Kdo ho má většího? Má se snad prezident omlouvat rektorovi?

loading...

Jistěže i prezident může pochybit a pokud pochybí, měl by se omluvit. Asi již půl roku plápolá vzduchem kauze Ferdinanda Peroutky, kterém pan prezident prohlásil, že i takový novinář může podlehnout atmosféře doby…

Prezident Miloš Zeman

Prezident Miloš Zeman

…a napsat, že Adolf Hitler je gentleman. Jako obvykle vím o té kauze málo a nechci ji soudit. Tady ale záleží na každém slůvku, na každé nuanci řeči.

Jako příklad jsem již nejméně jednou uvedl, že mi v únoru, po 14 dnech v Egyptě odmítla baterka v autě poslušnost, já zajel tramvají k nejbližší pumpě a tam požádal o pomoc. Vzhledem k tomu, že mám „macatý“ motor, který není snadné roztočit, čekali jsme na kolegu.

Ten přijel asi za dvacet minut, bez řečí sedl za volant, zajel se mnou k mému vozu, kabely jsme motor natočili a já tahal z peněženky peníze. Odmítl tak důrazně, že mě to opravdu překvapilo, ale nikdy jsem o něm nenapsal, že se zachoval jako gentleman.

Přesto, kdyby tato historka byla pro pana prezidenta zajímavá, možná by někde zmínil, že pan Hermánek se setkal s řidičem gentlemanem. i když já jsem doslova nikdy nic takového ani neřekl a ani nenapsal.

loading...

Ale stejně tak se také dají interpretovat Peroutkovy texty z oné těžké doby. A je zcela zřejmé, že on ani jinak psát nemohl, že to prostě nešlo, stejně jako třeba Jiří Ruml nemohl v roce 1950 psát o tom, že Milada Horáková je nevinná.

Každá doba prostě má své „něco“ a v naší době to je jakýsi princip bezbřehé tolerance k jakýmkoli výstřelkům. Všichni dobře víme, že homosexualita není žádným výstřelkem, ale celoživotním údělem. Ale šaškovat na ulici již výstřelkem je.

A je to výstřelkem především pro vysokoškolského pedagoga. U nějakého nezaměstnaného dlaždiče nás to asi nebude vůbec zajímat.

Nemyslím, že prezident Zeman někdy specifikoval svoje zamítavé stanovisko k profesuře pana docenta Putny, ale myslím, že leží v jeho mimoškolních aktivitách.

Takže, s jedním rektorem, tuším jihočeským, se pan prezident prý poškorpil kvůli docentu, později profesorovi Putnovi. Opětovně o tom nic nevím a nevím také, kdo by z nich by měl udělat první krok ke smíření.

Zato ten druhý případ z brněnské Masarykovy univerzity znám z médií daleko podrobněji. Pan rektor, Mikuláš Bek nemá očividně prezidenta Zemana rád.

loading...

Tady by se soudruzi z vysokých škol měli tak trochu vrátit k Marxismu Leninismu a prosadit, aby hlasovací právo bylo různé a to pak vzdělání.

Tak třeba:

Nezaměstnaný: 0,1 hlasu
Přidavač: 0,5 hlasu
Vyučený: 0,8 hlasu
Maturita: 1,0 hlasu
VŠ: 1,5 hlasu
Vysokoškolští pedagogové: 2 hlasy
Děkani VŠ: 3 hlasy
Rektoři VŠ: 5 hlasů
To jsem jen tak střelil od boku, ale něco na tom je, že? Jo a ještě voliči s epicentrem v pražské kavárně by měli 100% bonifikaci. Takže, při tomto systému by Zeman, ten škůdce národa, určitě zvolen nebyl.


P.S. A zapomněl jsem: Progresivní síly, jako gay, lesby a podobní by měly mít bonifikaci 200%, která by se s tou bonifikací pražské kavárny sčítala.

Nicméně, prezidentem je. A tím pádem ho má většího než nějaký rektor. O tom nemůže být žádných pochyb. Takže, rektoři, jak si myslím já, by měli svůj odpor k osobě prezidenta překousnout a soustředit se na funkci prezidenta.

A ta je nepochybně vyšší. A proto si myslím, že první krok k onomu „smíření“, tedy alespoň na oko, protože každý si stejně bude myslet to svoje, ale postačí, když to nebudou ventilovat na veřejnosti.

Prostě, měli by se tajemníka prezidenta ohlásit, dohodnout termín krátké schůzky nebo to vše řešit písemně, abychom se napříště nepoškorpili třeba se Švédskem, Finskem a Dánskem a dalšími a prázdných míst by nepřibývalo.

loading...

Ne, ne, nepřibývalo by. Protože lidí, kteří se rádi navléknou do smokingu, vyslechnou si nudnou ceremonii a pak se dobře nabaští s pocitem, že byli pozvání na Hrad, kde druhdy kraloval i božský Václav, je fůra.
Zdroj.

Čtěte dále:

Byla to stávka za nezávislá média a nebo proti nim... Minulý týden studenti středních a vysokých škol stávkovali. Mimo jiné prý i za nezávislá média. A tak se ptám, jaké ty anti demokratické jevy ohledně ...
Adventní řev a vraždění: Jak se zbavit prezidenta?... Ti pánové říkali, že ste ztracenej, protože ste rafinovanej,“ sdělila Švejkovi jeho bytná paní Müllerová, když mu referovala o čmuchání tajných v jeho...
Žádoucí a nežádoucí konspirace. Podle toho jak se ... Takzvané konspirační teorie jsou naším politickým a mediálním meinstreamem obvykle pokládány za cosi nekalého a zavádějícího, co může napadnout pouze ...
Audiarur et altera pars nebo taky budiž slyšena i ... Budiž slyšena i druhá strana, jako základ římského práva.Bohužel, na to si naše česká media v čele s ČT fakt nehrají. Vladimira Antošová a Martin ...
Sobotka jako řádný idiot zase skočil médiím na špe... Média opět zaperlila a Sobotka jim na to skočil, jak kapr na šusku. Prezident Zeman nevyhrožoval premiérovi zastřelením, protože o něm vůbec nemluvil....
Alrawi: Zemanovy útoky na muslimy popírají 17. lis... Předseda Ústředí muslimských obcí v ČR Muneeb Hassan Alrawi v Hospodářských novinách zkritizoval vystoupení českého prezidenta Miloše Zemana na oslavá...
Obama a Putin tančí podle Zemanových not z roku 20... Václav Klaus je svým zevnějškem zcela jistě prototypem Hollywoodského prezidenta. Kdyby za ním před dvaceti lety přišli filmaři, že musí zaskočit v ep...
D.J. Trump a Miloš Zeman: Špatná pověst je tou nej... Nedá mi to, i když vím, že budu bit, abych neuvedl jeden případ z mého, jinak na případy opravdu velmi chudého života. Trávil jsem, jako čerstvě rozve...
O (ne)ovlivnitelnosti soudců. Miloš Zeman je stále... Prezident republiky je opět jednou terčem nevybíravých útoků ze strany novinářů a politických pidižvíků. Dívám-li se na něj přes jejich podání, vidím ...
Slávek Sobotka opět prokázal, že je idiot a ČT zas... Sobotka prý dal Zemanovi K.O., Zeman prý zneuctil ceremonii, když odešel …. Co na tom že to bylo jinak? Podstatné je to, že lidi skočili na lži a masí...
loading...