Boxer a rapper Roy Jones dostal ruské občanství

Občas si v amerických nebo ruských novinách přečtu zprávu, o které docela jistě vím, že se neobjeví v českých novinách, rozhlase ani v televizi. A řeknu si: hola, hola, blog zase po čase volá!

Roy Jones junior a Vladimir Vladimirovič Putin | foto: reuters.com

Roy Jones junior a Vladimir Vladimirovič Putin | foto: reuters.com

Musím říct, že informace o tom, že jeden z nejznámějších boxerů světa, známý americký rapper a herec si nedávno požádal o ruské občanství, mě pořádně překvapila. Nejdřív jsem si myslel, že se mi to jenom zdá. Nezdálo. A Roy Jones ten červený pas s nápisem Россия před pár dny opravdu dostal!

Co může vést slavného a bohatého týpka jako je Roy Jones k takovému kroku, který mu v USA určitě pěkně omlátí o hlavu? Jak to, že neposlouchá své politiky, kteří mají Rusko za říši zla a Putina za arciďábla? Co ho to proboha napadlo? Hráblo mu? Nebo ho unesla KGB a přinutila, aby pro ně přesně tohle v rámci kremelské propagandy udělal?

Těžko říct. Pravda ale je, rodilému Floriďanovi se v Rusku zalíbilo. Chce tam podnikat, boxovat a zpívat rap. Amerického pasu se mimochodem nevzdal, není to žádný emigrant ani uprchlík před daněmi jako Gerard Depardieu. A světě zboř se – řekl, že chce stavět sportem a kulturou most mezi Rusy a Američany. Už vidím ty komentáře v diskuzi: „Blázen! Naivka! Otlučená černá huba! Vymlátili mu v ringu mozek z hlavy!“

Ano, je to těžké pochopit. Ano, zní to celé neuvěřitelně. A to jsem ještě nedořekl, že se Roy Jones v Sevastopolu skamarádil s Nočními vlky (jo, jo, to jsou ti proklatí motorkáři, co jsme je sem nepustili, a oni stejně položili kytky na hroby vojáků, kteří nás osvobodili od fašismu, drzouni jedni) a dokonce se sešel s tím ancikristem Putinem! To už tedy ale přepískl. Tos zabil, bro.

Je to zapeklité, je to zašmodrchané, je to podezřelé. A zřejmě pro většinu absolutně nepochopitelné. Jak může někdo dělat věci, které jsou v tak příkrém rozporu s naší a americkou protiruskou propagandou? Provokuje nás, nebo o co mu jde?!


Ale na druhou stranu, proč by nemohl? Proč by si nemohl myslet po svém? Proč by se mu nemohlo líbit na Krymu? A proč by ho nemohlo bavit jezdit s ruskými motorkáři? Třeba mu došlo, že všichni Rusové nejsou „rusáci“, nemají rohy, nejsou ďáblové a čerti, ale že to jsou normální lidi, se kterými je dobře? A co když se Roy Jones, ten Floriďan jedna uličnická, snaží ukázat, že kdyby se všichni vykašlali na propagandu a seznámili se s lidmi, kteří žijí v zemích, označovaných za „nepřátelské diktatury“, nebyl by k žádnému nepřátelství důvod?

Roy Jones, jediný boxer v historii, který získal titul mistra světa ve čtyřech váhových kategoriích, oblíbený raper a týpek, co je prostě za vodou, si může dovolit ten luxus na všechny se vykašlat a svobodně se rozhodnout. Jak zpívá v týhle písničce: „Nechte mě na pokoji. Nešahejte na mě. Zkus si na mě klidně zavolat policajta nebo soudce – ať si políbí prdel!“ Can’t be touched!


Zdroj: Blog autora