Vandalský útok na brněnskou mešitu využívají islamisté k propagandě

Zlí Moraváci napadli brněnskou mešitu, která je ničím neprovokovala. Takto je dnes mediálně prezentovaná situace kolem vandalského napadení první mešity v České republice a je to bohužel lež.

Muneeb Hassan Alrawi

Muneeb Hassan Alrawi

Samozřejmě, že vedení českých muslimů okamžitě využilo celé situace k mediální ofenzívě, v niž se snažilo hrát si na neviňátka, které zlí extremisté napadli. Šéf českých muslimů Muneeb Hassan Alrawi v mediích opakovaně hovořil o tom, že„někteří konvertité odešli a pak nám napáchali spoustu škod výmysly a lžemi a poškodili náš obraz.“ 

V České republice dochází pravidelně k různým vandalským činům proti křesťanským symbolům, kostelům a do medií se to prakticky nedostane. Proč taky, že? Tato společnost křesťany spíše pohrdá a považuje je za „divné“. Jenže běda jestli někdo vytluče okna v mešitě! To je hned zle a media se předhánějí v až podlízavé nekritičnosti a dávají prostor islámské propagandě.

Aby bylo jasno, tak já osobně vandalské útoky na mešity odmítám. Je to nehodno naši kultury a civilizovanosti. Ničení svatyní je hodnotou barbarů a islamistů. Ale také odmítám mediální prezentaci celé věci. Kdy se vytváří dojem, že kolem brněnské mešity není nic problémového, co by mohlo motivovat vandaly k útoků.

Alrawi dokonce tvrdí, že kontroverzní projevy, které unikly z prostředí brněnské mešity, jsou výmysly a lží exmuslimů. Novinář Idnes.cz Lukáš Valášek,  na toto Alrawiho tvrzení nijak nereagoval, přitom mu mohl položit například otázku, jak cizí člověk mohl namluvit a zmanipulovat Alrawiho víc jak desetiminutový projev o nenávisti k nevíře v Alláha? A podobné otázky. Místo toho jeho tvrzení nekomentoval. Takto se dělá spíše manipulovaná propaganda, než objektivní rozhovor.

I to jak si Alrawi hraje na ubliženého je přesné chování podle vzoru Mohammeda nádherně to popisuje a analyzuje Alí Síná v knize Jak porozumět Mohamedovi a muslimům (ukázka zde).


Pojďme si tedy zopakovat kontroverzní kauzy brněnské mešity, potažmo českých muslimů, které Alrawi označuje za lži a výmysly:

Šéf českých muslimů a brněnské mešity Muneeb Hassan Alrawi, vyzývá k nenávisti v Alláha a bití dětí, když se k Alláhovi nechtějí modlit

Šéf českých muslimů a brněnské mešity Muneeb Hassan Alrawi káže v brněnské mešitě: Bojujte proti nevěřícím jako jeden muž

Muslimové řvou na demonstraci proti Státu Izrael podporu teroristům, demonstraci organizovala Muslimská obec

Kázání v brněnské mešitě proti sekularismu a demokracií

Kázání v brněnské mešitě proti nepřátelům Alláha

Kázání proti židům v brněnské mešitě

Místopředseda Muslimské obce v Praze hovoří o založení prvního islámského soudu v ČR, který je z pohledu českých zákonů nelegální

Všechny tyto projevy jsou podle Alrawiho lží a výmysly exmuslimů a Alrawi s kumpány za ně nenese žádnou odpovědnost, protože je neřekli a exmuslimové si je vymysleli. Prostě lhát a dělat propagandu se musí umět a Alrawi to umí na jedničku s hvězdičkou. Bohužel čeští novináři a politici mu to lidově řečeno žerou i s navijákem.

A bylo mnoho dalších podobných kontroverzních a extremistických názorů a projevu představitelů českých mešit. Nedivím se, že takovéto beztrestné hlásání nenávisti mezi českými muslimy někoho vyprovokuje k porušení zákona a vandalskému činu.

O projevech islámského extremismu mezi českými muslimy píši i ve své knize Islám a islamismus v České republice (ukázka zde), kterou sice muslimové napadli trestním oznámením, ale policie ho označila za neopodstatněné, nepravdivé a odložila.


Kdo je kdo: Lukáš Lhoťan

Lukáš LhoťanBývalý muslim a autor knihy Islám a islamismus v České republice, bývalý redaktor židovského webu Shekel.cz, analytik Da Vinci Prague Institute o.s. Od roku 1998 do roku 2010 spolupracovník předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent poutě do Mekky, vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010).


Zdroj: Blog autora