Ve škole budou zase dětem vymývat mozky. Jako za bolševika

Konec prázdnin. Začíná školní rok. S novou ministryní. To už tak u nás od převratu je. Co rok to nový ministr. Co ministr, to nové hokus pokusy. Ta nová vytýčila nová hesla. Prý školy budou bojovat proti xenofobii.

Kateřina Valachová | foto: ceskatelevize.cz

Kateřina Valachová | foto: ceskatelevize.cz
Hezký blog na dané téma napsal Václav Klaus mladší. Prý takovéto to „zdravé“ politické školení mužstva. Co si mají děti myslet o tom či onom. Kdo je zlý a kdo je hodný. Inšpekce to bude kontrolovat, školitelé učit kantory. Někteří z nich se sami iniciativně zapojí, ať už z blbosti, snaživosti nebo za to bude nějaká kačka.

Když jsem byl malý, bylo to podobné – místo matiky k nám přijela Gusta Fučíková a povídala nám „o Julkovi“. Pak jsme zaplatili 2 Kčs na solidaritu s Kubou a šli vítat a mávat praporky na projíždějícího soudruha Kim Ir-sena.
Teď přijede Člověk v tísni a bude dětem povídat třeba o právech dítěte a dětském parlamentu, pak zaplatí 20 Kč na „adopci na dálku“ a s mávátky půjdou vítat uprchlíky nebo pochod sexuálně pokrokových občanů s pavími pery v tělních otvorech.

A rodiče budou zase opatrně doma korigovat zhovadilé a zločinné názory, ale „hlavně to neříkej ve škole“. Prostě hubu na zip. Neb mám vnuka prvňáka, budu to pozorně sledovat a podám hlášení.