Ištván a Šlachta zase stojí až po uši ve svých výkalech, kterými nás obtěžují

Nejnovější realizace dua Ištván-Šlachta přitáhla pozornost pod názvem kauza Langer, aby se následně ukázalo, že Langr s tím má společného asi tolik jak hodinky a holínky.

IstvanShit | foto: aTeo.cz

IstvanShit | foto: vladimirhucin.cz

A kromě obvyklých podivností se jako obvykle přidávají přes přísné informační embargo spousty zaručených zpráv svědčících buď o obrazotvornosti médií, nebo spíš o standardní úniky. Čekali jsme, kdy se k mediální smečce připojí něčím obšírnějším hlas Pravdy a Lásky v intelektuálním hávu, týdeník Respekt. A on nezklamal podtitulkem: „Policie a státní zástupci rozmotávají klientelismus ve městě Ivana Langera.“ To vydávají v neděli 18. 10., když je už pár dní jasné, že byl Ivan Langer spíše zneužit jak mediální poutač celé kauzy. Ale co na tom Pravdě a Lásce záleží!

A tak tedy zjišťujeme, že krásná Olomouc, jedno z historicky nejvýznamnějších měst naší země s historií sahající ke Keltům a Římanům, město s největší městskou památkovou rezervací, město jedné z nejstarších středoevropských univerzit, město sto tisíc Olomoučanů není pro intelektuály Respektu nic jiného, než město Ivana Langera. To tedy, panečku, respekt!

No a co s tím embargem. Jak to, že všude čekají předem povolané televizní štáby. A Sabina Slonková má k dispozici jedenáctistránkový příkaz k domovní prohlídce Ivana Langera. Nikomu to evidentně nevadí. Také Česká televize chrlí informace – i z policejních zdrojů – jako o život. Jak se ptá publicista Štěpánek. Co z toho plyne? Někdo tu kecá. Buď si novináři vymýšlejí, nebo ministr jen tak žvaní. Obojí je špatně. A co že to ten zlotřilý Langer vlastně provedl?

Budeme-li vycházet z informací policejní spolupracovnice Slonkové, je to věru pěkná sbírka zločinného jednání: Langer chodil do kavárny a povídal si tam s přáteli, taky si s kdekým telefonoval a dokonce má nějaké kamarády! Jo, a abych nezapomněl, taky nemá holou řiť. Konec jízlivostí, teď už vážně.

V normální zemi s normálními státními zástupci a s normální policií by byl dotyčný zdvořile vyzván, aby se dostavil ke svědecké výpovědi či k podání vysvětlení. Pouze v totalitní zemi a policejním státě je možné, že bývalého ministra vnitra, jenž není z ničeho obviněn, odvádějí za asistence televizních kamer policejní zakuklenci a rabují mu domácnost.

A ještě perla. Celý ten policejně mediální spektákl se odehrál „ausgerechnet“ v den, kdy byl po sedmiletém soudním martyriu vynesen rozsudek, jenž je krutým obviněním zdejších novinářů a jejich svinských likvidačních pracovních metod. Mám na mysli Kmentu, Čásenského a další vykutálené novinářské sekerníky, kteří si na likvidaci jiných mastí kapsu. Datum vynesení rozsudku a Langerova očekávaného soudního vítězství nad Mladou frontou Dnes nepochybně znal i olomoucký vrchní státní zástupce Ištvan. Ani tohle načasování samozřejmě není žádná náhoda, pokračuje Štěpánek.

Již v době Ištvanova řádění v kauze Nagyová a spol. jsem napsal, že tento paranoidní člověk se svým umanutým vytváření konspiračních sítí a větví nejvíce upomíná na inkvizitora Bobliga, nechvalně proslulého z čarodějnických procesů. Paranoia evidentně pokročila a psychiatři stále v nedohlednu!

Vůbec nevím, jestli Langer něco udělal, nebo neudělal. Ale tyhle způsoby, co tu zavedl Ištván, kdy označíme „sprosté podezřelé“, necháme je mediálně zlynčovat a naprosto kašleme na presumpci neviny, jsou už dávno za hranou všeho! A zítra to může potkat kohokoliv jiného….

Jelikož Langra po výslechu propustili a z jeho bytu vynesli pytle a krabice, zřejmě ve skutečnosti šlo asi o úklidovou firmu v kuklách.

Zajímavé je, kolik lidí se negativně vyjadřuje k vlastnostem Ivana Langera, aniž by ho znalo a kdykoliv se s ním potkalo. Já v době kdy jsem tak trošku funkcionařil, jsem se s Ivanem mnohokrát potkal a mohu říci, že když jsme něco projednávali, jeho slovo vždy platilo, což se o mnoha dalších říct nedá. A taky mne fascinovala jeho pracovitost a činorodost. Další velká skupina zase určitě ví, že je vinen, aniž by věděli, z čeho je vlastně obviněn (protože obviněn zatím z ničeho nebyl) a aniž by pro toto obvinění mělo jakýkoliv důkaz (a teprve budoucnost ukáže, zdali ho má alespoň policie).


Já znám Ivana a tvrdím, že je to především inteligentní, velmi pracovitý člověk, který vždy věděl co chce, dokázal pro to motivovat jiné, byl schopen formulovat své myšlenky způsobem srozumitelným pro ostatní a narozdíl od řady jeho politických následovníků měl vlastnosti skutečného leadera. Navíc byl vždy argumentačně připraven obhajovat své názory, i když jsem s některými osobně nesouhlasil. Také nastartoval řadu projektů, které všichni spokojeně využíváme (např. Czech Point). Proto si ho jako člověka velmi vážím. Pokud nějak porušil zákon, ať je v souladu s právem potrestán a ať si následně odpyká svůj zasloužený trest. Než ale něco takového nastane, měli by všichni ti, kteří ho znají, a hlavně především ti, kteří ho neznají vůbec, ctít presumpci neviny a nešířit své, ničím nepodložené, názory na to, jak špatný člověk Ivan Langer je. …..nejsem ale naivní, je mi jasné, že toto přání je u českého národa těžko realizovatelné.

Proto mne fascinuje Fendrychův závěr: ..“Potěšující je ještě jeden fakt. Státní zástupce Ištvan a šéf ÚOOZ Šlachta se nenechali znechutit. Jdou do toho znovu. Pro jedny rudý hadr, pro druhé naděje, že se policie změní…“
Tak oni dva roky zpět zbořili vládu, s tím, že mají neprůstřelné důkazy, natáčeli se se zlatem, tiskovky dělali jak Johny Depp na Berlinale a po naprosté blamáži, která skončila dodaněním kabelek, místo toho aby spáchali seppuku a tím si zachránili zbytky cti, to do „TOHO JDOU ZNOVU“. A užitečný idiot Fendrych jásá, že se nenechali znechutit. To by jeden blil.


Zdroj: Blog autora | Kráceno