Hlupáků přijímacích bude ubývat. Už se to láme

Každý správný antiislamista je vystaven diskusím se smířlivými a opatrnými sluníčkáři. I já vedu plno debat. A pořád přemýšlím o tom, proč proboha mají slunka tak divné postoje. Copak nemají žádný pud sebezáchovy? 

Ilustrační snímek, tak dlouho jako zpěvačka přijímala, až dostala přijetí

Ilustrační snímek, tak dlouho jako zpěvačka přijímala, až dostala přijetí

Když vedete debatu s jakýmkoliv sluníčkářem, doberete se nakonec k tomu, že oni taky nepodporují nerovnoprávné postavení ženy. Oni taky mají problém s kamenováním. Oni taky mají problém s fanatismem a agresí. Oni taky nesnáší totalitu. Ještě jsem nenarazila na sluničkáře, který by schvaloval šáriju a některé agresivní části z koránu. Přesto se s vámi budou do krve přít, že není možné odmítat islám. Mají spoustu hloupých argumentů, které se neustále opakují.

  • nemůžeme potlačovat náboženství
  • většina muslimů jsou přátelští lidé
  • křesťanství bylo v minulosti také všelijaké
  • a vůbec – muslimů je jedna a půl miliardy, takže s tím stejně nic nezmůžeme

Tato základní sada sluníčkových argumentů je vyvratitelná levou zadní. Přesto to slyšíme stále dokola. Proboha proč? Vážení – je za tím jen obyčejný lidský strach a malé sebevědomí, jinak si to neumím vysvětlit. Nemá každý odvahu říkat nahlas nepříjemné věci. Naši sluníčkáři nechtějí vyčnívat, nechtějí dráždit, nechtějí na sebe upozorňovat. Takoví malí nenápadní kolaboranti. Slušný člověk, který přece drží hubu a krok a nechce nikoho dráždit. Vzpomeňte jen na poníženého Kocába, který drmolil v televizi něco o tom, že přece ty hordy bojovníků nesmíme provokovat. Budeme hezky sedět v koutku a budeme se snažit být neviditelní a oni si nás ti kolonizátoři třeba nevšimnou. Za sluníčkářstvím je strach a zbabělost. Protože říct nahlas, že je někdo zlý a budu se před ním bránit, chce odvahu. Je to riziko a nebezpečí. Proto ani většina sluníčkářů nechce vědět nic o islámu – mají strach, že by museli zaujmout stanovisko. Museli by se vymezit – a oni se tak neradi vymezují… Co když by někoho naštvali? Šéfa, další sluníčkáře, novináře, různé jejich modly. Co když by je pak z toho pohodlného prostředí jejich kámošů někdo vyloučil? Co by si počali? Holt, člověk, který se brání, je víc vidět. A to slunko nechce – chce být v ústraní, neupozorňovat na sebe, být s každým zadobře. Naneštěstí tito slaboši bez pudu sebezáchovy ovládají média a politiku.


Ale je to neudržitelné a začíná se to lámat. Považte i samotní muslimové už dnes varují. Naposledy tak činil v časopise Téma arabista Petr Pelikán, který konvertoval k islámu. Kritizuje ekonomickou migraci, která podle něho absolutně převažuje, očekává drsné střety: „Samozřejmě očekávám, že ty věci (střety a násilnosti) se budou odehrávat i tady v mnohem větším měřítku. Navíc jsme v Evropě a musíme se na ni dívat jako na celek. Myslím ale, že to množství lidí z jiných kultur, které je schopná evropská společnost vstřebat natolik, aby se sama nezničila, bylo už stejně překročeno.“ O islámu tvrdí třeba toto: „Islám v sobě obsahuje velkou míru nějaké násilnosti. Je to tak, že islám vidí svět, který by měl mít nějaký řád, a tento řád se snaží různé islámské směry vyžadovat.“ Přijde vám to jako obhajoba migrace a opěvování islámu jako mírumilovného náboženství?

Myslím, že už to není tak jednoznačné – hodně sluníčkových lidí začíná zvažovat své postoje. Přece jen se k nim dostávají informace, které předtím třeba nechtěli vidět. Najednou některé věci říkají i jiní lidé, než ti hnusní xenofobové. Naposledy třeba profesor Pafko… Je toho čím dál víc a teprve teď se ukáže, kdo je opravdové sluníčko. Já myslím, že nás xenofobů bude přibývat geometrickou řadou!


Zdroj.