Nechutný havloid Pánek v akci: Člověk v tísni bude v odkazu Orwella určovat co je správný a korektní názor

Naše největší humanitární organizace se rozhodla založit nový projekt Faktus, který nám bude vyhodnocovat nenávistné a xenofobní výroky.

Šimon Pánek: nechutný havloid a agent cizí moci

Šimon Pánek: nechutný havloid a agent cizí moci

Na úvod, než se dostanu k tomuto poněkud šílenému nápadu, je dobré zmínit, kdo tuto údajně neziskovou organizaci zakládal a kdo tedy v ní má největší zájmy. Oněmi členy svaté trojice, kteří stáli na začátku toho projektu, byli Šimon Pánek, europoslanec Jaromír Štětina a Česká televize. Musíte tedy někteří z vás uznat, že už tato kombinace zúčastněných je docela smrtelná a dá se tedy pochopit, ta jejich velká snaha o zastávání se přijímání uprchlíků. Jak zní jedna základní poučka, za každým velkým humanismem sleduj peníze a jejich tok a v Člověku v tísni se točí peníze ty největší.

Nyní ovšem jak se zdá, rouška humanismu na občany moc nezabrala, tak se tato společnost rozhodla na to jít od jiného lesa. Založila si projekt Faktus, který bude monitorovat a vyhodnocovat nenávistné a xenofobní výroky. Zatím tedy jen u politiků, ale jak dobře víme, s jídlem roste chuť.

Jen mi tedy opět nejde moc do hlavy, jak se bude určovat co je nenávistný a xenofobní výrok. A také kdo to bude vyhodnocovat? Zda se vybuduje nějaká etická a morální komise v čele s panem Štětinou, či nějakým moderátorem České televize, například Takáčem a ta v rámci svého objektivního a nestranného pohledu řekne, že to či ono je nenávistné? Zda se vypracují i nějaké předpisové tabulky s hodnotami od 0 -10 a každé slovo bude mít svou bodovou hodnotu? A komise pak daný výrok bodově sečte a výsledek vyhodnotí? Opravdu jsem velmi zvědav na tu argumentační smršť, která nám všem xenofobům vyrazí dech.

Agent cizí moci Šimon Pánek vyhrožoval politikům s tím, že on rozhodne, jak se budou vyjadřovat na adresu migrantů

Ono je snadno čitelné, proti komu je tento projekt zaměřen, jelikož poslanci TOP 09, jejímž členem je i zakladatel pan Štětina, se k otázce uprchlíků staví spíše kladně, takže jejich výroky se zajisté vyhodnocovat a monitorovat nebudou. Jde zkrátka o cílenou politickou kampaň a pokus dehonestovat ty politiky, kteří leží těmto rádoby humanistům v žaludku.

Samozřejmě nesmím opomenout, že tato organizace pomohla jistě mnoha lidem a její pracovníci si zaslouží velké uznání, ale bohužel podobnými aktivitami co předvádí pan Pánek ruku v ruce s panem Štětinou s manipulující Českou televizí v zádech, to vrhá na vše moc nehezký stín, plný falše a pokrytectví. Navíc to ještě zapáchá i zájmem politickým, což je s organizací, která se snaží pomáhat lidem v nouzi, a to i za nemalé státní či evropské prostředky, zcela neslučitelné.


V tomto ohledu musím zatleskat senátoru Regecovi, který si zachoval chladnou hlavu a panu Pánkovi v dopise vše patřičně vysvětlil. Budu pevně věřit, že takových politiků se najde u nás více a osvětlí té posvátné trojici co má patent na rozum a lidské dobro celého světa, že lidé už se za těch 25 let naučili více samostatně přemýšlet a že jejich názor je na stejné váhové hodnotě, jako názor pana Pánka, Štětiny, či rádoby mazaného redaktora z České televize.


Zdroj.