Čína a naše teroristické „lidskoprávní lobby“

Ono se to nezdá, ale ohánět se lidskými právy je patrně tou nejsnazší cestou, jak se dostat k dobrému postavení, slušnému příjmu a nejlépe obojímu zároveň. Klávesnice mi cuká, abych se nepustil do „drahého zesnulého“…a nevím, nevím, zda tomu pokušení odolám.

Havel - Lidská zrůda

Havel – Lidská zrůda

Koncept lidských práv je samozřejmě správný a myslím si, že většina lidí ho i podporuje. Pro mě je, samozřejmě hlavní věcí „Pursuit of Hapinnes“, zakotvené v americkém Vyhlášení nezávislosti.

“ Life, Liberty and the pursuit of Happiness“ is a well-known phrase in the  United States Declaration of Independence. [1] The phrase gives three examples of the „inalienable rights“ which the Declaration says has been given to all human beings by their Creator, and for which governments are created to protect.

V mém neumělém českém překladu: Život, svoboda a „Štěstí na dosah“, i když to smyslupný překlad není, ale jmenuje se tak jeden americký film. Já bych „Pursuit of Hapiness“ popsal spíš jako „Právo jít za svým štěstím“.

A jít za ním bez omezování. Což samozřejmě komunistické režimy neuměly a umět nechtěly. Tam každý mohl „dosáhnout štěstí“ pouze v limitovaném množství a omezené kvalitě a to až na velmi řídké výjimky.


Ta naše revoluce byla asi vedena nějakými hesly o lidských právech, i když já celkem žádné neslyšel. Spíše jsem slyšel to, co jsem si sám myslel, říkal a volal: „Ať jdou komunisti do prdele“. Protože porušování lidských práv z jejich strany bylo prostě totální.

Ne, že by Husák nějak moc lidí věznil nebo tloukl, natožpak popravoval, to spíš málo. Ale celý socialistický projekt byl prostě založen na tom, že lidem zakáží vlastnit majetek, kromě osobního, zakáží jim podnikat, zakáží zaměstnávat lidi.

A dnes? Podnikat sice smíte, ale jen velmi omezeně. Pokud vám parta cikánských výtržníků zdemoluje hospodu, tak vy je tam, po opravě té hospody, musíte znovu pustit. A nebo ten hnusný trik s cikánskou figurantkou a pronájmem bytu.

Prostě a jednoduše, had lidských práv požírá svůj vlastní ocas. Neustálým rozšiřováním lidských práv o „zákazy diskriminace“ a podobné kraviny, které stejně nikdo nedodržuje, se vlastně ta lidská práva u nás významně omezují.

A Čína? Přiznám se, že jejich systému ne dobře rozumím. Ostatně, kdo se má v těch klikyhákách taky vyznat, že? Ale na první pohled to vypadá jako kapitalistický hospodářský systém s komunistickým vedením státu.

Nu což, jak velmi dobře vidíme, tak demokracie je na první pohled velmi krásnou věcí, ale při pohledu blíže vidíme, že způsobuje tzv. „odezdikezdizmus“. Jedna vláda něco zavede, něco, co je docela rozumné.

Třeba hotelové poplatky v nemocnicích. A ideologicky (v tomto případe Ústavním soudem) se to zruší. S-Karta – v podstatě velmi dobrý nástroj, ale zaříznuta v zárodku. Druhý pilíř to samé. A tak to jde, a asi nejen u nás ode zde ke zdi.

REKLAMA
VN-560-II

A v Číně? Tam vládu drží pevně v ruce KSČ (má tu samou zkratku?) a jak je vidno, zem prosperuje. Možná to je onen „socialismus s lidskou tváří“ nebo „demokratický socialismus“, o které snili generace reformních komunistů v čele s Václavem Havlem.

A citát: “ Odmítnout takové pozvání, ať již do Moskvy, nebo do Pekingu může jen morální degenerát, nebo dějin neznalý hloupý buran! Přestože dnes díky západní propagandě, vměšování se a pořádání barevných revolucí v suverénních zemích světem znovu vládnou rozpory jako v časech studené války, oslavy vítězství nad nacistickou ideologií, jejichž vůdci plánovali vyhlazení, nebo zotročení celých národů a ras (v prvé řadě Slovanů a evropských Židů) jsou věcí, kterých se současná politika nesmí nijak dotýkat“

Takže, já si myslím, že je od Západu nesmírným pokrytectví, lézt Číně z ekonomických důvodů do zadku a když je třeba ukázat jakési gesto, tak se stáhnout zpět a hrát si na „Mirky Dušíny“, zvláště, když se na ty kšefty s Čínou všichni tak třesou.

A všem, kdo protestují proti prezidentu Zemanovi vzkazuji toto: Pokud jste, vážení, chtěli vyměnit jednoho „radílka“ z Moskvy za jiné radílky z Washingtonu a Bruselu, tak to jste tu „revoluci“ vůbec nemuseli dělat. Mohlo to klidně zůstat při starém.

REKLAMA
VN-560-II

Zdroj: Blog autora