Václav Sloup – nový komunistický cenzor a nebezpečný tvor

Zdroj: virtually.cz | Krajská školská zařízení povede na můj vkus až moc komunistů!

Václav Sloup – nynější radní pro oblast školství v Karlovarském kraji, je přesvědčeným komunistou již desítky let. Po dobu základní vojenské služby sloužil u Pohraniční stráže, a jak říká, nemá se za co stydět. (viz) Velmi zajímavá je například tato pasáž: „Sloup se na úvod pořadu (Radiožurnál- pozn. autora) zapletl do odpovědi na otázku, co by děti měly vyzdvihnout, kdyby psaly práci na téma Útěky přes železnou oponu. „Není co vyzdvihnout. Je to doba dávno minulá a děcka by na to téma neměly psát práce. Psát o tom může, kdo to prožil,“ tvrdí Sloup.

To je vskutku neotřelý komunistický pohled na školskou problematiku. Sloup (a dodejme, že celá komunistická strana) by rád zásadním způsobem ovlivnil školskou výuku a „zbavil ji jednostrannosti“. Tím komunisté míní takovou výuku, která o nástupu komunistické strany k moci v únoru 1948 (komunisté píší vždy s velkým Ú!) zamlčí všechny jejich zločiny nejen na životech, ale i na majetku milionů lidí. Sloup tvrdí, že má „velké ambice“, pokud bude funkci radního pro školství vykonávat. Jaké má tedy možnosti?

Dlužno dodat, že velké. Ne nadarmo protestují studenti v Jihočeském či Olomouckém kraji proti tomu, že se i tam radními pro školství stali komunisté. Je nutné si uvědomit, že kraje jsou zřizovateli středních škol všech typů. To mimo jiné znamená, že o pozicích ředitelů na těchto školách rozhodují krajské samosprávy. Je přinejmenším pozoruhodné, že se v koaličních dohodách o krajských vládách mezi ČSSD a KSČM v tolika krajích objevil na postu radního pro školství právě člen či členka KSČM. Mají-li tedy radní za komunisty ony „ambice“, znamená to beze vší pochybnosti tlak na ředitele středních škol. Nemusí jít zpočátku o nic víc než o takzvané „dobré rady“. Pokud se však jimi nebudou páni ředitelé řídit, připraví se kádrové čistky. A důvody budou po hříchu také předvídatelné, tj. „špatné hospodaření s penězi kraje“ apod.

Velmi podobně se ostatně chovali i radní pro školství za ČSSD. Tam však přeci jenom šlo „pouze“ o koryta a ideologie zůstala stranou. Komunisté mají nyní ambice dokázat, že oni „to dokáží“, a na ředitelské posty „odbojných“ ředitelů bych v daném případě nevsadil ani halíř. Bude-li ČSSD tomuto procesu jenom nečině přihlížet, máme o další důvod více bránit nástupu levice na celostátní úrovni. Zatím se totiž hejtmani za ČSSD svých radních za KSČM vehementně zastávají (viz hejtman Zimola v Jihočeském kraji) a nehodlají ustupovat „nátlakovým akcím“. Podívejme se! Zato na celostátní úrovni by vláda měla ustoupit kde jaké odboráři zinscenované nátlakové akci a podávat demisi, jak tvrdí Bohuslav Sobotka či Lubomír Zaorálek. To jsou ony známé dva různé metry. Ten bolševický má dnes možná jen 10 cm.