Sobotka a jeho ministři kašlou na tento národ

V tuniském letovisku Sousse, na sklonku června, zaútočil stoupenec Islámského státu a na pláži postřílel 38 lidí, zejména Britů. Nechápal jsem české rodiny, které dva dny nato do Tunisu odlétaly i s dětmi. Rodiče odpovídali na kameru, že jim cestovka odmítla vrátit peníze a tak, aby je „nevyhodili z okna“, prý nakonec na dovolenou „museli“ odletět i s dětmi. Takovým rodičům by možná měla česká sociálka odebrat děti stejně nekompromisně, jako to dělá norská.

Sobotkův osud v islámské Evropě?

Sobotkův osud v islámské Evropě?

Pokud se někdo chová jako šílenec, je to jeho věc, ale pokud ohrožuje vlastní děti, už to jen jeho věc není. Jenže, víc než tato nezodpovědnost některých lidí mne doslova vytáčí lhostejnost a nezodpovědnost českého premiéra a zejména ministrů vnitra a zahraničí.

Premier Sobotka kývá hlavou jako Hurvínek a tváří se, že se nic neděje. Ministr Chovanec dosud rezolutně konstatoval, že je vláda „připravena“ a policie taktéž, jen nesdělil nač a jak. Řvoucí ministr Zaorálek asi  křikem volajícím po sankcích proti Putinovi ochraptěl a tak mlčí. Zřejmě naši vládní soudruzi nedostávají na stůl svodky, nebo neumí anglicky. Britská tajná služba varovala ve čtvrtek svoji vládu před akutním rizikem dalších teroristických útoků v Tunisku. Možnost dalšího teroristického útoku směřovaného na cizince je podle jeho informací „vysoce pravděpodobná“, varovali britští zpravodajci.

Na základě dění v regionu zpravodajci usuzují, že riziko pro turisty je příliš vysoké.Podle britského ministra zahraničí nepomáhá ani usilovná snaha tuniské vlády o zajištění bezpečnosti letovisek. Britská vláda okamžitě vyzvala své občany, trávící dovolenou v Tunisku, aby neprodleně opustili tuto destinaci a ostatním (tedy i českým) to doporučila. Brusel nám nařizuje kvóty, Londýn nás varuje před teroristy. Česká vláda mlčí! Premier kýve hlavou, ministři Chovanec a Zaorálek to „mají pod kontrolou“ a jsou ticho. Tak se ptám, k čemu jsou premiér a ministři, pokud mlčí a tak kašlou na vlastní národ?

Zdroj: Blog autorta