Havloidní hlupák Kocáb bude uprchlíky vítat s otevřenou náručí

Včerejší Události komentáře na ČT24 byly v debatě o uprchlickém exodu jasnou ukázkou střetu zdravého rozumu advokátky Samkové a zastřené  mysli sluníčkáře Kocába.

Kocáb, Kocáb, no Kocáb! Jak jinak komentovat havloidní pako?

Kocáb, Kocáb, no Kocáb! Jak jinak komentovat havloidní pako?

Dokud se Michael Kocáb živil jen hudbou, bylo dobře. Po roce 1989 zvládl vstup do politiky a zviditelnil se svým dozorem nad odchodem sovětských vojsk z území bývalého Československa. Pak se díky své snaze a zápalu pro věc stal ministrem pro lidská práva a národnostní menšiny, posléze zmocněncem pro oblast lidských práv, spadajícím pro úřad vlády. Ještě, že něco jako lidská práva existují a byla i v naší poklidné zemi objevena, a ještě, že tu máme romskou menšinu! Jak jinak by na tento post mohlo zasednout tolik ministrů a zmocněnců?! Nic na tom, že se vlastně a vůbec, pokud jde o romskou otázku, už od 90. let nic nezměnilo, a ví to i pan Kocáb.

Bývalý politik Kocáb byl včera pozván do Událostí komentářů na ČT24, aby objektivně zhodnotil společně s advokátkou Samkovou vývoj událostí, týkajících se uprchlického exodu, který se v poslední době valí z Řecka, přes Makedonii, Srbsko, Maďarsko i směrem k nám.

Hned od začátku diskuse bylo jasné, že hlavní aktéři nepojedou na stejné vlně. Samková v úvodu zhodnotila reportáž s valícími se uprchlíky, spojenou u ní s pocitem zničené vlasti a zničeného nefunkčního právního řádu EU i ČR.

Kocáb řekl, že má nedobrý pocit z „leta trvajícího problému“, kdy naše země není připravena a přitom Evropa očekává miliony uprchlíků. Kocáb netuší, jak to bude Unie řešit, ale podle něj ti lidé, kteří utíkají před válkou a islámským radikalismem mají u nás mít práva, která patří uprchlíkům a my si z nich nesmíme udělat budoucí nepřátele! Nárůstem xenofobie je můžeme naštvat po další desetiletí!

Samková striktně pojmenovala uprchlickou krizi, plynoucí z kriminálního chování převaděčů a pašeráků, které následným přijímáním běženců budeme jen podporovat.

 „Neměli bychom je přijímat v žádném případě, protože to jsou lidé, které sem posílají kriminální živly!“

Mimo jiné pak Samková moderátorovi oznámila, že Muslimské bratrstvo má rok 2015 zakódovaný a určený jako rok dobytí Evropy.


Podle Kocába prý pašeráci využívají katastrofální humanitární situace a nabízejí pomoc za velké a drahé peníze. Uprchlíci nemohou ztrácet naději a potřebují naši pomoc.

Samková poukázala na nelegální uprchlíky bez politického azylu, které rozhodně nemáme přijímat, jelikož jsou to zločinci. Následně položila tvrdou otázku: „Proč tady nejsou dívky, kterým byly v Mosulu trhány vnitřnosti, proč tady nejsou kurdské děti?“

„Tady jsou lidé, kteří jen natahují ruce a říkají: Jsme tady, tak s tím něco dělejte,“ tak vidí Samková exodus.

Mírumilovný Kocáb zareagoval posmutněle slovy: „Ale přece do nich nebudeme střílet…Přece je nemůžeme nechat utopit ve Středozemním moři…“ Samková na tohle Kocábovi vmetla do tváře, jak nebyl schopen zvládnout ve své funkci romský problém.

Další hovor pokračoval kolem zrušení Schengenu, Samková navrhovala konkrétní řešení tj. uzavřít své hranice, Kocáb začal popisovat tragický stav uprchlíků a nutnost se s exodem vyrovnat. Samková, která sleduje dění kolem Islámského státu poukázala na to, že EU nedělá nic v boji s Islámským státem, navíc Turecko bombarduje Kurdy, kteří proti IS bojují.

Smířený Kocáb nevěří zastavení exodu, nedá se to změnit, zastavit. Schengen podle něj nemá s exodem nic společného!

V závěru Samková navrhla zrušit Schengen, uzavřít veškeré hranice, odmítat uprchlíky a zahájit účinné kroky proti Islámskému státu.

Kocáb se zavřením hranic nesouhlasí, protože by to znamenalo rozpad Evropské unie, na což mu Samková řekla, že Unie už rozpadlá je. Společně se oba pouze shodli v boji proti IS. Dokud neustane řádění, neustane podle Kocába exodus.

To nejlepší na konec. Samková prohlásila, že společnost není xenofobní, společnost má podle ní elementární záchovné pudy! Za sebe i podobně smýšlející lidi, kterých je většina, odmítla pak Samková nařčení z xenofobie, rasismu a nacismu.

Kocáb s tím souhlasil, nicméně apeloval na to, abychom mysleli na budoucnost a připustili si v sobě nárůst xenofobie. Protože, když už tady uprchlíci budou, tak si z nich tímto postojem vytvoříme nepřátele a „ti nám pak udělaj ze života peklo, že nás Pán Bůh chraň!“

Kocábova uprchlická tečka a doporučení české společnosti zní tedy takto:

„My máme jedinou možnost je přijmout nakonec s určitou vstřícností…“

A závěr?

Pan Kocáb ať si svou jedinou možnost a hodnocení míry xenofobie Čechů nechá sám pro sebe. Jeho zbabělostí a strachem zavánějící  názory neúspěšného lidsko-právního politika nikoho nezajímají!

Zná a chápe vůbec dotyčný pravdoláskař slova nizozemského režiséra Theo van Gogha, zavražděného v roce 2004 fanatickým muslimem?

Multikulturalismus je zdvořilé ustupování roztahovačnému hostu, který vás postupně vytěsňuje z vašeho příbytku.“

Většina českého národa s diktátem Evropské unie a její nepochopitelnou pasivitou během řízené uprchlické krize nesouhlasí, stejně jako s pasivním a vlažným postojem našich politiků. Většina národa si už teď uvědomuje hrozivé následky, které Evropě její pasivita a nerozhodnost účinně jednat do budoucna mohou přinést!

Zdravý rozum a ochrana bezpečnosti naší země nesmí být přehlušeny podobnými multikulturními žvanily a pseudohumanistickými snílky.

Vstřícnost od nás, občanů České republiky, teď a ani v budoucnu, přicházející agresivní nelegální a ekonomičtí běženci nemohou očekávat! Takovým nezvaným hostům se dveře od příbytku neotevírají!


Zdroj: Blog autorky