Německo znovu ohrožuje Evropu

V minulém století jeho expanzivní choutky vyvolaly dvě světové války a stály život zhruba sto milionů lidí. Samo Německo z nich vyšlo zbídačené a v troskách. Pak dalo sedmdesát let pokoj a teď znovu nezodpovědně trojčí.

Angela Merkel - odporná německá Baba Jaga

Angela Merkel – odporná německá Baba Jaga

Z poražené, zbídačené země se během té doby stala nejbohatší velmoc Evropy a zdá se, že Němce blahobyt zpohodlněl natolik, že i dělat potomky je jim zatěžko. Za poslední dva roky u našeho západního souseda zemřelo přes milion sedm set tisíc lidí a narodilo se o tři sta tisíc méně. Přesto se v té době počet obyvatel Německa navýšil o téměř 650 tisíc lidí díky přistěhovalcům. S 82 miliony tak stále drží v Evropě primát a v hustotě zalidnění je s 230 obyvateli na km čtvereční na místě třetím.

Za nízkou porodností nemusí být pohodlnost, ale rozum. K čemu nadělat houf dětí, když v zemi s 2,5 milionem nezaměstnaných práci jen těžko najdou a budou odsouzeni k životu na podporách? Němečtí politici uvažují opačně. Bombastickou propagandou o vymírající zemi nabízející skvělé podmínky k životu a vstřícně rozevřenou náruč, dali do pohybu miliony obyvatel Afriky a Asie. Proč by se taky ze zbídačelých a válkami zpustošených oblastí nehrnuli do státu, kde čtyřčlenná rodina pod polštářem postele, na které se může od rána do noci válet, dennodenně najde v přepočtu víc než tisíc Kč?


Země, ve které stačí pronést pár plamenných, vlasteneckých projevů nemá zapotřebí lákat nevzdělané imigranty, notabene ze zemí s odlišnou kulturou i náboženstvím. Když k tomu nemá vlohy andělská Merkel, ať si na řeč k srdci národa někoho najde a od nepaměti disciplinovaní Němci ji v tu ránu nadělají potomků, kolik bude třeba.

Co nastane, až se počet cizinců, kterých je v Německu už léta na 8 milionů, novými imigranty zdvonásobí? Nedají Němci v příštích volbách hlasy radikálnějším a nacionalističtějším politikům, kteří imigrantům podpory výrazně zkrouhnou?

Když doposud ohrožovalo Německo Evropu, řinčely přitom zbraně. Nyní zvednuté paže a zaťaté pěsti nahradily laskavé úsměvy a otevřené náruče. Strach z následků vnímali rozumní už tehdy a cítí ho i teď.

dederonská Makrela

dederonská Makrela


Zdroj.