Názorové kotrmelce havloidního Igora Chauna

Igor Chaun, známý režisér a aktivista, který sám sebe označuje za právdoláskaře, nám během měsíce názorně ukázal, jak je obtížné, stát si pevně za svým názorem na téma uprchlické krize.

Igor Chanun | foto: goscha.cz

Igor Chanun | foto: goscha.cz

Nedávno jsem na sociálních sítích zhlédnul video od pana Chauna s názvem Armáda v civilu, která se týkala tématu uprchlíků. Nevěřil jsem vlastním očím a uším, že tento jeden z nejaktivnějších právdoláskařů je schopen udělat takové video. Odkaz na video samotné bohužel již nemohu zde dodat, z toho důvodu, že ho pan Chaun po pár dnech zablokoval.

A nyní proč se tak tedy stalo. Ono video trvalo cca 15 minut, obsahovalo pouze prolínající se fotografie, které známe spíše z internetu a nikoliv mainstreamových médií. Na fotografiích byli právě mladí muži a sem tam se objevily i obrázky s nepořádkem a agresivitou. A během prolínání těchto fotografií, pan Chaun četl svůj komentář k dané situaci. Když to celé jednoduše shrnu, byl zděšen a označil celou tuto vlnu uprchlíků za armádu v civilu, která ohrožuje Evropu a dal nám za příklad pár menších měst v Anglii, odkud místní obyvatelé raději utekli na venkov, protože už byli v menšině. Měl tam ještě spousty dobrých příměrů a názorů a snažil se s tímto svým názorem nějak osobně vyrovnat a očividně s tím, na co přišel po zralé úvaze, docela bojoval.

Ale nakonec našel odvahu a svůj názor zveřejnil. Za což jsem mu v duchu zatleskal. Hlavně z toho důvodu, že jsem tušil, že se na něj sesypou jeho kolegové a také si tím ohrozil možnost natáčení pro Českou televizi, za níž vždy hlasitě bojoval.

Ale jak se ukázalo, kritika byla na pana Chauna zřejmě tak silná, že se za svůj názor začal stydět, nebo spíše, přestal si tím být opět jistý, takže celé video zablokoval. Nakonec to zdůvodnil tím, že mu jeho přátelé říkali, že podléhá hysterii a že z domova se mu to kecá. Tak se tedy rozhodnul, že si odjede sám natočit vlastní zážitky přímo do centra dění.

Nyní se vrátil a světe div se, přinesl nám spousty srdceryvných videí, které nám ukazují jak matky s dětmi, vesměs Syřané putují balkánskou cestou do Evropy. Nabízí nám videa s českými dobrovolníky, kteří pomáhají a je to opět starý dobrý pravdoláskař Igor Chaun, který moralizuje, o čemž svědčí jeho odpověď na dotazy Syřanů, proč u nás v Česku nemáme rádi Syřany? : „ Protože máme prezidenta zvláštního a ryba smrdí od hlavy.“ A to nemluvím o nadávkách, že bychom se mi na místě Syřanů posr… , že jsme pouze siláci z internetu.

Nechci brát panu Chaunovi jeho iluze, ale jeho moralizování je opět liché a jde vidět, že ho jeho kamarádi správně názorově naočkovali a on už je zase zdravý. Jak jinak si nemohl nevšimnout, že fotografie, co uváděl ve svém původním videu, se netýkali ani tak Syřanů, nebo rodin s dětmi. Proč i pan Chaun najednou najel na vlnu ČT a zajel na místa, kde jsou pouze Syřané a jejich rodiny? Proč se tedy nezajel podívat na místa, která použil ve svém původním videu? Nechtěl? Bál se? Nebo mu někdo předem řekl, kde má natáčet?


Tyto záběry, co pořídil pan Chaun a vydává to za pravdu, vídáváme už několik týdnu v ČT. Já čekal od člověka, co chce najít skutečnou pravdu, že se vybere na místa, která nám znázorňoval ve svém videu s názvem Armáda v civilu. Ale možná nakonec panu Chaunovi nejde ani tak o názor, jako spíše o jeho živobytí. Ty jeho řeči o Bohu a čakře jsou sice hezké, ale on tu lásku má každý z nás v sobě pane Chaune, ne pouze Vy a dobrovolníci. Jen tedy lidé nemají potřebu o tom vytrubovat do světa a účelově plivat na vlastní národ, za jeho názory.

A navíc je nejvíce smutné, že nás takto moralizuje člověk, co se na chvíli probral, udělal si svůj názor, ten zveřejnil, aby se za něho za pár dnů, před svými známými začal stydět. Pokud tohle má být ukázkový návod na pravdu a lásku, pak děkuji, ale nechci.


Zdroj.