Havloidní jelita mají zase nenávistnou petici, kterou ze záhrobí podepsal i Havel

Při výběru úvodního slova jsem váhal mezi ombudsmáňou, islamisty a antiislamisty a děním v Brně, kde se pořád něco děje. Nakonec jsem se rozhodl pohovořit na téma, kterak sluníčkoví lidé každého kdo nechce přijímat podivná individua je zlodux, xenofob a vůbec ošklivý člověk.  Nejlepší ukázkou kolik je těchto zaslepenců je nejnovější iniciativa Stop nenávisti. Iniciativa, kterou během několika dnů podpořilo na 9000 lidí.

Petr Paulczynski

Petr Paulczynski

Jak říkají její neznámí autoři, vznikla jako reakce na sílící xenofobii a nenávistné výpady vůči migrantům, o jejichž přijetí se nepříliš úspěšně jedná v zemích napříč Evropou, ale i vůči samotným Evropanům, kteří chtějí lidem v nouzi pomoci nebo jednoduše nesdílí jinak velmi rozšířený strach z neznámého.

Iniciativa zaslala otevřený dopis premiéru Bohuslavu Sobotkovi a ministru vnitra Milanu Chovancovi Spouštěčem celé akce byla prý demonstrace kde zaznívala nenávistná a rasistická hesla a objevily se i makety šibenic pro „vlastizrádce“, kteří se zastávají „nájezdníků z cizích zemí“.

Mluvčí výzvy, dokumentaristka Apolena Rychlíková pravila, že stát se nesmí nechat rozkládat manipulátory, kteří zneužívají lidský strach a nespokojenost k uzurpování politického prostoru a vlivu“ (vypadá to, že geny se nezapřou). Mezi podepsanými lze nalézt známá jména, která se vždy vynoří, když je třeba rozvířit  hladinu. Lidé činu, kteří stojí vždy u všelikých iniciativ.

Souručenství těch, co spolu mluví ( rozumějte ti co si podporují své kšefty) Tyto nevolené skupiny se vyjadřují kdykoliv k čemukoli. Jejich tváře mají zachránit upadající politiku. Bojovníci vyjíždějí většinou z Kavčích hor jako  či odjinud jako z bájného Blaníku, aby všem řekli kdo je hodný a koho třeba zatratit.

Režiséři Helena Třeštíková a Břetislav Rychlík, filozof Miroslav Petříček, historik Michal Pullman, výtvarník a režisér Jan Švankmajer, spisovatelka Radka Denemarková, filmový kritik Kamil Fila, novinář Jiří Peňás, hudebníci David Koller a Moimir Papalescu, signatáři Charty 77 Petr Uhl a Petr Vránek, ředitel společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek, katolický kněz Tomáš Halík, literární historik Martin C. Putna či senátor Václav Láska.

Jen tento namátkový výběr říká, o jakou skupinu jde. Za perličku lze považovat, že mezi signatáři se vyskytl i Václav Havel. No a když už zmiňují jako motiv ony šibenice, řekl bych že je to oblbování. Pro vysvětlení nezasvěceným – šlo o dvě šibenice z latěk opatřené nápisy o velezradě politiků.

Takových a horších symbolů už si naše demošky prožily několik. A namísto debaty o imigrační politice se stáčí debata k tomu, zda měli nebo neměli policisté rozpoznat, jak nebezpečné ty laťkové rekvizity jsou. Co je na tom, že pro velezrádce někdo nese laťkové šibenice?

Jak napsal Aston:  38 senátorů odhlasovalo ústavní žalobu na Václava Klause za velezradu i kvůli amnestii, stalo se to v březnu 2013 a o dva roky později sesmolili senátoři stejnou hloupost, tentokrát namířenou na prezidenta Miloše Zemana.

proti sluníčkům

proti sluníčkům

Radím tedy policistům, aby vyšetřovacím orgánům řekli, že žalování politiků za velezradu je v Česku národní sport a že ten nápis viděli na nějakých prkýnkách se špagátem a že ministr Chovanec, pokud chce dokázat, že jde o šibenici, by si měl předmětnou oprátku dát na krk a předvést, že jde o popravčí nástroj.

A já dodávám: No propána, samozřejmě, že šibenicema se na demonstraci nesmí mávat… nanejvýš tak vlajkama se srpem a kladivem! A jako stylový obrázek tu mám názor publicisty a muzikanta Petra Štěpánka, který má již 1000 sdílení.

Zdroj: Blog autora | Kráceno