Karel Schwarzenberg, někdy méně je více i u Bilderbergů

Zdroj: viposobnosti.eu | Dnes jdeme první den k volbám zvolit svého prezidenta. Druhý volební den náš čeká zítra. Jaká by měla budoucí hlava státu být? Každý z nás máme jiné představy a přání, podle kterých se budeme rozhodovat. Podle včerejší superdebaty na ČT 1 zvítězil nad Milošem Zemanem jasně Karel Schwarzenberga. Jan Fischer opět propadl.

Psychiatr, MUDr. Jan Cimický k tomu dodává:“V prvním kole voleb budou hrát hlavní roli sympatie k tomu či onomu kandidátovi, volit se bude podle empatie, vzhledu, osobního kouzla, projevu, schopnosti komunikovat a přesvědčovat – a zřejmě i podle politické příslušnosti.Ve druhém kole bude situace jiná, zde budou proti sobě stát hlasy pro kandidáta a proti kandidátovi ( když nechci pana X budu volit pana Y, i když mi na něm nezáleží). To je obraz obvyklých přímých voleb hlavy státu ( ve Francii třeba vyhrál kdysi Chirac, protože lidé nechtěli Le Pena).Osob, které budou střízlivě a kriticky uvažovat a rozhodovat se podle toho, jak je dotyčný kandidát vhodný pro funkci hlavy státu, bude asi čtvrtina z těch, co k volbám přijdou.“ uzavírá Cimický.

Je možné, že lidé budou volit ve druhém kole, pokud se uskuteční tedy mezi Schwarzenbergerem a Zemanem. Fischer i Zeman jsou již voličům známi a ví, co se dá od nich čekat a cop dokázali, jejich kampaň byla sice vyčerpávající časově do posledního dne, na druhou stranu někdy méně je více, jak ukázal kníže. Je to jeho nová strategie v přpadě jeho zvole prezidentem pro zavedení nového světového řádu?

Zdroj.