EU je pokračováním komunistické politiky jinými prostředky

loading...

Což už definoval Carl Philipp Gottlieb von Clausewitz (1780-1831), pruský vojenský vědec a pedagog ve své zcela určitě nejproslulejší větě „Válka je pokračováním politiky jinými prostředky“.

Válkou se vždy řeší spory mezi dvěma či více zeměmi . Spory, které se nepodařilo urovnat smírem nebo, kde o jakýkoli smír nebyl žádný zájem. A příkladů v dějinách najdeme tolik, že se až divíme, jak málo se války dotkly našeho evropského světadílu.

Ale nechci psát o Ukrajině, to už je vážně sedmkrát vyvařená polévka. Jde o to, že jsme si mysleli, že jdeme na Západ a přitom jsme došli na Východ. A nechci psát ai o tom „proklínaném“ Rusku, které, jak se zdá, má pro své obyvatele více svobod, než my v EU.

Co bylo základem komunistické ideologie? Zespolečenštění výrobních prostředků? Vedoucí úloha strany? Nikoli, bylo to odstranění vykořisťování mezi lidmi, jinými slovy, snaha o jakési zglajchšaltování všech an jednu úroveň.

To se, samozřejmě, ani za tzv „socialismu“ ne zcela zdařilo. Například: „Zagorová, je to milá holka, ale ona už tři roky po sobě bere přes 600.000,- Kč každý rok“ prohlásil kdysi Milouš Jakeš, který ale zas tak hloupý být nemůže, když prorokoval vzestup čínského hybridu.

Neštěstím pro sovětský typ socialismu bylo, že naprosto podvázal podnikání. A podnikat, to bývala vždy touha mnoha lidí, i když na to mnozí po roce 1989 doskákali. Ale nemyslím že ti, kteří museli zavřít krám na svobodné podnikání zanevřeli.

loading...

Takže, neomarxisté z Bruselu toto nezavrhují. Nechávají i naprosto volné, ba až nebezpečně průchodné hranice mezi státy. Ale průser je ten, že tito marxisté sice zatím nechávají lidem prostor na podnikání, ale berou jim prostor k životu.

Tam, kde se kdo narodil, by měl také zemřít a nebo se po světě pohybovat kultivovaně a legálně se souhlasem dotčených orgánů. Ovšem Brusel to myslí jinak. Vy, národové evropští si žijete příliš podle svého a málo podle našeho.

Takže, když vám tam dosadíme nějakou tu pátou muslimskou kolonu, tak oni vás ty roupy přejdou a Brusel bude blíže toužebně očekávané beztřídní zglajchšaltované společnosti. Protože, to je ten cíl.

Každý dobrý skutek, každá snaha, každá píle musí být po zásluze potrestána, což si nepochybně myslí Anna Šabatová, dcera stalinisty, která nepochybně nepadla daleko od stromu.

A zde bych chtěl vyjádřit poděkování panu Ivanu Bednářovi, který mě svým článkem Jablko nepadá daleko od stromu inspiroval k tomuto článku.

A soudružka Šabatová, která měla v popisu práce i legalizaci třicetileté ženy jako třináctiletého chlapce a porušila tím všechny možné profesní a zákonné zásad nám nyní diktuje, co smíme a co nesmíme dělat, komu byt můžeme a komu musíme pronajmout.

loading...

Myslím, že nebude dlouho trvat a soudružka ombudsmanka bude požadovat zákon, aby každý majitel „nadměrečné“ nemovitosti, bytu nebo domu hlásil, kolik osob je v domě hlášeno a kolik v něm skutečně bydlí.


A Úřad ombudsmana najme figuranty, kteří pod nejrůznějšími záminkami budou chodit po těch nemovitostech a dle nejrůznějších znaků zkoumat, zda tam nahlášení lidé skutečně bydlí a pokud ne, tak jim tam soudružka ombudsmanka nastěhuje cikánskou rodinu k devastaci objektu.

Ale to jsou asi jen takové úvahy z horka. Nicméně to, že se prostor individuálních svobod neustále zmenšuje a že to, co jsem již jednou v žertu nanesl, že v Rusku budou mít brzo lidé více práv než my, že ten okamžik se blíží.

A nebo jsme ten Rubicon už překročili a u proklínaného „prašivého pa“ Putina je v tomto směru dnes už lépe? Postkomunisté už nemají tu moc, jako u nás, kde vyjmenovat všechny bývalé komunisty ve funkcích by byl neúměrně obtížný úkol?


Zdroj: Blog autora

Čtěte dále:

Demonstrace nadvlády SS (Spojené státy) nad Slovan... Americký obrněný konvoj projede celým slovanským koloniálním blokem EU a skončí v Německu. To aby nikdo z tamních lidí nebyl na pochybách, kdo je jeji...
Ubodaná Jo Cox, požár Reichstagu a sovětská invaze... Mají tyto tři záležitosti něco společného? Ano, jistě, společným znakem je politika a u vraždy poslankyně britského parlamentu Jo Cox zcela nepochybně...
Polsko následuje Maďarsko. Migranty odmítá a kultu... Polsko se díky nové vládě vydalo maďarskou cestou, tudíž cestou odmítání uprchlických kvót, odporem vůči EU a snahou o větší samostatnost. Což je podl...
EU je jako manželství, jen o trochu složitější.... Když jsem se v září 1969, tedy v době, kdy začínala verze 3.1. komunistické vlády, později zvaná normalizace, opravdu jsem netušil, že za 40 let budu ...
Stát chce Vaše děti nejen vlastnit, ale i vychováv... Vyjednavači o koalici si notují. Shodli se na povinné školce i zrušení poplatků. Povinná školka je nepřijatelný zásah do rodinného života. Pokud rodič...
Aktivisté politické korektnosti jsou odpornější ne... Dnes a denně nás média masírují různými prohlášeními aktivistů, kteří ,,dohlíží", jestli se ostatní chovají tak, jak doktrína velí. Když nějaký sporto...
Rámec národních předpisů pro propagaci tolerance j... O něco podobného se svými nařízeními snažil Hitler a pak komunisté. Stanovit jediný správný světonázor, kriminalizovat myšlení a projevy nevole, nasad...
Petr Hájek: Vůči ODS nemám žádnou zášť, vždy jsem ... Ubezpečuji, že žádnou zášť vůči této straně nemám. Spíš naopak. Od jejího počátku jsem patřil mezi její oddané příznivce, ač sám celoživotní nestraník...
Bývalý vysoce postavený izraelský důstojník ostře ... Jeden z bývalých vysokých představitelů jedné z izraelských tajných služeb Jakov Kedmi v rozhovoru řekl, že vůdcové Ruska pochopili, že tzv. Studená v...
Carda Retarda – Vzpomínáte si na toho lidove... Turecko musí být náš spojenec, migrační krizi musíme zvládnout jen v celoevropském (bruselsko-sovětském) kontextu, jiné řešení neexistuje. Názor větši...
loading...