Hlody páteční aneb miluji naše média

Zdroj: paulczynski.cz | Václav Klaus odchází z Hradu. Dle názoru jednoho mého čtenáře opět jako vítěz. A havloidi kvičí a hystericky kolem sebe kopou. Jsou v křeči. Měli v rukou všechny trumfy. Havel ho zostouzel, Ruml s Philipem ho podrazili, ČT proti němu poštvala většinu národa, armáda pravdoláskařů ho do zblbnutí pomlouvala, Pehe popsal tuny papíru, Brusel si přisadil, teď velezrada. A Klaus odchází v klidu středem a s jeho názory nikdo nepohne. Jen občan zůstává udiven. Jaképak s námi tenkrát asi měli pravdoláskaři plány, které jim Klaus překazil založením pravicové strany a vítězstvím ve volbách? Co Eliško Wágnerová, Jiřino Šiklová, profesore Halíku, copak se Vám pokazilo? O tom nám někdy povykládejte, třeba ve VAŠÍ České televizi. A ještě k tomu se noviny Klause totálně zastaly. Dokonce v Klausovi jinak nepříliš nakloněných Hospodářských i Lidových novinách se jedná o projev ubohosti a totálního právního nevědomí. Hospodářské noviny nejspíš nemůže ze sympatií k Václavu Klausovi podezírat vůbec nikdo. Přesto na jejich názorové stránce redaktor Petr Honzejk jednoznačně odsoudil pokus hnát prezidenta před soud pro velezradu a označil jej za výraz konjunkturalismu a právního bezvědomí. Podobně ostře se do navrhovatelů, zejména Jiřího Dienstbiera, pustil v Lidových novinách Martin Weiss. Dostali jsme se prý do úrovně, kdy je oponent nejen kritizován, ale rovnou rituálně odsuzován a vylučován ze slušné společnosti či z národa. Tak jsme si odbyli úvod a pojďme na titulky.

■Pavel Matocha: Klausův tchán pomáhal odboji. Prezidentská volba už dávno skončila, ale příznivci poraženého kandidáta stále nemohou unést jeho porážku. Sociální sítě zaplavily prohlášení typu „Miloš Zeman není můj prezident“, ale to stále neposkytovalo schwarzenberkovcům dostatečnou satisfakci. Ta přišla až 9. února s textem „Klausův tchán pracoval u tajné policie fašistického Slovenska“. Jenže jak dokazují další dokumenty, válečná realita Štefana Mištiny byla diametrálně odlišná od obrazu, který o něm vykreslil Zídek v Lidových novinách. Jinak by totiž také nebylo možné, aby byl Štefan Miština v dubnu 1945 přijat Československou košickou vládou za úředníka, stal se zaměstnancem Ministerstva ochrany práce a sociálnej starostlivosti, a aby dostal dobrozdání i od Mateje Joska.
A tak je to u nás v médiích. Píší to noviny, musí to být pravda. Jak říkám. Jak nepíšete podle pravdy a lásky, dostanete přes držku. Nebo vás aspoň v FB diskuzi zesměšní Jindřich Šídlo, ale jen do okamžiku kdy mu dojdou argumenty.
■Papeže zdrtila tajná zpráva o Vatikánské bance. Prý instituce, která je známá ve světě spíše jako Vatikánská banka jejíž kapitál převyšuje šest miliard eur, spravuje na 33 tisíc účtů čelí obvinění z mnoha stran, že pere špinavé peníze a provádí podezřelé operace, které jsou nejen v Evropské unii nelegální. Svatý stolec kritizují EU i Spojené státy. Z kruhů blízkých Benediktovi XVI. do médií proniklo, že důvěrná zpráva o stavu vatikánských financí, kterou papež dostal na stůl zhruba před měsícem, přispěla výrazně k jeho rozhodnutí odejít a přenechat papežský stolec člověku, který bude mít více sil a energie na nápravu.
Jak napsali na FB: Tak oni nejen jak říkají Japonci šukajhošiki, oni perou i love…
■Fischerův problém trvá dál, Winterstein jeho dluhy nezaplatí. Pražský podnikatel Tamir Winterstein mnohamilionové dluhy za prezidentskou kampaň Jana Fischera nezaplatí. Podle něj došlo ke špatné interpretaci. Fischerovi chce pomoci situaci řešit, ale ne úhradou dluhů. Informuje o tom Mladá fronta Dnes. Dluhy podle deníku činí sedm až osm milionů korun. „Moje práce je analyzovat situaci a nějakým způsobem ji pomoct řešit. Ale ne finančně. Nějaké řešení tam je, proto také pan Fischer odjel na dovolenou,“ řekl MfD Winterstein. Fischer je momentálně v Los Angeles. Rozhovor mezi pány proběhl asi takto: poslouchaj Johann, ten jejich dluh nezaplatím, sám mám málo a je ta krise. Ale můžu jim pomoct to spočítat, pravil Tamir Winterstein.
■Schwarzenberg: Krausovy a Hřebejkovy výroky při kampani byly za hranou. Karel Schwarzenberg kritizoval výroky svých podporovatelů, moderátora Jana Krause a režiséra Jana Hřebejka, během prezidentské volby. Krausovo obvinění Miloše Zemana, že chodí se svoji dcerou a Hřebejkova slova o rudých a hnědých prasatech v okolí vítěze volby, označil Schwarzenberg v rozhovoru pro Lidové noviny za „silně za hranou“. Oba podle Schwarzenberga přestřelili. „Honza Kraus, kterého uznávám jako vynikajícího satirika, obvinil Miloše Zemana, že chodí se svojí dcerou. To je pro mě zkrátka nepřijatelné. Veřejně nařknout otce, že má vztah s vlastní dcerou. Kdyby to někdo udělal mně, dotklo by se mě to. A dotyčného bych zastřelil,“ uvedl Schwarzenberg.
Bez ohledu na fakt, že podpásovky dělala i druhá strana musím jistou noblesu u pana knížete ocenit. I jako známý klusofil prohlašuji, že něco podobného z druhé strany (i když tam ty výroky nebyly tak debilní) dosud nezaznělo.
■Jan Rejžek napsal Lidovkách: Z muzea voskových figur se vynořil dokonce i třiadevadesátiletý Čestmír Císař, který se jako tajemník KV KSČ v Plzni podílel v roce 1953 na potlačení místního povstání proti měnové reformě, nicméně se omylem stal jednou z tváří pražského jara a posléze působil v Obrodě nepolepšitelných starých komunistů.
Mirek Macek k tomu poznamenal: Jan Rejžek se mýlí, tváří pražského jara se nestal omylem, ale cíleně: celé „pražské jaro“ bylo přece vedeno největšími sviněmi z padesátých let, které se po přechodném odstavení mladými sviněmi opět draly k moci…
■IKEA stahuje v pěti zemích i vídeňské párky. Česka se to netýká. Krátce po pondělní aféře s masovými kuličkami s koňským masem stahuje nábytkářský řetězec IKEA v pěti zemích vídeňské párky. Opatření se týká Francie, Velké Británie, Španělska, Irska a Portugalska, uvedla agentura AP. Přímo v párcích konina nalezena nebyla, pochází však od stejného výrobce, který řetězci dodává masové kuličky.
Teda když tam konina nebyla, tak ve vídeňských párečcích museli být snad už jenom vídeňáci.
■A kousek bulváru: Sexy focení exkluzivně pro Blesk: Pomeje a jeho žena odhodili stud i oblečení! Dobrovolně prohlašuji, že nahýho Jirku bych asi nepřežil. Pokles našeho bulváru pokračuje. Koho svléknou příště? Už snad schází jen Bílá. Věra Bílá, aby nedošlo k omylu. A protože Ornela z neznámých důvodů mlčí, možná se stydí za ten koberec co poblil tatík, matka Štiková jede jak pila. Čtenářům vzkázala: Jste socky, nemáte majetek jako my! Myslím, že tato rodinka se vyvedla. Mentální retardace je postižení jedinců, při kterém dochází k zaostávání vývoje rozumových schopností, k odlišnému vývoji některých psychických vlastností a k poruchám v adaptačním chování. Mentálním postižením nebo mentální retardací je nazýváno trvalé snížení rozumových schopností, které vzniklo v důsledku organického poškození mozku. Není to nemoc, ale trvalý stav, který klasifikujeme do šesti základních kategorií. V kterémpak pásmu se asi holky nacházejí? A do Česka se vrací svrab: Parazita roznášejí bezdomovci! No, nevím. Když se dívám na politickou scénu, vidím jen svrab a neštovice. Tak to nesvádějte na bezďáky.

A u Hooka napsali: Osmadvacet senátorů ze skupiny Kavkaz, což je současně i název pro skank pěstovaný na východní straně Elbrusu, si dali několik čerstvě dovezených uklidňujících jointů, poté se něktěří zblili, pár se jich usedavě smálo, dva, co byli loni v Paříži, jen tak klečeli a snažili se francouzsky políbit mušli, na hajzlu a když se srovnali, podali žalobu na dosluhujícího Taťku Vendu, kde dotyčného obviňují ze zrady, velezrady a vlastizrady a já bych k těm obviněním možná ještě přidal sodomii, nezvládnutou felaci, absenci masturbace, postkoitální neovladatelné stresy, hypochondrickou destrukční obsesi a navrch ještě vzácnou, ejakulující submisivní koliku a to se už opravdu ti modelové pos*ali v kině ještě před titulkama a já fakt nevím, že tihle šampóni, co neuměj ani pořádně hulit, co po dvou pivech se z Valdštejnské jízdárny plazej domů jak břečťan, proč furt z našeho státu dělaj jedno velký Televarieté, proč maj potřebu vršit z 3,14čovin jakési pojebané homole a mně to rozum nebere.

A zprávy o počasí: Prý je tu jaro, píší všude. Podle mne jaro vypadá jinak. Poznám to tak, že obec začne zametat ty tuny štěrku co rozsypali u nás na ulici. Taky začne pučet velikonoční kaktus, zatímco ten můj zdechl. I když jsem dostal pokyn, pohledat v komoře velikonoční výzdobu. Taky v předzahrádce leze ze země cosi zeleného. Doufám, že to není paroubkův Marťan. Jaro (zastarale Vesna) je jedno ze čtyř ročních období. V mírném pásu se vyznačuje začátkem vegetativní aktivity rostlin a zvýšením aktivity živočichů. Prodlužují se dny, otepluje se. Jediný aktivní živočich je náš čokl a to ve chvíli kdy se dožaduje žrádla z čehož na vývoj počasí nelze usuzovat. Já jaro vezmu na vědomí až se dostaví živočich kterého jsem vyobrazil. Proč mi ovšem FB nabízí navštívit stránku web urny nechápu.

A z mého života: Děti bez výčitek svědomí odložíte k prarodičům, abyste si mohli s partnerem udělat sólo program hlásí mi horoskop. To by se děti divily. Jednak prarodiče dávno buď tlačí mraky, nebo mají co dělat se sebou a druhak děcka mají okolo čtyřiceti a spíš by potřebovaly odložit svoje děcka k nám. Takže dneska se horoskop trochu uťápl. Takže jediný program který mám nachystán je nákup, protože v Romlandu je den slev. Akorát budu muset dávat pozor aby mne závratným tempem kmitající důchodci zase neporazili. Pro některé přátele z FB mám zprávu, která je nenechá v klidu. K večeři jsem si od máti dovezl povidlové taštičky s drobenkou. Také mne rozčilila zpráva, že prý EU bude zkoumat ve vesmíru černý díry. Proč mě tedajako experta nepřizvali nevím, já je zkoumám celej život a bývaly časy že jsem narazil i na blonďatou.

A na Fejsbůku napsali:
■Jan Rejžek napsal v dnešních Lidovkách: Z muzea voskových figur se vynořil dokonce i třiadevadesátiletý Čestmír Císař, který se jako tajemník KV KSČ v Plzni podílel v roce 1953 na potlačení místního povstání proti měnové reformě, nicméně se omylem stal jednou z tváří pražského jara a posléze působil v Obrodě nepolepšitelných starých komunistů. Jan Rejžek se mýlí, tváří pražského jara se nestal omylem, ale cíleně: celé „pražské jaro“ bylo přece vedeno největšími sviněmi z padesátých let, které se po přechodném odstavení mladými sviněmi opět draly k moci…
■Dle posledních informací Interpolu se uprchlý úvěrový podvodník Jan Fischer v současnosti ukrývá v Los Angeles.
■Tak Britové odebírají občanství teroristům. Sláva! Já se bál, že to v EU nejde. Kritika od nepřátel Západu se ovšem dala čekat: Odebrání občanství usnadňuje vydání do třetích zemí, kde se nebozí teroristé musejí zodpovídat že svých zločinů. A jak zjistil Independent, dva z těch chudáků dokonce zabily bezpilotní letouny v táborech islamistů… Fakt nehumánní.
■Tak jediný, co u nás prosperuje jsou kontejnery za Lidlem a obchody v Pařížský.

A to je dneska všecko.