Zločinné neziskovky cenzurují vysílání ČT, když se jedná o cikány

Že je „Romská otázka“ dobrý byznys, to se ví dávno. Do neziskovek tečou desítky milionů a k Romům se nedostane prakticky nic, protože ty desítky milionů „spotřebují“ z velké části neziskovky na svoji režii.

cikánský vzkaz většině

cikánský vzkaz většině

Server Romea.cz je financován nadacemi OSI, EVZ, případně z Norských fondů, Vládu ČR navíc žádá o různé granty. Tedy je financován převážně z daní občanů. Méně známo je, že například Romea.cz požaduje navýšení finančních prostředků na cenzuru a tím i na šmírování a udávání. Na svém serveru má Romea.cz zveřejněnu žádost o grant ve výši 2 milony korun. Je zajímavé podívat se na to, co má tento grant financovat a otevřít si jednotlivé soubory ke stažerní. Co má výše uvedený grant financovat?

Monitorování jakýchkoli negativních zmínek o Romech v mediích a upozorňování na ně – tedy známé, pro naši zemi typické udavačství. Cílem projektu je ovlivňování nezávislých medií – citace: „Prostřednictvím těchto aktivit chceme zabránit společenskému posunu k radikalizaci a extremismu ve vztahu k Romům. Budeme ovlivňovat mediální obsah – napravovat mediální výstupy o Romech a zasahovat jimi majoritní veřejnost.“ (konec citace). A jak ta cenzura a udávání funguje v praxi? Osm neziskových organizací včetně ROMEA, o.p.s. poslalo Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) otevřený dopis kvůli pořadu České televize „Třída 8. A“. Seriál odvysílaný v loňském roce podle nich mohl rozšířit předsudky a stereotypy panující o romské menšině, oznámila obecně prospěšná společnost In IUSTITIA, která vznik dopisu iniciovala.


Paní Nešporová z In Institutia konstatovala: „I přesto, že si pořad původně kladl za cíl vyvolat veřejnou debatu o situaci našeho školství a tématu segregace Romů, výsledný efekt byl, alespoň podle reakcí diváků na internetu , zcela opačný….. V osmi odvysílaných dílech pořadu však mohli diváci místo schopných pedagogů a motivovaných žáků vídat spíše pravý opak – bezradné vyučující a děti, které je mají tak říkajíc na háku.“ Paní Nešporová by těžko hledala někoho, kdo by takovou třídu, jaká byla ukázána v dokumentu ČT, zvládl. Tak namísto objektivního posouzení dokumentu slídila v internetových diskusích. Učitelé v té třídě dělali, co mohli, žáci celou výuku „na háku“ očividně měli a zřejmě ve škole byli jen proto, protože museli a ne proto, že by se chtěli něco naučit. Jak chce aktivistka Nešporová vzdělávat někoho, kdo se nudí, nechce se vzdělávat a pokřikuje, že sociálka nebo invalidní důchod „to jistí“?

Čeká televize odvysílala dokument o tom, jak romské děti přistupují ke vzdělání, jak přistupují k pomoci ze strany většinové společnosti. Za to, co dokument ČT ukázal nemůže většinová společnost, ale sami Romové, kteří se v dokumentu projevili, jak se projevili. Ale romea.cz a spol prostě zavedou cenzuru pravdy a navíc za peníze z dotací a našich daní. Ti samí sluníčkáři, kteří neustále za dotované platy obviňují většinovou společnost z rasové diskriminace Romů, hlásají, že je naší povinností přijímat migranty z Afriky. Tak, myslím, že je na čase, aby tito sluníčkáři odcestovali do té Afrky pomáhat migrantům na místě samém a těm ostatním je třeba zavřít penězovody, aby namísto šmírování, udávání a cenzury začali konečně dělat něco pořádného.

Nařizovat ČT co nesmí vysílat se mohlo do roku 1989, dnes je takový požadavek naprosto nehorázný! Bez ohledu na rasu, národnost či etnikum, kdo chce skutečně pracovat, práci sežene, kdo chce opravdu studovat, studuje. Je třeba těm s nataženou rukou, co dlouhodobě nebo celoživotně nepracují a neposílají své děti do školy, ten penězovod zavřít také. Nevidím jediný důvod, proč by ti, co pracují, měli podporovat flákače, kteří nikdy pracovat nechtěli, proč bychom kohokoli měli přemlouvat ke vzdělávání se, když se vzdělávat nechce. Dokud se vyplatí nepracovat, situace se nezlepší a nepomůže ani cenzura ze strany neziskovek.


Zdroj: Blog autora

REKLAMA
VN-560-II