Hodně zdraví pane prezidente, přejí Václavu Klausovi rozumní lidé; Jeho pomlouvači jsou stejně rádi, že jej mají, jinak by po nich ani pes neštěkl

U příležitosti sedmdesátin Václava Klause se autor Václav Dolejší vyzvrátil na stránkách iDnes. Své veledílo shrnul do 70 bodů údajných citátů a podle jeho názoru je vtipně oglosoval. Samozřejmě tak, že by od Klause pes kůrku nevzal. Nezapomněl skoro na nic. Jak rozlišit čisté a špinavé peníze, , ničení planety, jedna letuška, pohled na některá filmová díla, Havlovu nepolitickou politiku, ušklíbnutí nad slovem disident, podávání kostek na barikádě, jeho kouzelnou otázku “ A vy jste kdo?“ , o džínové bundě, o pravicovém a levicovém jídle, o snowboardu, PETkách, batůžcích, o filmu Marečku, podejte mi pero!, o oteplování, prázdný a falešný Topol, o chilském peru a plno dalších perel. Přiznám se, že patřím k těm, kteří Klause vždy pozorně poslouchali.

Václav Klaus a Petr Paulczynski

Václav Klaus a Petr Paulczynski

Ne, že by měl vždy pravdu, ale většinou se dřív či později ukázalo, že v klíčových věcech ji většinou měl. Navzdory trumberům do nekonečna omílajícím své mantry o samolibosti, aroganci, zloději, narcisovi, tuneláři a agentovi KGB dovolím si popřát exprezidentovi republiky, panu Václavu Klausovi, k životnímu jubileu hodně zdraví. I když vím, že tím riskuji příšerné komentáře. Risknu to.

Na rozdíl od mnoha těchto poštěkávajících ratlíků jsem totiž měl možnost mnohokrát se s Václavem Klausem setkat, ba dokonce s ním pohovořit. Můj pohled na tohoto muže byl mimo jiné formován právě těmito setkáními. Blahé paměti jsem byl šéfem volebního štábu v Brně. Na závěrečném mítinku měl vystoupit i VK. Proto mu byl poslán scénář tohoto mítinku. Po příjezdu jsem Václavu Klausovi dával do ruky složku s tímto scénářem. Pan předseda se na mne podiveně podíval a pravil : Nepotřebuji to. Cestou sem jsem se to naučil.

Druhou lekci z jeho pověstné pracovitosti jsem dostal na jedné ideové konferenci ODS, kde jsem vystoupil v jedné ze sekcí a z kusých poznámek, které jsem měl na malém lístečku jsem řekl svůj příspěvek. Po něm ke mně přišel VK a pravil. Přeji si, abyste to dopracoval a přednesl na závěr konference. Na moji námitku, že to nemá podobu souvislého textu mi pravil. To nevadí, nepůjdete na večírek a do zítřka to dopracujete tak, aby to mohlo být otištěno ve sborníku.

Tak takhle vidím Václava Klause. Pro mne je to člověk, kterého si vážím pro jeho pracovitost a názorové postoje. Postoje pevné, které nehledí na maistreamové žvatlání ať už se týká klimatu, EU, humanitárního bombardování Srbska, atomovou energii nebo kůrovce. Nikdy jsem se osobně u něho nesetkal s arogancí, jež je mu předhazována.

Pravda je, že má-li jiný názor než vy, musíte setsakramentsky dobře argumentovat, abyste mu jeho názor vyvrátili. A u člověka jeho vzdělání a rozhledu to dá sakra práci. Část mediální fronty, politomluvků či akademiků (jména si jistě dokázete dosadit sami) na pana VK nepřetržitě útočí. Až se z toho stal málem národní sport.

Oteplovači, eurohujeři, zelení pomatenci, ostřelují Klause ve stylu Paul Josepha Goebbelse věda, že tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou. Jistě, Václav Klaus není dokonalý, má chyby jako každý člověk. Ale byl to náš prezident. A dobrý prezident. A proto mu přeji k životnímu jubileu, aby mu vydrželo nejen zdraví, ale i onen „elan vital“, s nímž dráždí své odpůrce.

Hodně zdraví pane prezidente. BTW. Klaus, to je ten pán co říkali že už po něm pes neštěkne? Proč teda sbírají jeho bonmoty? A navíc je komentuji? Asi proto, že jim leží v pajšlu, protože si stojí za svým názorem a nemění ho jako ponožky! A navíc mu společenský vývoj dává za pravdu a tím kritiky usvědčuje ze lži a pokrytectví.

Zdroj: Blog autora | Kráceno