Ač si blbec myslí, že je inteligent, tak stejně zůstává blbem

Pavel Novotný se zařadil mezi inteligenty. Je to pravda, sám to napsal v rozhovoru s Parlamentními listy. My všichni se můžeme stát inteligenty. Je to jednoduché. Postupujte takto: Zaujměte stejný postoj, jako zastává akademická obec.

Pavel Novotný

Pavel Novotný

Pochlubte se tím. A je to. Je z vás inteligent.

Doslova napsal Novotný tuto větu: „Je osvobozující pocit vědět, že patřím mezi inteligenci“. Tento zajisté oblažující dojem, Novotný vyvodil z toho, že má na uprchlíky stejný názor, jako „vědci“, kteří zveřejnili výzvu proti xenofobii.  Vida, jak je snadné stát se inteligentem. Pošetilci se domnívají, že musí studovat…

Pavel Novotný v rozhovoru také konstatuje, že 90 procent občanů jsou idioti, kteří by se k problému vůbec neměli vyjadřovat. To by naopak měli pouze inteligenti. (Tedy akademici a Pavel Novotný). Protože ti jediní mají kapacitu problém uchopit v celé své komplexnosti.

Jak je to tedy s tou schopností akademiků podepsaných pod výzvou? Pavel Říčan, jenž působí v Psychologickém ústavu Akademie věd ČR a také podepsal výzvu: „Vědci proti strachu a lhostejnosti„, v rozhovoru pro Parlamentní listy odpovídá, že: také není z uprchlíků nadšen, ale že musíme držet s Evropou partu.

Držet s Evropou partu. Tak to je tedy ten vědecký přístup řešení problémů?  Jsem ohromen! Solidnější analýzu uslyšíte v Karlínském výčepu IV cenové skupiny. I ten poslední opilec má alespoň elementární představu o tom, že situace je potenciálně nebezpečná a že bude mít své důsledky. Konkrétní důsledky pro konkrétní lidi. Počínaje náklady, přes zvýšenou kriminalitu, až po reálné oběti. Od intelektuální elity, která se holedbá tím, že jedině ona je schopna situaci chápat, bych očekával návrhy řešení, jak těm rizikům předejít, případně jak se s nimi vyrovnat. A s čím přijde pan akademik? Je to špatný, ale musíme držet partu.  No děkuji pěkně.

Mno, jinak Pavel Novotný konstatoval, že “svým humanistickým coming outem” ztratil mnoho bývalých přátel (o nichž nyní ví, že jsou idioti), což ale nijak nezviklalo jeho odhodlání nesejít z nastoupené cesty bulvárníka – humanisty. Takže stále prý #přijímá. Dokonce stále více #přijímá. (A my stále čekáme na nějaké fotky z jeho zahrady, kde budou k vidění ti, co již Pavel Novotný přijal.)

Ale ne. Já myslím že s Pavlem Novotným je to celé trochu jinak. Jemu jsou samozřejmě nějací uprchlíci lhostejní, jako mu byla lhostejná Bartošová, nebo kdokoli jiný. To není muž soucitu. Je to především obchodník. A jeho businessem je šokovat. A zřejmě nejen businessem, ale i koníčkem. Vždyť již dávno před tím, než se stal profesí bulvárníkem, nacházel uspokojení v tom, když se přivtírnul na kdejakou párty celebrit a vystrkoval tam svoje panděro, nechaje se tak fotit. No, koníček se mu stal zaměstnáním a tak nyní jen pokračuje v tom co dělal vždy. V šokování. Nyní tedy objevil zaručený způsob. Zaujmout přesně opačný postoj než zbytek národa, ve věci, která nejvíce hýbe společností. Nazvat lidi idioty. Sebe inteligentem. Je to od něj trochu masochismus, ale negativní pozornost je také pozornost. Nevím sice, jak tento druh popularity zvýší prodeje jím řízeného časopisu, ale já obchodu nerozumím…


Tož tak. Aby to bylo úplně jasné. Kovaní demokraté Masarykovsko-Havlovské tradice, nám nyní vysvětlují, že občanský aktivismus je sice dobrý, … ale máme si jej nechat pro takové záležitosti, jako jestli bude v naší ulici truhlík na květiny, nebo nebude, či jestli podávat ve školách dětem mléko, nebo nepodávat.

Ale pokud jde o to v jaké zemi budou žít vaše děti, jaký bude mít charakter, jestli bude bezpečná, … tak to držte huby primitivové a nekecejte nám do toho. Od toho máte nás, humanitně vzdělanou inteligenci, která to vymyslí.


Zdroje: Blog autora | Rozhovor s inteligentem pomocné školy: ParlamentniListy.cz