EU je pokračováním komunistické politiky jinými prostředky

Což už definoval Carl Philipp Gottlieb von Clausewitz (1780-1831), pruský vojenský vědec a pedagog ve své zcela určitě nejproslulejší větě „Válka je pokračováním politiky jinými prostředky“.

Válkou se vždy řeší spory mezi dvěma či více zeměmi . Spory, které se nepodařilo urovnat smírem nebo, kde o jakýkoli smír nebyl žádný zájem. A příkladů v dějinách najdeme tolik, že se až divíme, jak málo se války dotkly našeho evropského světadílu.

Ale nechci psát o Ukrajině, to už je vážně sedmkrát vyvařená polévka. Jde o to, že jsme si mysleli, že jdeme na Západ a přitom jsme došli na Východ. A nechci psát ai o tom „proklínaném“ Rusku, které, jak se zdá, má pro své obyvatele více svobod, než my v EU.

Co bylo základem komunistické ideologie? Zespolečenštění výrobních prostředků? Vedoucí úloha strany? Nikoli, bylo to odstranění vykořisťování mezi lidmi, jinými slovy, snaha o jakési zglajchšaltování všech an jednu úroveň.

To se, samozřejmě, ani za tzv „socialismu“ ne zcela zdařilo. Například: „Zagorová, je to milá holka, ale ona už tři roky po sobě bere přes 600.000,- Kč každý rok“ prohlásil kdysi Milouš Jakeš, který ale zas tak hloupý být nemůže, když prorokoval vzestup čínského hybridu.

Neštěstím pro sovětský typ socialismu bylo, že naprosto podvázal podnikání. A podnikat, to bývala vždy touha mnoha lidí, i když na to mnozí po roce 1989 doskákali. Ale nemyslím že ti, kteří museli zavřít krám na svobodné podnikání zanevřeli.

loading...

Takže, neomarxisté z Bruselu toto nezavrhují. Nechávají i naprosto volné, ba až nebezpečně průchodné hranice mezi státy. Ale průser je ten, že tito marxisté sice zatím nechávají lidem prostor na podnikání, ale berou jim prostor k životu.

Tam, kde se kdo narodil, by měl také zemřít a nebo se po světě pohybovat kultivovaně a legálně se souhlasem dotčených orgánů. Ovšem Brusel to myslí jinak. Vy, národové evropští si žijete příliš podle svého a málo podle našeho.

Takže, když vám tam dosadíme nějakou tu pátou muslimskou kolonu, tak oni vás ty roupy přejdou a Brusel bude blíže toužebně očekávané beztřídní zglajchšaltované společnosti. Protože, to je ten cíl.

Každý dobrý skutek, každá snaha, každá píle musí být po zásluze potrestána, což si nepochybně myslí Anna Šabatová, dcera stalinisty, která nepochybně nepadla daleko od stromu.

A zde bych chtěl vyjádřit poděkování panu Ivanu Bednářovi, který mě svým článkem Jablko nepadá daleko od stromu inspiroval k tomuto článku.

A soudružka Šabatová, která měla v popisu práce i legalizaci třicetileté ženy jako třináctiletého chlapce a porušila tím všechny možné profesní a zákonné zásad nám nyní diktuje, co smíme a co nesmíme dělat, komu byt můžeme a komu musíme pronajmout.

loading...

Myslím, že nebude dlouho trvat a soudružka ombudsmanka bude požadovat zákon, aby každý majitel „nadměrečné“ nemovitosti, bytu nebo domu hlásil, kolik osob je v domě hlášeno a kolik v něm skutečně bydlí.


A Úřad ombudsmana najme figuranty, kteří pod nejrůznějšími záminkami budou chodit po těch nemovitostech a dle nejrůznějších znaků zkoumat, zda tam nahlášení lidé skutečně bydlí a pokud ne, tak jim tam soudružka ombudsmanka nastěhuje cikánskou rodinu k devastaci objektu.

Ale to jsou asi jen takové úvahy z horka. Nicméně to, že se prostor individuálních svobod neustále zmenšuje a že to, co jsem již jednou v žertu nanesl, že v Rusku budou mít brzo lidé více práv než my, že ten okamžik se blíží.

A nebo jsme ten Rubicon už překročili a u proklínaného „prašivého pa“ Putina je v tomto směru dnes už lépe? Postkomunisté už nemají tu moc, jako u nás, kde vyjmenovat všechny bývalé komunisty ve funkcích by byl neúměrně obtížný úkol?


Zdroj: Blog autora

Čtěte dále:

Když stát bojuje s daňovými úniky, tak připomíná b... Stát a jeho drzá nenasytnost je hlavní příčinou mnoha "daňových" problémů, nad kterými často veřejnost s opovržením kroutí hlavou a které jsou předklá...
Proč Ukrajina na poslední chvíli couvla před „evro... Na summitu Východního partnerství, které se bude konat 28. a 29. listopadu ve Vilně, měla za velké slávy Ukrajina podepsat dohodu o přidružení k Evrop...
Konzervativci mluvili o plánu na vystoupení z EU. ... Zdroj: akce-dost.cz | Euroskeptická pravice opět besedovala. Na Novotného lávce se v pondělí 18.3. večer uskutečnily v pořadí již deváté Hovory na pra...
Obnovitelné zdroje. Německá cesta, jak skrze EU po... Německo se dohodlo s Evropskou komisí na tom, že jeho průmysl bude moct nadále využívat výjimku z placení příspěvku na podporu obnovitelných zdrojů en...
„Kopněte“ si do českého prezidenta a Brusel vás po... Kopněte si do Václava Klause dokud ještě to má „smysl“ a budete hrdina. Jinak se už snad už ani nedat nazvat série slovních útoku na našeho prezidenta...
Vláda připravila další gestapácký zákon Gestapáci zabušili na dveře dědova domku ve tři hodiny v noci a děda je musel pustit do domu, kde bezuzdně řádili. Pokud by odmítl, hrozilo by mu rozm...
Je Evropa zralá na stanné právo? Od mládí jsem přesvědčeným odpůrcem trestu smrti. Zejména pro jeho možné politické zneužití a nebezpečí justičních omylů. Ale islámský terorismus můj ...
Takzvaní bojovníci s korupcí křičí o údajné stovce... Chtěl bych se připojit s poděkováním oběma autorům za to, že se k této práci rozhodli a že knihu napsali, že konečně na toto téma je něco hmatatelného...
Prezident Zeman v Bruselu úspěšně lobboval za své ... Miloš Zeman ujistil elity Socialistické internacionály z říšské centrály, že za průběh normalizace v Česku osobně ručí. To bylo radosti! A toho smíchu...
Diskuse podle havloidních vědců: Můžete si myslet,... Petice vědců volá po tom, aby se společnost, politici, media i veřejnost zbavila iracionálního strachu. Tomáš Haas "Ve věci přijímání uprchlíků...
loading...