Sobotko, Ty holomku! Taky nám zavřeš hubu, když se budeme ptát na přivandrovalce?

Opozice dotlačila koalici k tomu, aby dnes ve Sněmovně proběhla diskuse k migrační krizi. Na začátku rozpravy koalice omezila čas vystopení na 2 x 10 minut, aby ji po necelých třech hodinách doslova uťala přerušením schůze.

Vládní esa neschopnosti, vlastizrádci a lidské zrůdy

Vládní esa neschopnosti, vlastizrádci a lidské zrůdy

Koalice tak za přispění komunistů zavřela opozičním poslancům doslova hubu. Stalo se tak ve chvíli, kdy z řad opozice začala sílit kritika premiera Sobotky a opoziční poslanci mu kladli nepříjemné otázky, což byl zřejmě skutečný důvod přerušení rozpravy. Poslanci a tak i veřejnost tedy nedostali odpověď na to, jak je Vláda připravena řešit případnou krizi, na to, jak bude řešit to, pokud v České republice uvíznou desítky tisíc migrantů kvůli tomu, že okolní státy uzavřou před migranty své hranice. Nedostali jsme odpověď na otázku, jaká je hrozba terorismu s ohledem na skutečnost, že zpravodajské služby informovaly o tom, že je mezi migranty infiltrováno 4 000 bojovníků ISIS a část migrantů patří mezi radikální muslimy.


Maďarsko začíná stavět plot na hranici s Rumunskem, Srbsko povolává armádu, Německo zavírá hranice, země EU začínají hájit své národní zájmy před evropskými a tak na EU kašlou a jen ta naše Vláda se tváří, že se nic neděje. Lidé nesouhlasící s přílivem migrantů jsou absurdně obviňováni z xenofobie a rasismu jen proto, že se bojí o sebe, své rodiny své děti. Koalice, namísto aby tyto obavy rozptýlila tím, že popíše sklutečný stav věci, argumentačně vyvrátí obavy obyvatelstva, doloží, jak je připravena krizi řešit, zavře opozici hubu, když ji na návrh míastopředsedy Hamáčka na přerušení schůze přehlasuje. Takový projev arogance a pohrdání lidmi jsem snad ještě od Vlády nezažil.

Pánové Sobotko, Babiši a Bělobrádku, tomuto národu ale hubu nezavřete!


Zdroj.