Syrští muslimové jsou vítáni, křesťané nikoli, zní z Francie a Británie

Německu, v souvislosti s imigrační vlnou do Evropy je možné vyčítat cokoliv. Jedno však ne. Starost o křesťany na Blízkém východě a doma.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Toto však nelze říci o Velké Británii a Francii. Naopak. Křesťané jako by pro ně neexistovali. Velká Británie odmítá udělit azyl syrským křesťanům proto, že nejsou v uprchlických táborech, ale jak řekl anglikánský arcibiskup Justin Welby premiérovi Cameronovi: „Jak mohou být v uprchlických táborech, když z nich byli vyhnáni? Bylo na ně útočeno, byli diskriminováni. Dnes v uprchlických táborech nenajdete ani jednoho křesťana“.

To je to co si nikdo neuvědomuje, syrští křesťané jsou nejvíce ohroženou skupinou v celém tom konfliktu. Nejen přímo v Sýrii, ale také uprchlických táborech a dnes dokonce i v evropských uprchlických zařízeních. Situace dospěla tak daleko, že i představitel německé strany Zelených Cem Özdemir požaduje lepší ochranu křesťanů, jezídů a dalších náboženských menšin v azylových zařízeních. Trochu smutné, když je třeba chránit ty, kteří v Evropě hledají ochranu.

To ve Francii je přímo odpor k syrským křesťanům. Nejenže současná vládní garnitura je považuje za příznivce prezidenta Asada, což je z části pravda, ale ani je nezajímá, proč křesťané preferují Asada jako to nejmenší zlo z toho všeho co se na Sýrii v současné době řítí. Nejde jen o Islámský stát, či al-Nusra, ale také „umírněné“ frakce podporované západními státy v domnění, že jde o demokratickou opozici. Jak ale řekl syrský patriarcha Ignác Júsif III. Júnan, když se ho zeptali jak je možné džihádisty zastavit? „V první řadě tím, že se přestanou vyzbrojovat takzvané umírněné opozice. Na Blízkém východě totiž neexistuje umírněná opozice! Dokud se nenaučíme zřetelně oddělovat náboženství od politiky, nikdy nebudeme mít skutečnou, demokratickou a umírněnou opozici. To je vše pouhý klam!“

Dalším problémem je, že imigrační úředníci a překladatelé pro země Blízkého východu jsou sunnitští muslimové a ti nikdy nedovolí, aby syrský křesťan získal azyl ve Francii. A nejenom to, jak řekl Frédéric Pichon 11. září v rozhlase Courtoisie: „Dnes odpoledne jsem mluvil s vysokým představitelem zodpovědným za přijímání uprchlíků, který mi ukázal pokyny vlády s příkazem ignorovat problémy křesťanů na Blízkém východě a nejenom křesťanů, ale také dalších náboženských menšin.Skutečností je, že žádosti křesťanů ze Sýrie a Iráku zkoumají sunnitští muslimové a ti nikdo nedovolí, aby křesťané získali azyl. Navíc současná socialistická vláda odmítá křesťany a alevity jako pro asadovské, tudíž jejich přítomnost ve Francii je nežádoucí“. Slova Frédérica Pichona potvrdil i Marc Fromager, ředitel katolické humanitární organizace s tím, že podobný problém mají i pronásledovaní egyptští křesťané. Francie dělá vše proto, aby se křesťané z Blízkého východu a Egypta do Francie nedostali. Hlavně, že Francie musí chránit synagogy a čelit odchodu Židů z Francie, kvůli muslimům, ale to zřejmě pro francouzské socialisty není problém.


Potom je otázkou o jakých evropských hodnotách vrcholní politici evropských států vlastně mluví. Protože vším co dělají, přibližují Evropu k občanské válce a genocidě židů, křesťanů a ateistů. Tedy se skupinami neslučitelnými s učením islámu, skupinami, které jako jediné jsou schopny se islámu postavit.

Mají snad pravdu slova islámských demonstrantů na jejich transparentech: „Evropo, islám bude dominovat nad světem. Připrav se na další holocaust“. Pokud ano, tak Francie a Británie k tomu připravuje podmínky a to není zrovna povzbudivé.


Zdroj.