Petr Švihák

Petr Švihák

Vůbec se nedivím, že v Evropě posilují radikálové a neustále stoupá agresivita. Strach a nejistota lidí vynáší extremisty k moci. O správnosti názorů je přesvědčují i nepochopitelná prohlášení některých obhájců imigrace, protože ty samotné jsou již za hranicí slepého fanatismu. Společnost se doslova rozdělila na xenofoby a sluníčka.

Islamisté jsou nebezpeční především v muslimských zemích. V Evropě se o více obětí zasloužili norský chlapec Breivik a německý pilot Lubitz, ale nemá smysl na nic vyčkávat. Imigraci je potřeba zastavit, běžence vrátit zpět a jejich země stabilizovat. To je ale téměř nesplnitelné. Důležité je, aby již žádná mocnost nestrkala „rypák“ tam kam nemá.

Zítra odjíždím do míst, kam běženci připlouvají na člunech nebo spíše na evropských „záchranných“ lodích a potom se vydám na plavbu do Afriky. Doufám, že se mi podaří přivézt nějaké fotografie, ale i svědectví občanů postižených oblastí, kterých je žalostně málo.

Zdroj: Blog autora