A je to tady: Maďaři vyhlásili výjimečný stav. My jsme jako OK strana varovali předem

„Maďarská vláda rozhodla o vyhlášení krizového stavu v důsledku masové migrace na svém úterním zasedání,“ uvedl mluvčí kabinetu Zoltán Kovács na tiskové konferenci. Krizový stav bude ve dvou zmíněných župách platit půl roku, tedy do 15. března 2016.

Martin Strnad

Martin Strnad

Policie by také měla získat pravomoc provádět domovní prohlídky bez soudního povolení v případech, kdy bude mít podezření, že se v objektech ukrývají nelegální migranti.

Občanská konzervativní strana na toto řešení situace upozorňovala již dříve, ovšem v ČR tyto informace nikoho nezajímají, tedy s výjimkou Bloku proti Islámu a také exprezidenta Václava Klause. Ano, připojil se i současný prezident Zeman. Pravdoláska pražské kavárny, různí Kohoutové a inteligence z fakult humanitních věd nás osočovala xenofobií a rasismem. Zde je patrný výsledek. Kdo že měl tu pravdu? Sluníčka určitě ne! Schengen se stává minulostí, EU je před rozpadem, ale v Bruselu se slavnostně tleská, jak nám to vše krásně jde, stejně tak v české vládě. ČT nám lže a my žijeme v opojení klidu. Avšak ten zjevně velice brzy skončí.


Pochopí Brusel stejně tak, jako kdysi pochopil Řím, že už je pozdě na zvrat? Že buď nyní nebo už nikdy? Že zavedení kontrol na hranicích je, možná bohužel, nutností situace? A nebo si dál bude hrát na nesmrtelného batmana, co jednou všechny spasí? Nespasí, všichni realisticky smýšlející lidé to vidí a vědí.

Lisabonská smlouva byla osudová chyba, byť se tak možná úplně nezdála. Pan Klaus viděl daleko za horizont a je třeba tímto před ním smeknout, ovšem chyb bylo více. EU, pokud chtěla Schengen, měla umět razantně a tvrdě ochránit své vnější hranice a to ne na vnější hranici, ale ještě před ní. Pomožme Sýrii a zmenšíme svá utrpení a možná i zachráníme Schengen….