Jsou už Němci jen otroci mohamedánů? Podle všeho ano. To budete koukat

Německý soud v největším městě Mnichově rozhodl, že vláda může nechat sledovat odpůrce stavby největší mešity v zemi. Jiný bavorský soud potrestal předsedu hnutí Die Freiheit Bayern Michaela Stürzenbergera pokutou 2500 eur za „hanobení islámu“, čehož se měl dopustit tím, že zveřejnil texty koránu, vyzývající k násilí proti ne-muslimům. Dotyčný také „varoval, že islám není slučitelný s demokracií“. Mezitím mnichovský soud zakázal referendum o stavbě mega-mešity, přestože aktivisté sesbírali 60 000 podpisů k provedení referenda. Navzdory právu na svobodu slova byli odpůrci stavby mešity umlčeni.

Islamistické prase drží uřezanou hlavu

Islamistické prase drží uřezanou hlavu

Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann uvedl, že „odpůrci stavby mešity jsou potenciálními protiústavními aktivisty.“ Přitom se opřel do dvou hnutí: Die Freiheit Bayern (FB) a Politisch nicht korrekt (PI). Obě hnutí se zaměřují na téma imigrace, multikulturalismu a islámu v Německu.

Mega-mešita má mít rozlohu 6 000 m2, 40 milionů eur má darovat Katar, který podobné wahhabistické mešity staví v Evropě neuvěřitelným tempem. Odpůrci stavby namítají, že se mešita stane strategickou platformou pro šíření islámu v Německu i v Evropě. Podle Herrmanna jsou odpůrci mešity „pravicoví extrémisté, kteří pod záminkou civilní iniciativy cílí na německé voliče.“ Před soudem Herrmann obvinil předsedu FB, že označuje islám za „fašistický, politicko-náboženský systém“, aniž by rozlišoval mezi islámem a islamismem, čímž „pošlapává ústavní práva muslimů.“ Předseda FB Stürzenberger se hájil tvrzením, že „nemá nic proti jednotlivým muslimům, ale že islám a islamismus jsou dvě strany téže mince a proto islám představuje pro německou demokracii vážnou hrozbu.“ Ocitoval výrok bývalého íránského muslima, konvertujícího ke křesťanství, že „islám zničí Německo stejně, jako zničil Persii.“

Stürzenberger tvrdí, že „islám je rakovina, rozkládající národy, infikujíc je jedem své netolerantní, k ženám nepřátelské, nebezpečné a násilné ideologie.“ Podle prokurátorky Judith Henkelové Stürzenberger „narušuje veřejný pořádek a hrozí mu trest odnětí svobody až na tři roky.“ Stürzenberger také uvedl, že za stavbou mešity stojí radikální islámský duchovní Idriz, mající podle bavorské rozvědky kontakty na různé islámské skupiny. Původně se měla mega-mešita jmenovat Center for Islam in Europe-Munich, ale jméno bylo v roce 2013 změněno na Munich Forum for Islam.

Pokrytectví německých úředníků dovršil sociální demokrat Dieter Reiter, primátor Mnichova, který prohlásil, že „kdyby bylo povoleno referendum, dalo by to aktivistovi Stürzenbergerovi demokratickou fasádu, čemuž jsme se chtěli vyhnout.“ Odpůrcům mešity pak vzkázal: „Občané Mnichova, kteří podepsali výzvu k referendu, by měli akceptovat rozhodnutí soudu a magistrátu, zabraňující zneužití demokracie extrémisty.“ Stürzenberger přirovnal chování magistrátu k metodám bývalé východoněmecké komunistické diktatury.


Zdroj: EUportal.cz