To už je pouze další zlé plivnutí českých médií…Nejvíce lžou a manipulují ta takzvaná seriózní média

Ve středu večer jsem se zúčastnil v Praze demonstrace proti imigrantům, proti islámu a za zákon o referendu o setrvání v Evropské unii. A přes veškeré moje zkušenosti jsem nevěřil svým očím, když jsem včera sledoval média, jak neuvěřitelně lžou, jako když tisknou.  Dočetl jsem se o sobě v této souvislosti v mnoha nejznámějších a největších médiích, že Tomio Okamura zorganizoval demonstraci s šibenicemi.

Tomio Okamura

Tomio Okamura

Jenže já jsem vůbec žádnou demonstraci neorganizoval, organizoval ji úplně jiný politický subjekt, což média moc dobře ví, a já jsem byl pouze pozván jako jeden z mnoha hostů, abych vystoupil s projevem.

Dále jsem se dočetl, že jsem prý šel v čele radikálního průvodu k Úřadu vlády a cestou po mne někdo hodil vajíčko (a netrefil se). Přitom já jsem se vůbec žádného průvodu ani na vteřinu nezúčastnil, jelikož poté, co jsem vystoupil s projevem, jsem z demonstrace musel odejít na další jiné setkání s občany. Takže opět lež jako věž.

Pak jsem se všude možně dočetl, že na Okamurově demonstraci byly šibenice. Co k tomu říct. Jak již víte, já jsem nebyl organizátor a byl jsem přítomen pouze zčásti, ale chápu, že se médiím hodí každá záminka o mně lhát a překrucovat fakta. Demonstrace se zúčastnilo průběžně až dva tisíce lidí a desítky z nich drželi v rukou transparenty či vlajky, přes které šlo stěží dohlédnout až na konec davu. A zřejmě někde vzadu na kraji byli dva lidé s maketami šibenice – já jsem si jich vůbec v té dálce nevšiml a jak média později zjistila, vůbec to nebyli příznivci našeho hnutí SPD, ale bylo to členové jakési jiné strany. Přesto mne média opět schválně očernila.

A konečně, dočetl jsem se, že to prý byla xenofobní a rasistická demonstrace. To už je pouze další zlé plivnutí českých médií. Co je rasistického a xenofobního na tom, že nechci v České republice ilegální imigranty a rozšíření islámu? Co je špatného na tom, že jsem na demonstraci prosazoval to nejdemokratičtější řešení, tedy referendum o nulové toleranci k přijímání imigrantů a referendum ohledně setrvání v Evropské unii? Já jsem dokonce z podia vyzval všechny zúčastněné, abychom se chovali slušně a celá demonstrace také byla z hlediska účastníků zcela v poklidu.

Poklidnou demonstraci slušných lidí ve skvělé atmosféře narušilo jen asi pět odpůrců z řad členů Strany zelených, kteří naopak imigranty a islám chtějí, a proti kterým v souladu se zákonem ihned zakročila policie, jelikož protizákonně narušovali řádně nahlášenou demonstraci.

Cílem těchto soustavných a dlouhodobých lží je dehonestace nepohodlných osob. Poplivat a lhát o Okamurovi se vždycky hodí, a navíc vím, že to médiím i zvyšuje čtenost. Já bych na to žaludek neměl, abych dělal práci, kde je potřeba lhát o druhých jen proto, že mi někdo zaplatí. Ale možná někomu křivdím, může to být i leností redaktora zvednout telefon a zjistit si nejprve fakta. Tak jako tak je výsledkem lež a manipulace. A i tato poslední zkušenost mi jen potvrdila, že nejvíce lžou a manipulují ta takzvaná seriózní média. O to je celá situace nebezpečnější, protože lidé těmto lžím snadněji uvěří.

Zdroj: EUportal.cz