Pokud je Hájkova kniha trnem v oku žurnalistické svoloči, s chutí si ji přečtu a vy byste měli taky!

Zdroj: ePortal.cz | Podle mnoha osobností české kotliny bude z všelidové prezidentské volby karikatura, blamáž a mezinárodní ostuda. A abychom na ostudu nemuseli čekat až do ledna, označil šašek, promiňte, tajemník pana prezidenta, satanovým slouhou aktuálního miláčka a ikonu národa – Václava Havla. To je ten s tím vlastním Letištěm, Lucernou, Dagmar, Barrandovem atd. To už se tady úplně všichni zbláznili?

Velmi marně hledal jsem mezi kandidáty na prezidenta alespoň jednoho, který by mi nevadil. Vím, každý jsme jiný, takže i tyto soudy budou různé, potud vpořádku. Je pro mě ale tristním zjištěním, že mezi nimi není téměř nikdo, komu by nečouhala komunistická nebo alespoň socialistická euroservilní sláma z bot. A to včetně paní Bobošíkové, jejíž ego mohlo by směle soupeřit i s egem Václava Klause.

Prezident ale ego mít musí. A ještě něco musí mít: schopnost rozeznat falešné opiáty politiků i ekonomů, schopnost vystoupit ve jménu České republiky a tyto politické lichváře nahlas pojmenovat. A distancovat se od nich. Protože náš, tedy český, a rozhodně tedy můj prezident, měl by na prvním místě mluvit a konat za Českou republiku. Konání Václava Klause přesně takové bylo, a to i přes to, že se často dostával do drtivého tlaku globálních zájmů EU (přesněji řečeno jistých jednotlivců a zájmových skupin) a také našich servilních politiků. A kdyby nic jiného, za tohle si Václava Klause vážím. Dnes to ještě neumíme docenit, ale tak už to v historii bývá a nakonec to doceněno bude. Jen my u toho už nebudem.

Pana Hájka rozhodně nepovažuji za šaška, i když se všemi jeho formulacemi a názory nesouhlasím. Ale jeho knihu si určitě přečtu, neboť je-li něco takovým trnem v oku žurnalistické svoloči, pak to musí být rozhodně zajímavé. Vždycky to tak bylo v této zemi, která tolik toužila po svobodě, tolik si jí nakonec vydobila a přesto se zas a znovu slepě utíká do neupřimné náruče nejbližšího velkého bratra. A je velmi jedno, byl-li to kdysi bratr německý, pak ruský a dnes onen nešťastný evropskounijní. Zas a znovu po proudu, hlavně po proudu.

Velmi trefně označil aktuální stav naší společnosti kolega Dušan: sebevražedná lhostejnost. Ještě nás bolí komunistické modřiny a už komančům svou lhostejností umetáme cestu zpátky. Nejen krajské volby, ale i paskvil jménem prezidentská volba to hezky dokládá: jen si představte, že namísto vzdělaného státníka hájícího zájmy České republiky vpluje na světovou politickou scénu „ano i ne, hlavně abych vám vyhověl“ komunista Ficher, „manšestrákový humpolák a takytrochukomunista“ Zeman, „já se tam nahoru nakonec nějak dostanu“ Bobošíková nebo nedej bože „musí to přece jít i bez peněz“ zastydlá ekonaivistka Fischerová….

Paní Bobošíková by nás alespoň obratem ruky neprodala do Unie, ale tím její pozitiva končí. Nebereme-li za pozitivum precizně solárně zvládnutý facelift. Na rozdíl od „nečeského“ knížete Schwarzenberga a bohužel i paní Roithové, která jediná jevila se mi jako schůdný kandidát. Vzdělaná a sympatická. Bohužel ale seděla příliš dlouho v Bruselu, pobírala za to sezení příliš dlouho příliš mnoho a je tamní neomylností příliš nakažená.

A tak si myslím, že nikoliv pan Hájek, ale aktuální plejáda prezidentských kandidátů jsou šašci a dělají šašky i ze všech nás ostatních. Respektive je ze sebe před světem děláme my tím, že jsme to dopustili. Není to tragédie a i z této blamáže se za pár let nějak vysekáme, jen je to smutné, hodně smutné. Asi bych ve světle této prezidentské trapnosti onen slogan doplnil: Nesnesitelná sebevražedná lhostejnost českých občanů.