„Dostaneme“ dalších 500 mld z EU. Okrademe jiné i sebe a tleskáme

Zdroj: frantisekmatejka.cz | 500 mld do České republiky připutuje za cenu nových státních dluhů a zvýšených daní občanů jiných členských států. O dalších cca 200 mld budeme muset zadlužit sami sebe na kofinancování a k tomu přiložit další desítky miliard na následný provoz něčeho, o čem jen ti, co dotace dostanou, jsou bezpečně „přesvědčeni“, že to opravdu potřebujeme.

Skončil další z řady „klíčových summitů“, tentokrát na téma rozpočet EU do roku 2020. Výsledek? Dluhy. Nové dluhy lidí v jiných zemích, které ani neznáme, jen občas ve zprávách zaznamenáme pomalý finanční úpadek jejich vlastního státu, a k tomu nové dluhy našich občanů za cenu dalšího prohloubení státního deficitu, nebo další zvýšení daní. To vše jen proto, aby politici mohli poukazovat na zdánlivou výhodnost naší účasti na EU, když se statistikami tzv. čistého příjemce dělají kouzla a nikdy neuvedou všechny náklady na naší straně, a aby si pár vyvolených opět namastilo kapsu na veřejných zakázkách.

S unijními dotacemi je to stejné jako se stále zvětšující se vzdáleností těch, kteří rozhodují, od těch, o kterých rozhodují. Když by udělal botu takový člověk u vás v ulici, máte ho po ruce. Proto je větší šance, že botu, ať už chybou nebo úmyslně s cílem se obohatit, neudělá. Měl by strach. Když ji udělá člověk ve vzdálenosti 100km, stává se pro většinu lidí nedosažitelným. Když ji udělá někdo v Bruselu, je nedosažitelný pro všechny. A dotace? Představte si, že byste přišli za vaším sousedem a řekli mu, že vám dá svoje peníze, protože vy něco potřebujete. Cože? Nemá je? No tak ať se zadluží! V lepším případě by jen zavřel dveře, v horším byste možná při opakování požadavku dostali latí. Jenže kdo by vám měl dát latí, když v případě stejného principu u unijních dotací ani nevíte, kde skuteční poskytovatelé bydlí. Natož, aby oni věděli kde bydlíte vy.

Dotace Evropské unie jsou úmyslným okrádáním a zadlužováním jedněch, zatímco druzí tyto peníze vědomě přijímají, přičemž výčitkami netrpí, protože nevidí konkrétní poskytovatele, tedy lidi a jejich vlastní problémy v pozadí. Mnohdy ani netuší, kolik budou muset navíc vydat ze své peněženky jen proto, že na tuto hru politiků přistoupili. Těšme se tedy do konce roku 2020 na nové předražené veřejné zakázky, nově vzniklé dotační milionáře a zvětšení objemu majetku těch stávajících. O nic jiného tu totiž nejde. Jo a ty protikorupční kecy a snahy si nechte od cesty. Není větší korupce morálky, sebeúcty a hodnotového žebříčku, než jsou dotace. A ty jsou přece legální.