Agresivní noční můra Schwarzenberg a jeho obtěžující SMS

Vážený pane kandidáte,něco po jedné hodině ráno za mnou přišel můj syn, že jej probudily sms z čísel, které nezná (má instrukci, aby na neznámá čísla nereagoval). Nechtěl čekat do rána, bál se, zda se někomu něco nestalo. Ani mne čísla 605 500 908 a 602 381 953 nic neříkala – po otevření na mne několikrát vybafla sms od Vás, ve které mého syna opakovaně vyzýváte, aby bez emocí diskutoval s blízkými o důležitosti této volby. Jistě se, pane Schwarzenbergu, nezlobíte, že jsme diskusi odložili až na ráno a pokračovali v spánku.

Ráno diskutovat začal syn. Řekl, že Vás má už opravdu dost a chtěl, abych na Vás poslal policajty za to, že jste ho probudil a ptal se, odkud jste vzal jeho číslo. Dále jsem se dozvěděl, že ve škole několik chlapců a dívek s plackami či mikinami s nápisem volte Karla, šikanují ty, kteří za Karla neagitují. Na závěr mi řekl, že Vás teda volit nebude.

Pane Schwarzenbergu, osobně nemám nic proti využití moderních technologií pro šíření hromadných zpráv a chápu i to, že jste nemohl tušit, že sms posílíte i dítěti. Co mi ale hodně vadí, že tyto sms rozesíláte v noci (nejsem tak naivní, že byste to dělal Vy sám, ale nesete za to plnou odpovědnost). Víte, kolik lidí, zejména starších, jste mohl doopravdy vyděsit? V noci si lidé většinou posílají sms jen když je to opravdu něco velice vážného. Nechci tímto zlehčovat volbu prezidenta, ale ta sms by snad počkala do rána, ne?

Noční sms a následná diskuse se synem ale potvrdila i jiný fenomén voleb a to agresivitu Vaší kampaně. Ty děti k šikaně určitě nikdo nenaváděl, jen jsou vnímavé a pozorně naslouchají třebas dialogu rodičů. A pak se na dospělé hrají a chovají se přesně podle jejich vzoru -v tomto případě kdo nejde s námi, jde proti nám. V této souvislosti jsem si uvědomil, jak pokrytecká jsou slova té části kulturní sféry, která tvrdí, že pokud budete zvolen, tak budete náš národ sjednocovat. I děti dokazují, že díky způsobu, jakým vedete kampaň, je opak pravdou.

S úctou

Váš Karel Nevolič

P. S. Omlouvám, se ale z pochopitelného důvodu jsem nebyl schopen diskutovat o volbách s mým zabezpečovacím systémem, který jste k tomu rovněž sms vyzval. Nicméně mi můj zabezpečovák Vaší sms alespoň ihned automaticky přeposlal ve 4.21 hod ráno.“

Pro Vaši informaci přikládám text sms,pokud jste s ní náhodou nebyl obšťastněn taky:

Hezky vecer, dovolte osobni pozdrav od Karla…stastnou ruku zitra!!…Dobry den, dovoluji si Vas oslovit pred touto volbou. Prosim, bez emoci diskutujte s blizkymi dulezitost teto volby. Spolecne rozhodneme o smerovani nasi zeme na pristich 5 let. Vysledek bude zrejme tesny, s rozdilem o nekolik tisic hlasu. Vas hlas ma velkou vahu a muze rozhodnout. Je to na nas. Vas Karel Schwarzenberg