Kdo řídil? Moje osoba vzdálená!

Odbitím půlnoci z 18. na 19. ledna se z osoby blízké stává osoba vzdálená. Proto zde rovnou představím svojí Osobu Vzdálenou. Protože jsem uvědomělý řidič, jezdím jak jinak – naprosto vždy podle předpisů. Studuji zákony, judikáty, doporučení všech možných expertů, z letních gum na zimní měním už 1. září a ani v létě z auta nevyndavám sněhové řetězy. Jeden totiž nikdy neví. A tak se po měste ploužím třicítkou což všichni řidiči milují a jen na dálnici si dovolím zařadit i trojku.

Jenže světe div se. Mnoho mých přátel a kamarádů to vidí jinak. Jezdí zásadně v protisměru i tam kde snad ani protisměr není. Za volant neusedají dokud nemají alespoň jedno pětipivo, prý proto, aby se jim lépe řezali zatáčky a vůbec si zákony vysvětlují tak nějak po svém.

Jednoho takového jsem potkal na své poslední cestě po Nové Guinei. Na vlastní oči jsem viděl jak snědl dva příslušníky tamní Pralesní Policie za to, že mu u jedné araukálie auto ozdobili botičkou. Naneštěstí je snědl i s klíči od té botičky a když jsem viděl jeho marnou snahu osvobodit svého plechového miláčka, jako dobrý člověk jsem mu nabídl zapůjčení svého vozu.

Od té doby mám peklo na zemi, z mé poštovní schránky se stala nevysychající studnice z níž prýští jedno předvolání k podání vysvětlení za druhým, fotografiemi z radarů jsem si vytapetoval celý byt a nyní tapetuji sklep.

Proto zde ještě před tím než 19.1.2013 vejde v platnost opětovně zdokonalený zákon č. 361/2000 Sb. veřejně prohlašuji, že jsem svoje auto v případě, že s ním kdy byl nebo bude spáchán přestupek rozhodně neřídil já nýbrž tato Osoba Vzdálená jejíž foto přikládám.

Jakékoliv další předvolání prosím adresujte na jeho stálou adresu.

Joe Saffron
Yambainbai, Moap Forest str. 7b
Papua New Guinea

P.S.: Za volantem jsme si podobní jako vejce vejci

Zdroj.