Hlody páteční aneb miluji naše média

Zdroj: paulczynski.cz | Ponuré ráno. Na nebi i na internetu. Podle hádek lidí kteří se dodnes spolu přátelili, byť třeba virtuálně, to vypadá, že se blíží konec světa. Jakoby se dělo něco zásadního a on se nám zatím jenom taťka nejvyšší, co rozčiloval pravdu a lásku a kulturní Národní frontu, odporoučí aby uvolnil místo jinému kladeči věnců.

A tak uvidíme, jestli taťka nejvyšší emigruje za soudruhem Gerardem, nebo zda se vítězně opijí s Milošem. Mezi námi, Pat nebo Mat, Kalousek nám napaří nové daně a stařík na Hradě na to bude jenom koukat jak vegetarián na řízek. Akorát bojim bojim, že díry ve vztazích mezi těmi co se rozhádali o prdu ze kterého ušouleli kuličku, se budou napravovat dlouho, neboť pokřik, povyk a řev české samolibé „kulturní fronty“ se dá shrnout do jedné jediné věty: Je přece zapotřebí zvolit prezidenta, který nebude zemi rozdělovat, ale spojovat, vy omezenci, blbci, hulváti, opilci a kreténi, kteří nebudete volit Karla Schwarzenberga! (jak pravil Mirek Macek). A šílenství se stalo všeobecným pravil Ondřej Neff na Neviditelném psu. Když se volil vrchní kladeč věnců v parlamentu, tak druhý den už o volbě nikdo nevěděl. Takhle si budou lidi vyčítat ještě na pohřbech za padesát let. A tak sranda končí. Škoda. Ještě si mohli střihnout zápas v bahně. Už se těším, až se po sobotě staneme Českou šlechetnou republikou. No nic. Nechme volební taškařici být a pojďme na titulky.
•Suďte Klause za velezradu, žádá už 25 tisíc lidí, píší Novinky. K podání žaloby na Václava Klause kvůli prezidentské amnestii vyzval Senát miliardář a protikorupční aktivista Karel Janeček. Pod jeho výzvu se od středy podepsalo víc než pětadvacet tisíc lidí a jejich počet stále roste.
Tak. A pak ho pověsíme vejš ať se houpá. Doufám, že už vymřeli Urválkové, petice ze závodů jako když věšeli Horákovou zdá se přetrvávají. Jenom mi nejde do palice, že v čele stojí Národní fronta kulturních a jiných celebrit. Vidíte, nedávno kritizovali minzdrav, že nemá koncepci psychiatrické péče. A už je to tady. Nejméně 25000 lidí je tak bez Chocholouškovy péče.
•Sborista hrozil bombou v divadle, mstil se za vyhazov. Chod Janáčkova divadla během tří měsíců dvakrát obrátil vzhůru nohama výhružný telefonát, ve kterém muž na policii oznámil, že v divadle je bomba. Vyšetřování policistů ukázalo, že telefonáty má na svědomí propuštěný zaměstnanec. Čtyřiačtyřicetiletý sborista se tak chtěl pomstít za svůj vyhazov.
A pak prý je Nuda v Brně. Ani omylem. To by nevymyslel ani Břéťa.
•Elisabetta Canalisová nechtěně ukázala díru v rozkroku. Hlásá titulek na revue.idnes.cz. Bývalá přítelkyně George Clooneyho Elisabetta Canalisová zažila menší trapas. Když pózovala fotografům, nikdo ji neupozornil na to, že se jí roztrhly kalhoty.
Tak tohle je silný kandidát na titulek roku. Buď byli autor i editor vožralí jak vládní vojsko, nebo je to prostě ukázka práce našich opinion makerů co nám jich místo inženýrů šíří humanoidní prardon humanitní školy.
•Smog dusí už téměř celou republiku hlásají titulky A proto řekl lékař a odborný konzultant pro ekologická a zdravotní rizika Miroslav Šuta z Centra pro životní prostředí a zdraví: Nezapalujte vonné tyčinky.
„Ježiš to je ale vůůůl!“ komentoval to můj přítel Laďa Větvička. Myslím, že se s Ladikem dá bezezbytku souhlasit.
•Kandidáti v zajetí novinářů a moderátorů. Moc převzala média. Píše v Reflexu Bohuš Pečinka. Jeden z jeho poznatků: politické strany, volební štáby a vůbec politický svět si nechali z rukou vyrvat organizaci předvolebního života a přepustili ji médiím. Ta si z téhle hračky vytvořila nástroj na propagaci své vlastní důležitosti a současně každý konflikt zhysterizovala. Výsledkem budou společenské jizvy na mnoho let dopředu.
Zdá se mi, že přece jenom někteří novináři si zachovali zbytky zdravého rozumu a Bohuš Pečinka zvlášť. Jenom se bojím, že až budou v souladu s trendem klesajících nákladů tištěných medií snižovat stavy, že ti tozumní půjdou první. Protože oni mají, považte, vlastní názor.
•A u Hooka napsali: … a já fakt nevím, co bude, co se stane, jestli už v pondělí přestanou platit přírodní zákony, jestli nás to vodjebe někam na kraj Vesmíru, jestli se moře vylije z břehů, procitnou mamuti a přesličky vytlačej řepku olejku, ale ať se stane cokoliv, jedno se nezmění – Red Hook a jeho starší bratr Vystřelený voko budou fungovat furt a furt tam pivo poteče zeshora dolů a povedou se tam řeči a bude tam fajn, těm nahoře navzdory a přesně tohle jsou konstanty, který my vod Hooka artikulujem, tedy abych nepsal jak totál debil, který uznáváme a ztotožňujem se s nima a mezi náma, všechno vostatní nám může políbit prdel, protože sice jo, asi se teď na Hradě začne mluvit kapku jinak, ale kurva co je mi po tom, protože já žiju v podhradí a v podhradí máme trochu jiný starosti, než smažky nahoře a i kdyby se to na Hradě posralo jakkoliv, nikdo za mne půllitr nezvedne a zejtra budeme mít u Hooka ovar a na stole bude pomazánkový máslo a jahodová marmeláda a svítit na to bude skleněná žárovka a jo, asi se z toho poserem, ale to neva, a až si před odchodem o půlnoci změříme teplotu skleněným rtuťovým tpeloměrem, budem mít pocit, že jsme systému s noblesou nakopali prdel.
•A trocha bulváru: Dejte pokoj s volbama. Událostí dne je, že se Ornela svlékla i s matkou pro Blesk. Teda jako že se pomátla mladá, se dá v jejím požehnaném stavu pochopit, zvláště když tatík je zatím ženatej, ale zdá se, že to nebude těhotenstvím. Jestli to nebude dědičné. A silikonová Hanka Mašlíková prý skončila na kapačkách, protože co si nechala zvětšit kozy má furt migrénu. Teda já mám migrénu jen druhej den poté co jsem se prdl ani jsem si kozy nezvětšoval a je to pěkný svinstvo. No a Miloši Zemanovi prý vydrží manšestráky 5 let. Prezident v manšestrákách. To budou ve světě koukat.

A zprávy o počasí: Cloudy and light snow mi hlásí jakási ajpedová aplikace. Nevím sice co to je, ale asi to kecá, protože tam píšou že je mínus pět a teploměr za oknem píše jen mínus 2. Na radaru se přes Brno žene modrá, ale nechčije. A pak prý že modrá je dobrá. Čert vem ty přístroje. Doufám, že až taťka nejvyšší emigruje, že v tom počasí udělá pořádek, protože poslední dobou je v tom klimaalarmismu nějakej nesoulad (česky bordel). Ptáci na zahradě jsou neklidní, protože fronta na krmítko je delší jak v Romlandu u slevněných kuřat.

A z mého života: Moje práce s noži nabývá grandiozní podobu. Když jsem včera krájel játra dostalo se mi od manželky pochvaly, což mne tak rozhodilo, že jsem se málem řízl. V nastalém rauši jsem je pokrájel ty játra všechny ač pokyn zněl jen na polovic. A tak se stalo, že jsem je večeřel ještě po půlnoci. Horoskop mi praví, že můj partnerský vztah je založen i na jiných hodnotách, než je čistý sex. To mne uklidňuje, protože ty směšné pohyby už jsem několikrát vykonával, jak říkal ten lord. Pozvánku na ples ODS kterou jsem dostal nevyužiju. Obávám se, že po pár panácích bych tak polovině přítomných chtěl dát po hubě, přičemž druhá polovina by chtěla dát po hubě mně. A odpoledne půjdu volit. Určitě zvolím nějakýho dědka. Včera když dědky zpovídal ten co určuje o čem se bude mluvit, běžela dole na liště zpráva, že inkontinenční pleny přece jen VZP bude hradit. Myslím, že tato zpráva by mohla oba dědky potěšit.

A na Fejsbůku napsali:
•Dva dobré frky z ranního fb. První : jako volič mám na výběr mezi prasečí a ptačí chřipkou (V. Franz). Druhý : David Černý je Schwarzenbergův Ladislav Jakl
•Jeden prý reprezentuje minulost, druhý přítomnost. A já bych tak chtěl někoho, kdo reprezentuje budoucnost
•Nejsmutnější byl pohled na pana Svěráka, tady už zbývá jen soucit.
•Kámoš Karlíka z Orlíka: Co bude příště? Najde se byrokrat, který prohlásí za škodlivé pití slazených nápojů, ač je určitě zdravější čistá voda, a zakáže je pít ve školách? Napíše někdo zákon o nošení přiměřeně teplého oblečení, o délce sledování televize či četnosti domácího pohlavního styku? Budou k nám domů chodit zdravotnické hlídky a zjišťovat kolik solíme, kolik hulíme, kolik vyměšujeme? Připadá vám to normální? Komu ano, připadá mu tedy asi také normální, že někdo zakazuje v soukromém podniku kouřit či mu nařizuje za kolik má prodávat vodu nebo pivo!

A na závěr něco veselého :
Jestli bude zvolen Pat nebo Mat je vedlejší, přátelé. Zásadní je aby nám fungovalo toto.