Vyzývám prezidenta Miloše Zemana, aby nepodepsal asociační dohodu s Ukrajinou

Hlasování o asociační dohodě se mi jevilo jako hlasování lidí, kteří nehájí české zájmy a žijí mimo realitu. Poslanci, kteří včera hlasovali pro nebo byli odhlášeni či nepřítomni, jednoznačně významně ohrozili zájmy ČR.

Jiří Janeček - OKS

Jiří Janeček – OKS

Hlasování o asociační dohodě se mi jevilo jako hlasování lidí, kteří nehájí české zájmy a žijí mimo realitu. Poslanci, kteří včera hlasovali pro nebo byli odhlášeni či nepřítomni, jednoznačně významně ohrozili zájmy České republiky. Hlasování poslanců za ODS mě jen utvrdilo, že bylo správné nezůstávat v této straně, jelikož ta se opravdu zásadně odklonila od programu a tezí svého zakladatele. Iniciativu a nosnou část myšlenek Václava Klause tedy převzala původní tzv. pravicová frakce ODS, nyní vystupující pod Občanskou konzervativní stranou (http://okstrana.cz). Zcela negativně a s nepochopením vnímám souhlasné hlasování spojence Bloku proti islámu – hnutí Úsvit a nepřítomnost šéfa SPD Tomia Okamury.

PETICE: Žádáme prezidenta Zemana, aby nepodepsal asoc. dohodu s Ukrajinou

Opravdu nechápu, proč tyto strany, které se staví veřejně jako strany bojující proti islamizaci a imigraci a všemu, co je tzv. nečeské, aktivně nehájily zájmy České republiky a buď byli nepřítomni, nebo hlasovali PRO přijetí. Poslanci snad ani nevnímají stav Evropské unie, která je na pokraji krachu?! To naši poslanci skutečně už zapomněli na problém Řecka, který byl odsunut za obrovských finančních nákladů, ale který se jednoho dne vrátí zpět?! Proč raději neřeší alianci NATO, která jednoznačně selhala při ochraně hranic před imigranty, kteří se valí a budou valit na celou Evropu? To si nepamatují různé proklamace „knížete“ a podobných mírotvůrců „konečně syrský a ukrajinský lid okusí svobodu a demokracii“? To si opravdu myslí, že zapojení Ukrajiny do EU je pro Evropu výhodné? Nebo pro koho má být tato věc vlastně výhodná? To je možná právě ten klíčový dotaz, kdy odpověď na něj nám je možná účelově tajena.

Ukrajina je země těžce rozvrácená a destabilizovaná po politickém převratu. Nyní se nachází v hlubokém politickém a ekonomickém chaosu. Přijetí této země do EU znamená další snížení ekonomické úrovně a bezpečnosti EU a tím logicky též i českých občanů. Naši poslanci, vláda, vlastně i celá Evropa by spíše měla začít chránit své hranice. Aktivně bojovat proti imigraci a začít spolupracovat s Ruskem, které se aktivně zapojuje do boje proti Islámskému státu (ISIS). Celý problém s imigranty by se zásadně omezil zastavením ISIS v Sýrii a Iráku. Pro mě, coby občana této země, je nepochopitelná současná politika naší vlády i hlasování většiny poslanců, kteří zjevně hájí jiné zájmy než zájmy občanů České republiky.