Euro, Schengen a kvóty na uprchlíky: Tři pilíře poslušnosti EU, a tedy hlavně Německu…

Některé věci, jejichž souvislosti člověk vůbec nechápal, se najednou stanou zcela zřejmými. Jakoby je osvítilo jinak polarizované světlo, při kterém dříve nejasné kontury najednou vyniknou.

merkel

německá odporná zrůda

Volal jsem dnes kamaráda do Německa (už jsem to napsal do diskuze k paní Pavlíkové) a závěr našeho krátkého hovoru, protože jsem, jak se mi pár nevychovaných debilů posmívá, opětně v práci a musel jsem hovor přerušit.

Já tedy netuším, co je na práci tak směšného. Oni si ti exoti si asi válí doma prdel na podpoře.


Takže zpět k tématu. Kamarád Gerd pravil, že s jedním miliónem migrantů si Německo poradí, s druhým asi taky, ale s deseti milióny patrně ne. A v tom mi začalo svítat, jaká je vlastně filosofie těch kvót. Ony se totiž podobají jak Euru, tak i Schengenu:

 • Euro: bylo koncipováno jednoznačně jako základ budoucího evropského státu, formálně řízeného z Bruselu, ale ve skutečnosti zcela kontrolovaného tandemem Německo/Francie.
  Bývalí nepřátelé se spojili, aby ovládli Evropu, přičemž Německo hraje samozřejmě hlavní roli.
 • Schengen: Není přece možné, aby jednotný evropský stát měl mezi jednotlivými region, na které budou státy postupně degradovány, hranice.
  Pokud hraniční kontroly zrušíme, bude EU více vypadat jako jednotný stát. Taková obrácená logika, jako kdybych si řekl, že multimilionář pije jen Johnnie Walker Blue Label, bratru 1.000,- Kč za frťana a tak si budu to pití objednávat, ale multimilionář se tím ze mě nestane.
  Prostě a jednoduše, Schengen byl dalším krokem nejprve k předstírání a pak také ke skutečnému evropskému superstátu.
 • Kvóty na uprchlíky: Myslíte si snad, že německou vládu či kancléřku Merkel zajímá, že se ti uprchlíci zase vrátí do Německa?
  Kokota dreveného, plechom pobitého ji to zajímá. Ji zajímá něco úplně a naprosto jiného: Abychom poslouchali příkazy.

Podle mě vůbec není podstatné, kolik běženců zde nakonec skončí, samozřejmě, pokud to nebude milión. Ale třeba mezi třemi a šesti tisíci běženců nevidím podstatný rozdíl.

Podstatný rozdíl ale je v tom, jak se ti běženci u nás ocitnou a pokud si necháme nadiktovat kvóty, tak jsme prostě, zase jednou po čase, sklonili hlavu a poslechli. Ostatně, tento národ je na to již po staletí zvyklý.


Zdroj: Blog autora