Kauza H-SYSTEM, neprofesionalita a účelové lži Hany Marvanové

Hana Marvanová byla mezi prvními, ne li dokonce první ze známých osobností, která začala dělat vlny okolo amnestie prezidenta republiky. Doslova si znění jejího plamenného projevu nepamatuji, smysl si však pamatuji velmi dobře. Tato amnestie zbaví poškozené v kauze H-Systém možnosti dostat zpět své vložené peníze, prohlásila. Všichni jsme si to poslechli a vsadím se, že 95% lidí jí to věřilo. Pak už jsem neslyšel, že by něco takového opakovala, asi dostala rozum. Nebo ji stačilo, že jako osoba ostře stojící proti politice Václava Klause jednou vrhla tento stín pochybností na amnestii, protože věděla, že v lidech to už zůstane.

To ovšem není jednání hodné profesionální právničky, advokátky, ale nějaké táborové řečnice, podobně jako Zeman kdysi hřímal o spálené zemi a o tom, že z kůže členů ODS si budou vázat své stranické průkazy. Politikovi projde víceméně vše, právník by naopak měl být věcný. Jako třeba nejvyšší státní zástupce, doktor Zeman, který specifikoval počet významných kauz dotknutých amnestií na 18 nikoli 150, jak tady různí poblouznění agitátoři rozšiřují.

A proč si myslím, že Hana Marvanová pravdu tak zkreslila, až se z ní stala lež? Jednak, hlavní strůjce celé kauzy, Petr Smetka sedí ve vězení. Byl odsouzen an 12 let a tady možná pochopíme, proč prezident Klaus zvolil pro amnestii hranici 10 let. Tak závažné kauzy, jako H-Systém jsou totiž běžně souzeny na 12 let. Takže pana Smetky se amnestie vůbec netýká a tak vidíme, že Hana Marvanová si, takříkajíc, cintala pentli.

Ale ani amnestování Petra Smetky by na odškodnění poškozených prakticky nic nezměnilo, protože H-systém, IČO: 601 92 291, je akciovou společností v konkurzu a jako právnická osoba, která je v insolvenci má svého konkurzního správce. A když jsme hledal konkurzního správce H-Systém, narazil jsem na toto:

16. 11. 2011 03:03, autor: ČT24

Praha – Po třinácti letech od prohlášení konkurzu na firmu H-System se stovky klientů zřejmě dočkají prvních peněz. O jejich rozdělení na začátku listopadu rozhodl pražský městský soud. Peníze pocházejí z prodeje majetku zkrachovalého H-Systemu. Informuje o tom dnešní vydání deníku E15.

A pak ještě toto ze stejného zdroje:

Klienti H-Systemu se snaží získat z konkurzu další peníze. Chtějí zrušit dubnové rozhodnutí soudu, který odsouhlasil přednostní výplatu 71 milionů korun oddělenému věřiteli Global Financial Restructuring (GFR). Další část poškozených soud odkázal s uplatněním škody na občanskoprávní řízení. Zakladatel H-Systemu Petr Smetka podle soudu připravil 1 095 lidí o 980 milionů korun, píše E15.

Takže vidíte i to, co já jsem pochopitelně nevěděl, že už na sklonku roku 2011 odkázal soud věřitele H-SYSTEM na občanskoprávní řízení a veřejnost to vůbec nezajímalo Je to tedy zcela běžný a zavedený postup a obrovská show, kterou Hana Marvanová předvedla, neměla jiný účel než „zatopit“ nenáviděnému Klausovi, což její pilní žáčci zde na blogu činí dodnes.

Zdroj.