Gazdík se podělal v kině: Protiprávní zadržení letadla? Jak u přihlouplých na dvorečku…

Před pár lety jsem jel z Ďáblic přes Průmyslovou ulici do Hostivaře. Bylo asi tak 21:30, byl jsem se jedním kamarádem na večeři, kde jsem se choval jak „teatotaller“. Česky tedy abstinent. Samozřejmě, protože jsem byl jsem autem.

Jiří Hermánek - Bloger

Jiří Hermánek – Bloger

A ještě před Malešickou spalovnou jsem byl zastaven. Asi jak pátý za čelem kolony, která čekala na to, až ji policie pustí dál. Na první pohled se vůbec nic nedělo. Nebyla vidět ani žádná nehoda a ani žádné policejní úkony vedoucí k vyšetření nehody.

A tak jsme tam čuměli jako trubky. Otočit vůz dost dobře nešlo, středový pás by velmi vysoký a já žádného teréňáka nemám, nýbrž způsobnou dálniční limuzínu. A tak jsme čekali a čekali.

Občas se nějaký odvážlivec vydal do čela fronty, poptat se, co se děje. A to neměl dělat, protože hned, od službu konajícího důstojníka dostal pěkný sprdunk. Až po asi hodince policie cestu uvolnila a my jeli dál.

A proč to vyprávím? Protože v tomto případě jsme klidně mohli říci, že to zastavení provoz bylo nesmyslné, ale nebylo protiprávní. Prostě policie má právo uzavírat prostor, zastavovat provoz, vykazovat lidi z prostoru a podobně.

loading...

A jakou to má souvislost s „protiprávním“ zadržením letadla? Prostě takovou, že vedení letiště a jemu podřízená věž má plné právo let povolit nebo zakázat. Na tom nikdy nemůže být nic protiprávního.

Protiprávní je, svévolně narušovat vzdušný prostor. To ano. A jsou na to také přísné mezinárodní předpisy. Znám dva kroky. Jeden je ten, že stíhačka mává křídly a sděluje „FOLLOW ME“ na letiště, kde budete podroben vyšetřování.

Druhý, podstatně méně sympatický postup, je sestřel narušitele. To nebudeme moc rozebírat, protože bychom se u toho mohli zase pohádat.

Povedlo se to jak Sovětům, tak Američanům, i když u Íránského Airbusu nešlo ani tak o narušení, jako spíše o pocit ohrožení.

Těm mrtvým a to i těm, které nějaké pak poslalo nad bojové linie, to může být naprosto fuk. Ti dokonce ani nerozliší, jestli to byla raketa nebo jestli to byly třeba zamrzlá čidla rychlosti.

Takže to, co se stalo včera v Moskvě byla docela obyčejná provokace, ale nikoli protiprávní akt. Ano,šl by to hodnotit jako nepřátelský akt, pokud by pro to ale nebylo přijatelné oficiální vyjádření.

loading...

Nepřátelská akty se většinou dějí mezi státy, mezi kterými je nějaké napětí. Řekněme, kdysi, mezi Rakouskem a námi, kvůli Temelínu. A teď je to napětí mezi námi a Ruskem kvůli Ukrajině. A proč vlastně?

Kdo řekl, že Ukrajina jej „lepší“? Že je „demokratičtější“ než Rusko? Nikdo. To je jen politické rozhodnutí USA, jejímiž jsme spojenci a současně vazaly. Tedy jsme jim (těm Spojeným státům) zavázáni a musíme podle nich držet hubu a krok. Bustovně.


A tak nám Rusko, protože ho to štve, protože nám zatím nikdy v ničem neublížilo a myslím si, že ani nehodlá, občas provede nějakou tu schválnost.

Prostě si nemůžeme myslet, že tady budeme vylévat kýble špíny a velká zem nás za to pochválí. Nepochválí.

A možná v tom letadle seděl někdo, koho Rusové mají rádi jako osinu v prdeli. A tak mu to, zcela v souladu s právem, dali sežrat.


Zdroj.

Čtěte dále:

Levicový idiot Havel v roce 1990 v Moskvě promluvi... "President Havel hovořil o svých záměrech a řekl, že by nebylo správné líčit věci tak, jako by se snažil navrátit svou zemi ke kapitalismu a pronásled...
Humanitární bombardování je demokratické, slova o ... ČT a někteří naši politikové se mohou pominout hysterií, kterou rozpoutali proti prezidentu Zemanovi s jeho výrokem o kalašnikovu. Zato skutečné „huma...
TV Prima a duchovní vůdce Tibetu Dalajláma vidí up... Ještě že v naší zemi existuje server HlidaciPes.org, který svým špiclováním odhalil TV Prima, která si otevřeně dovolila pojmenovat muslimské imigrant...
Havloidní břídil Černý bude platit statisícové odš... Černý o Knížákovi řekl, že je kriploidní ču*ák. Musí mu zaplatit sto tisíc. Bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák vyhrál spor s výtvarníkem Davi...
P. C. Roberts: Ve Spojených státech chtějí zakázat... Americká sněmovna reprezentantů se natolik cítí být ohrožena pravdou, že vydává zákon o jejím zákazu. Nu, a jelikož tuto pravdu vyslovují tzv. „ruští ...
Temné zabručení Pražské kavárny: Náš milovaný Tomá... Michal Semín komentuje nevídanou přestřelku mezi Tomášem Halíkem a jeho dosavadními mediálními sponzory a klade si při tom otázku, kdo je tu vlastně...
Notoričtí šiřitelé dobra vylezli ze svých děr. Jdo... Naši milí dobrojedi opět vytáhli do boje. Dalším veřejným nepřítelem naší socialistické společnosti se po mandelince bramborové a vrazích z Wall Stree...
Americké kádry na univerzitě v Plzni? Kauza Plzeňská politologie se rozjela do mamutích rozměrů a dle informací od právníků došlo k porušení ústavního zákona, konkrétně Listiny základních ...
Rusové okupují Norsko (?!?) Do nového roku s novou porcí propagandy! Tak by se dal charakterizovat titulek, který dnes už několik hodin vévodí hlavní straně zpravodajství na webu...
Havel se o víkendu v pekle tetelil blahem O víkendu jsme v naši mahagonem obložené redakci dumali u gruzínského koňaku nad tím, jestli se Václav Havel právě neobrací v hrobě. Opět se totiž jeh...
loading...