Fischer vám slíbí co chcete i (ne)Slušnost

Zdroj: viposobnosti.eu | Bývalý premiér úřednické vlády se snaží stát se prezidentem, a to za cenu slibů, prázdých gest i placeného komparzu. Co je ale horší, bohužel za sebou nemá žádné hmatatelné výsledky. Jako premiér neměl co zkazit, a aby opravdu nic nezkazil, o ničem nepříjemném nechce rozhodovat. Jeho touha po výhře je tak silná, že si na debatu se Zemanem najal komparz, kde byl ochoten zaplatit za „jedno tleskutí 800,-„, což svědčí o tom, že absolutně netuší, jak se ve vysoké politice pohybovat, a to šlo jen o pár komparzistů.

Fischer byl už v létě přesvědčený o své absolutní výhře, proto odešel na stálo s londýnské banky. Pomohly mu také preference, ale i vyčkávací taktika protikandidáta, Miloše Zemana, a podle toho se také začal chovat, což byl jeden z prvních jeho nestrategických kroků. Na začátku své kandidatury si nasmlouval spolupracovníky, ve stylu „nikdy nevím, kdo se bude hodit“, když ale došlo na „lámání chleba“ Fischer zmizel a na nepříjemné zprávy si najal svoje lidi, aby se jich zbavil. Při osobních setkáních byl ale opět se všemi velký kamarád. Populistický Jan Fischer chce být evidentně zadobře s každým. Je na sebe citlivý a nemá rád konfrontace, kterým se ale ani v té nejvyšší politice ale nevyhne, což by měl vědět a podle toho jednat.

Druhým krokem nezkušeného „politika“ byla jeho snaha o účasti na letních festivalech, kde chtěl nasbírat podpisy. Na festivaly sice osobně nedorazil, ale alespoň za sebe poslal dobrovolníky, kteří si na nich rozložili své podpisové stánky. Sázava Fest byl toho příkladem, i tady došlo k velkému faux-paux ze strany Fischerových. Manželka Dana, měla jasno, že ji podpoří MIG 21, který ale o ničem nevěděl a tak stal další trapas. Není se co divit, její tvrdý outfit hovoří o její povaze sám za sebe. Především budoucí první dáma je hybnou silou svého manžela, což platí především v image, oblékání, ale také společenském vystupování, které je jí i dnes absolutně cizí.

Kandidát na prezidenta Jan Fischer je nejen nevýrazný, urputný, i nepřesvědčivý, což je poznat na jeho vydřené neverbální komunikaci, protože není v souladu se svým vnitřním já, ale také neseriózní a heslo Slušnost u něj zůstane vždy jen heslem.

Svoji kandidaturu silně podcenil a tak nejen díky amatérským chybám Fischera se Zeman dostává právem na první příčku voly prezidenta na Hrad.

Zdroj: