Nový trik ekonomických migrantů: Poslat dítě, dostane azyl a může si přivést zbytek rodiny

Reportér německé televize ZDF se vydal do uprchlických táborů v severním Iráku a nestačil se divit, co si tamní obyvatelé myslí o Německu.

A pro ty, kteří neovládají toliko němčinu je zde volný překlad blogerky Jitky Fialové:

Od chvíle, co začali lidé na nádražích nadšeně vítat běžence, se v arabských mediích nevysílá nic jiného. Všechny televizní stanice celého arabského poloostrova, přes Sýrii na severu až po Jemen na jihu, ukazují jeden a ten samý obrázek Německa – tedy, že jako občan tohoto státu má člověk očividně skutečně hodně volného času – určitě dostatek na to, aby mohl celé dny a noci stát tleskající a zpívající na nádražích s balónky a vlastnoručně vyrobenými cedulemi. I když se vlastně jednalo jen o malé skupinky členů německé levicové strany a Zelených, začala očekávání neúměrně stoupat.

Příznivci zmíněných stran nevytvářejí svým chováním jen naprosto chybný obrázek, ale hlavně budí ve válkou poznamenaných Syřanech, Iráčanech a Afgáncích falešné naděje a touhy, které není možné splnit. Což je jen důsledkem zlosti, zklamání, hněvu a v neposlední řadě i násilí. Tato silně zkreslená realita Německa je ale pro uprchlíky tak motivační, že opouštějí tábory v Turecku, Libanonu a Jordánsku a vydávají se na nebezpečnou cestu do Evropy.

Většina těchto lidí má za cíl právě Německo. Například tato rodina ze severního Iráku, která už vzdala naději na návrat do starého domova. Jeden z jejich synů je v Německu, dostal tam peníze a říká: „Němci pro nás postaví domy, brzy se tam všichni nastěhujeme.“ Nezletilí nejsou z Německa vykazováni – i to se vysílá v arabských zprávách. Proto mnohačlenná rodina balí na cestu 14leté syny. Mají největší šance a ostatní pak mohou přijít za nimi.

To vše je ještě o to horší, že uprchlickým táborům a OSN docházejí peníze. Dárcovské země jednoduše odmítají dále platit, čímž se stále zhoršuje zásobovací systém a hrozí, že se nakonec zhroutí úplně.

Z mála tak budou mnozí, z mnohých stovky, ze stovek tisíce a z tisíců desetitisíce uprchlíků. Je to migrační vlna těžko představitelných rozměrů.


Zdroj.