Páteční glosy 21. 12. 2012

Zdroj: viditelny-macek.cz | Proboha, to premiér Nečas za celou dobu, co zná Karolínu Peake, nepřišel na to, že je to mocichtivá…..? (Substantivum si dosaďte dle svého…). Na druhé straně, církevní restituce jsou schváleny a jeho důvěra v Karolínu Peake, která je dle jeho slov pod bodem mrazu, se týká jen Karolíny Peake – ministryně obrany a nikoliv Karolíny Peake – místopředsedkyně vlády, ta má stále jeho plnou důvěru, takže vláda může utěšeně pokračovat. Pak je tady ale ještě druhá možnost: premiér má privilegované informace o kroužení policie kolem milionů, které Peake vydělala na prodeji domu v Troji majetkově neprůhledné společnosti a učinil tak jen to, co by za čas musel učinit stejně.

Jedno je však jisté: ve sněmovně existuje taková spousta poslanců, kteří se mohou velmi oprávněně domnívat, že by se v předčasných volbách do sněmovny už nedostali a najednou nepobírali plat a náhrady na které jsou zvyklí, takže předčasné volby příliš nehrozí.

Záleží ovšem též na Bártovi a na tom, zda se mu podaří přesvědčit ČSSD a komunisty, že má dost jistých hlasů na svržení vlády, ale hlavně na tom, jak si ČSSD spočítá výhodnost či nevýhodnost předčasných voleb: rozumný politik se dnes do vedení státu nepohrne…

A pokud Vám to připomíná blázinec, mýlíte se. V blázinci bývá alespoň ředitel normální.