Cikáni si mohou dovolit skoro vše; Systém diskriminuje slušné lidi, seniory a děti

V České republice existuje přes 250 organizací zabývající se cigány. Asi jen desetina plní nějaký účel. Co děláme špatně? Proč se tato menšina nedokázala integrovat nikdy a nikde? Kdo je dostal na kraj společnosti?

Chudáčci - je to námaha tahat se s tolika zlatem

Chudáčci – je to námaha tahat se s tolika zlatem

Moji prarodiče žijí na Zderadově v Brně. Město tam postavilo pro seniory moderní pětipatrový domek. Je to tam docela příjemné. Na druhé straně hřišťátka pro nejmenší postavili také pětipatrový domek, vypadající úplně stejně, jak ten pro seniory.

Problémem je to, že tento domek slouží sociálně slabším, respektive cigánům (ozn. cigán je normální spisovné slovo). Po několika letech se věci mají tak, že domek pro seniory vypadá stále stejně – tzn. jemně opotřebován, zatímco ten naproti je defakto zničen, posprejován, na jistých místech vymlácen na cihlu a odporně ušmudlaný. Z otevřených oken se na vás mračí otylé postavy obojího pohlaví a koukají, zda se nekoukáte vy na ně příliš dlouho a kam to vlastně jdete a co máte v ruce. Pořvávají a dělají rozruch. Zkrátka usilovná práce od pondělí do pátku, od úsvitu do soumraku.

Hřiště vypadá docela odolně protože bylo konstruováno tak ,aby vydrželo několik let všechny období v roce. Večer tam cigáni posedávají, holdují alkoholu a čichají ředidla. Po inj. stříkačkách jsem se nedíval. Zajisté si ochránci menšin umí představit, jak si jejich dítě v té nečistotě hraje.

Senioři včetně mých zažívají řehole. Musí vyjít ven a sprintovat na MHD než je tlupa cigánů zmerčí a začne je obtěžovat. Mí prarodiče naštěstí mají auto, tak s vypětím sil usednou a vycouvají z parkoviště s poposedanými problémisty na kapotě pryč. Nehledě na to, že si nemohou dovolit vzít si na sebe svatební prsten nebo řetízek – omezování svobody, jak řemen.

Během svého života jsem měl desítky problémů s touto menšinou a to nejsem konfliktní člověk a bojová umění využívám jen na obranu. Pokud mi někdo řekne, že nikdy s nimi problémy neměl a setkává se s nimi denodenně, tak lže sám sobě nebo je to hipík a nerozumí tomu, co píši.

Kdo je dostal na kraj společnosti? My? Ne, oni sami a to proto, že valná většina se neumí přizpůsobit, jsou líní, nemají zájem a nechtějí. Proč tedy tolik organizací? Protože se na tom rýžuje.

Někteří to zažili a někteří si to určitě představí na příkladu. Koupíte si dům či byt. Chodíte do práce, vychováváte děti a jednoho krásného dne se vedle vás nastěhují cigáni. Buď je nastěhovala realitka nebo město. Vás se nikdo na nic neptal. Třeba budou slušní, řeknete si, ale možná ne. Podle statistik o kriminalitě a přestupcích bych nebyl až zas tak optimistický. Přinejlepším vás čeká zhoršení pořádku a nějaký ten teg (podpis sprejem) na zdi. Prostě vám to může zničit život. Budete tam muset žít, protože nemovitost s tak poníženou hodnotou prodáte pod cenou, pokud už je vaše a neplatíte hypotéku. Tak to prostě funguje. Ochránci menšinových práv a města je budou přemisťovat různě po městech a vesnicích, poněvadž si myslí, že v menší dávce budou snesitelnější. Pravdou je to, že lidem to dost komplikuje život.

A klasický argument typu ´vždyť kradou i  Češi´ , ´oni také dokaží pracovat´ a podobně, si nechte od cesty. Zkuste se podívat do českých věznic nebo si stačí otevřít web s hledanými osobami. Srovnávejte procentuálně.

Poslat je nikam nemůžeme, protože to jsou ´praví´ Češi a mají naši stát. příslušnost. Nemůžeme je integrovat, protože nechtějí. Nemůžeme je přestěhovat mimo město (jako na Slovensku), protože budeme za fašouny a dobrosrdíčkáři nám budou psát bláboly o Osvětimi. Prostě nemůžeme dělat nic.

A tady je návod: usmívejte se na ně, kdy ž vám strhnou řetízek z krku, pogratulujte jim. Nechoďte na policii – nemá to žádnou cenu. Plaťme organizacím peníze, ať si s tím dělají, co chtějí. Pokud vám to přijde málo, každá org. má na stránce ještě číslo účtu, tak nebuďte skrblíci a pošlete něco navíc.  Když se vedle vás nastěhují, vklidu si uvažte šibeniční smyčku a potichu se solidárně zhoupněte, protože nemůžeme NIC dělat. (Návod je myšlen ironicky a nerad bych četl názory nějakých hlupáků, kteří mě budou plísnit.)


Zdroj: Blog autora | převzato bez souhlasu | titulek redakční