Nenávist ke Klausovi je tak silná, že Schwarzenbergovým pravdoláskařům zatemnila rozum. Hoďte do Vltavy radši Kalouska

Zdroj: EUportal.cz | Poněkud pomatení aktivisté, zjevně z tábora Schwarzenbergovy předvolební klaky, plánují uspořádat u příležitosti vypršení prezidentského mandátu dne 7. března „Oslavy odchodu Václava Klause“. Chtějí zaplnit Václavské náměstí, vytvořit průvod z Pražského hradu a vhodit panáka s Klausovou maskou do Vltavy. Obdobu by rádi zorganizovali v dalších městech.

Proč jsou pomatení? Zaprvé proto, že de facto „oslaví“ náhradu Václava Klause Milošem Zemanem, což zcela jistě původně neplánovali. Jistě plánovali triumfální dobytí Hradu vlastním kandidátem Schwarzenbergem. Ale nenávist ke Klausovi je tak silná, že jim zatemnila rozum.

Zadruhé proto, že by měli vykoupat spíše svého neúspěšného kandidáta, který i přes podporu všech velkých médií a skoro celé kulturně-akademické fronty si sám v předvolební kampani nadělal do vlastního hnízda a vlastním přičiněním výrazně prohrál. Celé to ještě vyšperkoval okázalou senilitou při vhození neplatného hlasovacího lístku do volební urny.

Tady musím přičinit poznámku. Pravdoláskaři mě v diskusi často okřikují, ať už nerozdmýchávám volební emoce. Avšak zjevně jen proto, že prohráli. Po hloupých a bezpředmětných žalobách na neplatnost volby teď znovu předvádějí, kdo chce emoce ještě vystupňovat. Prostě neunesli porážku. A to si představte, kdyby měli co slavit…

Je ještě třetí důvod, který musím rozvinout více: Ať už si o Klausovi myslíme cokoliv, Klaus bude ve vrcholné politice chybět. Každý demokrat by měl chápat, že konzervativního liberála hájícího národní zájmy potřebujeme o to náléhavěji, že tento proud ve vládě i v parlamentu absentuje. A není to tak, že by neodrážel významnou část veřejnosti. Jen tato kritéria voličské přízně jsou rozmělněna velkými stranami akcentem na jiná, především sociální, témata. Nehledě už na obavu voličů z propadnutí hlasu kvůli pětiprocentní uzavírací klausuli.

Klause jsem v poslední době taky musel kritizovat (církevní „restituce“, důchodová „reforma“, zvýšení daní, rozsah amnestie), nic z toho však nedosáhlo fatálních následků ratifikace Lisabonské smlouvy. Přes to všechno je pro mě mezi politiky alespoň jednookým mezi slepci. A tak doufám, že v aktivní politice zůstane. Snad mu svlečení prezidentské kazajky uvolní ruce.

Takže vidím zralejší adepty na vykoupání ve Vltavě. Takový Kalousek všechno, co jsem kritizoval o odstavec výše a s čím se Klaus jen pokrytecky smířil, aktivně a zpupně připravoval a protlačoval. Po boku měl arogantního bouráka Drábka, jenž ani neskrýval své sadistické sklony, a svůj fíkový list Schwarzenberga, hlavním povoláním „šéf demoliční čety České republiky“.

Tato trojka by měla být spouštěna v koši do Vltavy, nejen jejich masky. Mají toho na svědomí příliš, a to jsem ještě nezmínil třeba solární energetiku nebo ESM. Ještě naši vnukové nezaplatí všechno, k čemu nás tyto osoby zavázaly. Jestli se domníváte, že jsem zapomněl na Nečase, tak ten bude brzy potrestán svými spolustraníky a celá ODS svými voliči.

A jsme u toho. Ti, co oslavují odchod Klause také připravili smrtící koktejl Zeman + ČSSD. hlavně Kalousek, Schwarzenberg, Drábek a Nečas se zasloužili o naprosté zprofanování pravice. Každý z nich má na svědomí statisíce levicových hlasů.