Gazdík se podělal v kině: Protiprávní zadržení letadla? Jak u přihlouplých na dvorečku…

loading...

Před pár lety jsem jel z Ďáblic přes Průmyslovou ulici do Hostivaře. Bylo asi tak 21:30, byl jsem se jedním kamarádem na večeři, kde jsem se choval jak „teatotaller“. Česky tedy abstinent. Samozřejmě, protože jsem byl jsem autem.

Jiří Hermánek - Bloger

Jiří Hermánek – Bloger

A ještě před Malešickou spalovnou jsem byl zastaven. Asi jak pátý za čelem kolony, která čekala na to, až ji policie pustí dál. Na první pohled se vůbec nic nedělo. Nebyla vidět ani žádná nehoda a ani žádné policejní úkony vedoucí k vyšetření nehody.

A tak jsme tam čuměli jako trubky. Otočit vůz dost dobře nešlo, středový pás by velmi vysoký a já žádného teréňáka nemám, nýbrž způsobnou dálniční limuzínu. A tak jsme čekali a čekali.

Občas se nějaký odvážlivec vydal do čela fronty, poptat se, co se děje. A to neměl dělat, protože hned, od službu konajícího důstojníka dostal pěkný sprdunk. Až po asi hodince policie cestu uvolnila a my jeli dál.

A proč to vyprávím? Protože v tomto případě jsme klidně mohli říci, že to zastavení provoz bylo nesmyslné, ale nebylo protiprávní. Prostě policie má právo uzavírat prostor, zastavovat provoz, vykazovat lidi z prostoru a podobně.

loading...

A jakou to má souvislost s „protiprávním“ zadržením letadla? Prostě takovou, že vedení letiště a jemu podřízená věž má plné právo let povolit nebo zakázat. Na tom nikdy nemůže být nic protiprávního.

Protiprávní je, svévolně narušovat vzdušný prostor. To ano. A jsou na to také přísné mezinárodní předpisy. Znám dva kroky. Jeden je ten, že stíhačka mává křídly a sděluje „FOLLOW ME“ na letiště, kde budete podroben vyšetřování.

Druhý, podstatně méně sympatický postup, je sestřel narušitele. To nebudeme moc rozebírat, protože bychom se u toho mohli zase pohádat.

Povedlo se to jak Sovětům, tak Američanům, i když u Íránského Airbusu nešlo ani tak o narušení, jako spíše o pocit ohrožení.

Těm mrtvým a to i těm, které nějaké pak poslalo nad bojové linie, to může být naprosto fuk. Ti dokonce ani nerozliší, jestli to byla raketa nebo jestli to byly třeba zamrzlá čidla rychlosti.

Takže to, co se stalo včera v Moskvě byla docela obyčejná provokace, ale nikoli protiprávní akt. Ano,šl by to hodnotit jako nepřátelský akt, pokud by pro to ale nebylo přijatelné oficiální vyjádření.

loading...

Nepřátelská akty se většinou dějí mezi státy, mezi kterými je nějaké napětí. Řekněme, kdysi, mezi Rakouskem a námi, kvůli Temelínu. A teď je to napětí mezi námi a Ruskem kvůli Ukrajině. A proč vlastně?

Kdo řekl, že Ukrajina jej „lepší“? Že je „demokratičtější“ než Rusko? Nikdo. To je jen politické rozhodnutí USA, jejímiž jsme spojenci a současně vazaly. Tedy jsme jim (těm Spojeným státům) zavázáni a musíme podle nich držet hubu a krok. Bustovně.


A tak nám Rusko, protože ho to štve, protože nám zatím nikdy v ničem neublížilo a myslím si, že ani nehodlá, občas provede nějakou tu schválnost.

Prostě si nemůžeme myslet, že tady budeme vylévat kýble špíny a velká zem nás za to pochválí. Nepochválí.

A možná v tom letadle seděl někdo, koho Rusové mají rádi jako osinu v prdeli. A tak mu to, zcela v souladu s právem, dali sežrat.


Zdroj.

Čtěte dále:

Sváteční rozhovor s šéfredaktorem: Dávno už nechod... Dnes je 9. květen, sváteční to den. V kalendáři je psáno, že se dnešní výročí mělo slavit s příkazu Spojených států včera, ale to nic nemění na tom, ž...
Tohle je nejosudovější porážka pražské kavárny ane... A je to i nejradostnější zpráva pro nás, kterým politika pražské kavárny leze už roky krkem. Je to porážka těch jejích odpudivých představitelů, jako ...
Polsko následuje Maďarsko. Migranty odmítá a kultu... Polsko se díky nové vládě vydalo maďarskou cestou, tudíž cestou odmítání uprchlických kvót, odporem vůči EU a snahou o větší samostatnost. Což je podl...
Kaczyński a Orbán jednali šest hodin. Společná obr... Předseda polského Práva a spravedlnosti Jaroslaw Kaczyński jednal na Tři krále s maďarským premiérem Viktorem Orbánem. Důležitá schůzka svolaná z inic...
Krátký komentář k návštěvě prezidenta Zemana v mém... Za prvé, musím hned na začátku poznamenat, aby nedošlo k nějakým misinterpretacím, že jsem Miloše Zemana ani nevolil ani nejsem jeho příznivcem. A k t...
Se Sovětským svazem a Václavem Havlem na věčné čas... Tak, zase máme media, včetně naší drahé objektivní veřejnoprávní ČT plná Václava Havla. Cystají se velkolepé oslavy, včetně toho, že si prý demostrant...
Prasata v havloidních médiích: Daňo, Hricko, Migra... Tak nám česká pravdoláskařská média přinesla zprávu, že v Anglii byli zadrženi "Češi", kteří ukradli v Terezíně pamětní destičky a prodali je do sběru...
Pokrytectví snoubené s hloupostí. To jsou USA Řada kroků USA zrovna nesvědčí o tom, že je jejich politika důvěryhodná. Uveďme alespoň některé. Ostudná intervence vůči Jugoslávii, slib, že Kosovo z...
Měl to být svět, kde pravda a lásky vždy vítězí. T... Pikora tvrdí, že propaganda je prý všude. Dokonce to dokumentuje tvrzením, že prý když mu manželka naordinovala kvůli nadměrnému pupku dietu a tvrdila...
Vandalský útok na brněnskou mešitu využívají islam... Zlí Moraváci napadli brněnskou mešitu, která je ničím neprovokovala. Takto je dnes mediálně prezentovaná situace kolem vandalského napadení první meši...
loading...