Český zrádce a americký kolaborant Klvaňa z newyorského doupěte volá: Prezident je zbytečný, zrušme jeho úřad. Obamu, ale nemyslí

Horko působí na každého z nás trochu jinak. Na pana Klvaňu zapůsobilo slunce zřejmě trochu více než je zdrávo a začal podléhat jakési podivné formě fata morgany.

Tomáš Klvaňa | foto: ceskatelevize.cz

Tomáš Klvaňa | foto: ceskatelevize.cz

V této fata morgáně si pan Klvaňa představuje, že český politický systém by mohl fungovat bez úřadu prezidenta, který je dle jeho uvážení zbytečný. V jeho případě bych to ani nenazval politický systém, jako spíše Polický systém, s odkazem na propagátora TOP 09 a nejznámějšího humanistického plavčíka v České republice pana Polického.

Pan Klvaňa je známá figurka politického pole. Známý propagátor amerického radaru u nás, někdejší mluvčí prezidenta Klause a v poslední době také člověk co přednáší na New York Universitě v Praze společně s panem Pehe, kde pak svým žákům dává do hlavy takové historické rozumy, jako je ten, že v roce 1945 Rudá armáda Československo neosvobodila, ale dobyla.


A tento pán, který je médii často zviditelňován, otázkou je kým a proč, zastává názor, že jediný, kdo byl hodný úřadu prezidenta, byl po Masarykovi pouze Havel a že Klaus i Zeman si tuto funkci vůbec nezasloužili. A dodává, že prezidentský úřad má monarchistický ráz a stojí zbytečné peníze.

Pokud dobře chápu pana Klvaňu, tak když byl na hradě Havel, tak o žádný monarchistický ráz nešlo a ten úřad zbytečný nebyl, a když je tam teď člověk s opačným viděním světa, tak by bylo dobré ho zrušit. Tomu říkám návrh demokrata jak poleno. O bezpáteřnosti tohoto pána svědčí i to, že dělal v prvním funkčním období mluvčího panu Klausovi, o kterém nyní tvrdí, že si tu funkci nezasloužil. Tehdy zřejmě také ten úřad nebyl zbytečný a možná v té době si funkci prezidenta pan Klaus zasloužil, protože měl výborného mluvčího.

Možná pan Klvaňa byl tehdy snad jediný, kdo neviděl, že už tehdy to mezi Havlem a Klausem skřípalo a jejich názory byly zcela jasně odlišné. Možná proto tehdy zvolil ve své sleposti práci pro pana Klause, čímž tedy popřel sám sebe a své nynější názory.

Pokud chce pan Klvaňa mluvit o zbytečných nákladech na prezidentský úřad, pak by mě zajímalo, kolik tehdy stála kampaň ministerstva zahraniční, v čele s panem Schwarzenbergem, která měla mezi občany vyvolat dojem, že radar je jen takový nevinný strom, který nás ochrání před veškerým světovým zlem. Pan Klvaňa tehdy dostal parádní funkci Koordinátor vládní komunikace programu protiraketové obrany. Inu složitý název pro zbytečnou funkci je vždy dobré spojení. Toto spojení mělo za výsledek, snad kromě zpěvu paní Parkanové, jedno velké nic a pak nemalé výdaje.

REKLAMA
VN-560-II

Pokud jde o to, kdo si zaslouží či nezaslouží být prezidentem, naštěstí nerozhoduje pan Klvaňa a jeho kolegové z New York Univerzity v Praze, ale svobodní občané. Mimochodem, aniž bych chtěl hodnotit funkční období pana Havla, ale zkusme si představit, jakou by měl tehdy podporu, kdyby existoval internet a média v takové podobě jako dnes. Tehdy jsme byli odkázáni pouze na Českou televizi, která nám neustále tvrdila, že pan Havel je ten nej a o jeho chybách nikdo nic nevěděl. Informací bylo málo a tak člověk neměl tolik možností si přečíst o každém přeřeknutí či klopýtnutí pana prezidenta, jako je tomu dnes. Takže v tomto ohledu bych byl v hodnocení pana Havla opatrný, pane Klvaňo.

Možná kdyby byl prezidentem pan Schwarzenberg, tak by ta funkce pro pana Klvaňu zbytečná nebyla, protože s velkou pravděpodobností by opět dělal mluvčího. A o penězích by snad ani nebyla řeč. Mimochodem Zeman dává třetinu svého platu na splacení státního dluhu. Tak by mě na závěr zajímalo, kolik peněz ze státního dluhu umazalo působení pana Klvani ve funkcích tehdejší Topolánkovi vlády.

Tak až bude zase horko a pan Klvaňa bude mít opět nějakou tu světlou chvilku, můžeme mu v klidu sdělit, že ty jeho nápady z New York Univerzity v Praze, jsou opravdu pouhou fata morgánou, stejně jako byl tehdy ten radar v Brdech.

Mimochodem, nepamatuji si, když se tehdy vyjmenovávali veškeré země a nebezpečí, před kterými nás ten radar měl ochránit, na nějakou zmínku o tom, že radar dokáže zachytit i nelegální uprchlíky. Ale to byla zřejmě jenom chyba systému, tehdejší obranné strategie a představitelů armád, jejichž prognózy opět selhaly. Ne poprvé a bohužel ani ne naposled.

Proto bych prosil nahradit heslo o pravdě a lásce heslem novým: Selský rozum a střízlivý nadhled snad někdy zvítězí nad inteligentní vznešeností a pokryteckou hloupostí.

REKLAMA
VN-560-II

Zdroj: Blog autora