Dva „Mnichovy“ už máme za sebou. Co dál?

Dne 29. září 1938 v Mnichově došlo ke zradě svobody a demokracie. Hitler dostal volnou ruku k ovládnutí Československé republiky. Anglie a Francie se tragicky podepsaly pod nacistický diktát. Převládl strach nad tím, že na Paříž a Londýn budou padat zápalné bomby.

Evropská unie nálepka na nacistickou III. říši

Evropská unie nálepka na nacistickou III. říši

Tento historický postoj velmocí, které jednoznačně upřednostnily vlastní zájmy nad evropskou bezpečnostní a dodržením smluvních závazků je obrovským poučením i pro současnost. V dnešní době sice nehrozí, že by do ČR vjela kolona německých tanků, protože po roce 1989 stačilo poslat do Prahy několik bankéřů a Němci stejně dostali, co chtěli.

O Mnichovské dohodě toho bylo již v minulosti napsáno hodně, ale poměrně malá pozornost byla věnována samotným příčinám krize třicátých let. Sudetští němci, organizování v SdP pod vedením K. Henleina a K. H. Franka se významnou měrou podíleli na násilí a vraždění v českém pohraničí v roce 1938. Dne 12. září 1938 došlo dokonce k pokusu o ozbrojené povstání. Z dnešního pohledu by se jednalo o terorismus a vlastizradu. Ozbrojení náckové rozhodně, nebyla žádná dobrosrdečná partička mladých kluků. Konrád Henlein je stále čestným občanem města Králíky. V roce 2007 jsem podal návrh na zrušení čestného občanství. Zastupitelstvo města Králíky můj návrh zamítlo. „Revize udělených čestných občanství ale není namístě,“ řekla starostka městečka na Orlickoústecku Jana Ponocná. [zdroj.idnes.cz]

Při obraně svobodného Československa zahynuli tisíce vlastenců, na které by současná a budoucí společnost neměla nikdy zapomenout. Čest jejich památce.

V současném prostředí EU a NATO, ale můžeme sledovat jiné věci. Média nám systematicky vyplachují hlavu a kriminalizují každého, kdo jen trochu projeví jiný názor. V dnešní době, mít vlastní názor, je téměř zločin. Evropská unie začíná připomínat Sovětský svaz v době studené války a jako mocenský nástroj slouží propaganda, která si nezadá s tím, čím nás krmili komunisté v Rudém Právu. Vydírání, které přichází z německé strany, značí animozitu celého německého vládnutí. Německu, ale především Merkelové evidentně proudí voda do bot, snaží se odvést pozornost kritikou zemí, které se k problému migrace postavily čelem.


Poslední sešlost evropských špiček opět prokázala, že diktát Německa dominuje celému současnému dění v Evropě. Francie opět zradila základní principy evropské integrace. Názory menších států nejsou vůbec důležité. A v současnosti stačí, když se spolu domluví Berlín a Paříž! Kvóty prostě budou. Tento přístup regionálních velmocí nahrává nástupu radikálních politických uskupení. Stačí se podívat do sousedního Rakouska na poslední výsledky voleb, Svobodní 30%!

Skutečně chceme, takovou budoucnost Evropy?


Zdroj.