Školáci Kalousek a Schwarzenberg: Trochu úcty, pánové

Zdroj: viposobnosti.eu | Pro Miloše Zemana byl pátek nejvýznamějším dnem jeho života. Složil prezidentskou přísahu a stal se tak prezidentem ČR. Zatímco nový prezident Miloš Zeman se soustředil na svůj projev spatra, ministři Kalousek a Schwarzenberg, který zrovna chvíli nespal, se Zemanovi za zády smáli. Protože seděli za ním, vypadali jako dva školáci. Kníže asi neunesl porážku a tak se nechová ani jako kníže, ani jako mistr a ani jako slušný člověk, stejně jako jeho kolega, ministr financí.

Ať už je nový prezident pro politiky akceptovatelný, či ne, takovéto chování obou ministrů na tento slavnostní akt nepatří. Bohužel vypovídá o jejich úrovni, společenskému vystupování a politické ubohosti. Jejich nevhodné chování zachytila rychlostí blesku i světová média.

Svoje emoce si mohli tito pánové nechat až po inaugaraci. Politici, kteří reprezentují naší republiku, by měli tyto elementární pravidla slušnosti nejen znát, ale také ctít.

Pokud se budou politici takto chovat, těžko je občané budou brát jako autority a jen těžko se podaří nově zvolenému prezidentovi Zemanovi naplnit slova Masaryka, která v jeho projevu zazněla.

Zdroj.