Migranti und eine Simulantenbande…

Před sto lety prohlásila literární postava románu Jaroslava Haška Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války, doktor Grünstein „Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande“ a co my s tím teď?

Jiří Hermánek - Bloger

Jiří Hermánek – Bloger

Po sto letech je situace s uprchlíky sice analogická, ale s opačnou polaritou. Důvod, proč za války vojáci simulovali byl zcela zřejmý. Nechtěli do války, protože se báli, že budou zabiti.

V ústech dnešních uprchlíků je též válka, ale ve zcela jiném významu. Je to válka simulovaná, nikoli však reálná, která jim hrozí.

To je to neštěstí novodobého humanismu, novodobé lékařské péče. Žádný lékař, ani žádný primář si nedovolí vykopnout simulanta na ulici. Musí ho, za naše pojistné, ošetřit a pak, když už odčerpal nějaké peníze ho propustit.

A analogicky, EU jako příklad přehnaného, humanismu, není na svých hranicích vůbec schopna udělat nějaký vstupní filtr, který by ty naprosto očividné simulanty uprchlictví, neboli ekonomické emigranty odfiltroval.


Desítky procent „uprchlíků“ jsou lidé ze Západního Balkánu, kteří žádný nárok, ani náhodou, na azyl nemají. Třeba lidé z Kosova. Je to přímý důsledek Havlem podporovaného „humanitárního“ bombardování Srbska.

Ale Srbsko si vede dobře a prakticky žádní uprchlíci z něj nejdou.

Jdou ale z Kosova, které bylo nutné Srbsku ukrást, aby Madla měla co privatizovat a Pentagon kde si postavit základnu jako předstupeň ukrajinského nástupu na Rusko.


Zdroj: Blog autora