Zvěř v akci: Cikáni brutálně zmlátili plavčíka jen proto, že dělal svou práci

Otřes mozku a další zranění utrpěl v úterý během služby plavčík na koupališti v Kojetíně na Přerovsku. Napadli ho příbuzní romského chlapce, kterého od vody vykázal.

Chudáčci - je to námaha tahat se s tolika zlatem

Chudáčci – je to námaha tahat se s tolika zlatem

Podle něj opakovaně skákal z boční strany bazénu, kde je to zakázané, a odmítal s tím i přes opakované napomenutí přestat. „Ten chlapec nedbal mého upozornění, že se nachází v místech, kde není povoleno skákat. Když jsem ho z prostor vykázal, začal mi vyhrožovat, že zavolá rodiče. Vzápětí na koupaliště vtrhla asi desetičlenná skupinka Romů,“ popsal třiadvacetiletý plavčík Ivan Jarmer pro server Deník.cz. Otec hocha mu podle něj nejprve začal vulgárně nadávat a dožadoval se vrácení vstupného. „Vysvětlení, proč jsem jeho syna vykázal, mu ale nestačilo. První ránu jsem schytal do brady od matky toho hocha. Pak mě položil na zem i jeho otec a začal do mě kopat. Těch kopanců bylo hodně. Když jsem se konečně zvedl, inkasoval jsem další úder od třetí osoby,“ dodal mladík, který je nyní v pracovní neschopnosti, neboť utrpěl otřes mozku a další zranění.

REKLAMA
VN-560-II

Dle místostarosty Kojetína Miloslava Oulehly už se v minulosti na koupališti odehrála řada konfliktů mezi plavčíky a dětmi především z místní komunity nepřizpůsobivých. „Jsou vulgární a nevychovaní, z plavčíků mají srandu a nerespektují je. Jednou už pak došlo i na vyhrožování. Fyzické napadení jsme tu ale doposud neměli, teď to bylo poprvé a zřejmě tím celá stupňující se problematická situace vyvrcholila,“ řekl Oulehla….. (konec citace idnes.cz). Diskuze pod článkem nebyla otevřena, nebo byla možná zrušena. Ono ale vlastně není moc o čem diskutovat. Popsaná událost je jen ukázkou toho, co se děje často na mnoha místech naší republiky. Nejen u bazénů, ale i na dětských hřištích, ve školních třídách, v nemocnicích, kdekoli na ulici. Pokud někdo z majoritní společnosti napomene nezbedné romské dítě, které opakovaně porušuje pravidla či předpisy, či obtěžuje své okolí, hrozí mu obvinění z rasismu, či rána pěstí a kopance navrch.

Neustále je nám vštěpováno, abychom zlepšili soužití s romskou minoritou. Neustále slyšíme ze strany romské minority či proromských aktivistů různé požadavky, ale většinou stížnosti a obvinění z rasové diskriminace. Když majoritní společnost sama od sebe nadšeně začne pomáhat rodině paterčat, čekají její příslušníky jen stížnosti, nadávky i dokonce facka. Když plavčík u bazénu chrání zdraví lidí v něm a vykáže pro opakované porušování bezpečnostních předpisů romského chlapce, čeká jej „cikánská ferovka“ deset na jednoho, rány pěstí a kopance. Chyběla snad jen nějaká ta násada od krumpáče, či mačeta. Romští aktivisté i romea.cz k případu pochopitelně mlčí. Jen „druhá strana“ tvrdí, že plavčík údajně chlapce vytahl z vody za krk. Reakcí města na incident je, že na pořádek u koupaliště bude dočasně každé odpoledne dohlížet strážník. Jen si nedokážu představit, co bude ten strážník platný, až se na něj také vyřítí férovka deset na jednoho.


Je opravdu na čase přestat s dosavadním sluníčkařením. Všem, co bez rozdílu na rasu, národnost, etnikum, či barvu plati porušují zákony a předpisy a ohrožují či obtěžují své okolí, je třeba dát nekompromisně najevo, že budou za takové jednání postiženi.Jestliže členové majoritní společnosti za svoji dosavadní benevolenci k takovému jednání dostávají facky, rány pěstí, kopance, či dokonce násadou od krumpáče či mačetou, je nezbytné vyhlásit nulovou toleranci. Těm, kteří celoživotně nepracují a pracovat nikdy nechtěli, je třeba snížit dávky a podpory ne minimum, aby pochopili, že se vyplatí pracovat. Za množící se případy brutálního násilí některých jedinců ze strany romské minority ale mohou i sluníčkáři typu Dientsbiera, Šabatové, Kocába, Halíka, romských a proromských sdružení, protože Romy neustále plácají po ramenou a ujišťují je o jejich „právech“. O tom, že je třeba dodržovat zákony a předpisy jim však neřeknou nic.

Místostarostovi Kojetína by mělo být garantováno, že pokud zakáže komukoli pro opakované porušování předpisů přístup na bazen, nebude obviněn z rasismu, pokud ty předpisy bude porušovat Rom. Je třeba skoncovat s StBáckými provokacemi u realitních makléřů prostřednictvím romských agentek. Ombudsmanka Šabatová protiprávním použitím „agenta provokatéra“ porušila zákon a měla by za to být po zásluze odvolána. Navíc, každý z nás má právo prodat či pronajmout cokoli komu chce a má právo i kohokoli odmítnout. Opakuji, je nezbytné vyhlásit nulovou toleranci takovým případům.

REKLAMA
VN-560-II

Zdroj: Blog autora