,,Míra nenávisti mě překvapila”, říká neonácek o reakcích na výuku nacismu; Nadpis na iDNES zakázán

Volně parafrázuji povzdech agilní paní učitelky, která chtěla děti poučit o islámu. Dokonce se děti musely klanět Alláhovi. Paní učitelka ale zůstala nepochopena a považte tu drzost, rodiče se dokonce rozčílili.

Lea Vojteková

Lea Vojteková

Nechci ani tak rozebírat paní učitelku a to, co udělala. Pro mě osobně je to za hranou, je to podobné, jako kdyby do třídy přišel člověk oblečený v uniformě SS a začal tam v rámci zpestření výuky hajlovat. Ale o tom již bylo napsáno dost, to v článku rozebírat nebudu. Co mě ale zarazilo, byl komentář editora MF DNES Petra Marečka.

Ten napsal: ,,Kdejaký Venca z Pohranova má názor na islám i na uprchlickou krizi prý ohrožující naši kulturu, stačí zalovit v anonymních internetových diskusích. Jistě, až vtrhnou do Polabí s kynžály, vypnou Prostřeno a Ordinace v růžové zahradě, Babovřesky s Kameňákem skončí v trezoru a Aleš Cibulka v burce.

Schytala to i osvícená kantorka za dobrý nápad. Mluví se o tom, že moudrou a vyspělou Evropu (ano tu, která vymyslela „konečné řešení“, SS, gulagy, cyklon B, komunismus a yperit) ohrožují fanatici středověkých pudů. A už se zase kastuje, jakmile se však začnou dělit lidé na více garnitur, rovnou bychom mohli už poklepávat na základní kámen další Osvětimi. Debatám však nelze uniknout, stačí letmé setkání se známými, nemluvě o posezení v putyce.

Nedávno kamarád brojil proti zoufalcům v Calais, kteří chtějí do Velké Británie, mluvil o třídění na uprchlíky před válkou a ekonomické migranty, kteří jen zneužívají „naivitu západu“. Přitom zapomněl, že on sám už čtyři roky pracuje a vydělává v Anglii, kterou ani nenapadne se ptát, proč nezůstal v Praze, kde bydlí. A v Nuslích se nebojuje.”

Proto bych si dovolila zareagovat na pana editora Marečka a jeho slova. Půjdu postupně:

1. Panu Marečkovi vadí, že kdejaký Venca z Pohranova má názor na islám i na uprchlickou krizi prý ohrožující naši kulturu. Takže Venca z Pohranova nemůže mít na islám názor? Na ten mohou mít názor jenom určití lidé? A kdo podle pana Marečka ten názor mít může, a kdo již ne? Ex-muslimové, kteří se vyjadřují negativně o islámu (tudíž o něm ví opravdu hodně) na něj taky nesmí mít názor? O nacismu nebo komunismu nesmí mít Venca z Pohranova názor taky? Proč ta nadřazenost?

2. Osvícená kantorka? Která děti nutí, aby si klekaly na podlahu a klaněly se Alláhovi? Co když děti byly křesťanského vyznání? Pan Mareček se snaží čtenářům podsouvat, jak špatná je Evropa, protože může za Hitlera a nacismus (mimochodem kolektivní vina jako hrom, ale na Evropany se to zřejmě používat může). Pan Mareček by se mohl poučit o tom, kdo například Hitlerovi poradil s “konečným řešením židovské otázky”. Byl to islámský palestinský vůdce Amín al-Husajní. Hitler dokonce dostat ocenění “čestný muslim”.

3. Pan Mareček si povzdechl, že už se zase kastuje. No, mohl by jít poučit muslimy do azylových center, aby tedy nekastovali a neútočili na křesťany nebo homosexuály. Mohl by jít do evropských měst, ze kterých musí utíkat Židé, protože se bojí islámských útoků. Mohl by jít do Marseille a zkusit zjistit, proč tam dochází k tak vysoké kriminalitě. Mohl by se podívat do věznic ve Francii a dopátrat se, proč převážnou většinu tvoří muslimové. Atd.

4. Pan Mareček srovnává nelegální imigranty s lidmi z EU. Pokud vím, pořád jsme součástí EU, takže každý člověk v rámci EU může studovat nebo pracovat tam, kde chce. Jestliže ale chce člověk z EU studovat nebo pracovat např. v takové Austrálii, USA nebo Saúdské Arábii, musí splnit obrovské množství podmínek a mnoho z žadatelů je odmítnuto.

5. Pan Mareček se dále snaží hrát na strunu války. Jako že všichni uprchlíci jsou zbídačelí a zoufalí lidé. Hmm, když vidím ty zdravé silné kluky ve značkovém oblečení, jak se značkovým mobilem u ucha a za pokřiku “Alláh akbar” pochodují Evropou, moc mi to uprchlíky nepřipomíná. Když vidím a slyším, jak se chovají v azylových centrech (násilí, arogance, snaha o zavedení práva šaría, atd.), opět mi to uprchlíky nepřipomíná. Kromě toho ze Sýrie proudí jenom kolem 20% imigrantů. Zbytek je z naprosto jiných zemí.


6. A ještě mi to nedá, abych nereagovala na paní učitelku, která si v článku povzdechla, jak je v České republice hodně xenofobů a přestože u nás nejsou téměř žádní uprchlíci, lidé mají všeobecně strach… Milá paní učitelko, lidé nejsou blbí a dokáží si zjistit informace. Vidí, co se děje v okolních státech. Aby někdo zjistil, že nacismus je špatná ideologie, nemusel ho zažít na vlastní kůži? Dnes u nás nejsou téměř žádní nacisté, přesto je propagace nacismu zakázána. Zkuste se zamyslet, proč asi?

Myslela jsem si, že časy utopií se již skončily. Bohužel někteří opět propagují spíše své představy, které nadřazují realitě…


 

Zdroj.

Tento článek který Vám přináší redakce BezPolitickeKorektnosti.cz byl posledním, který vydala na blogu iDNES, byl cenzurován, což autorku přimělo založit si vlastní web.Takto vlastně vznikly i tyto stránky. Historie se opakuje. (pozn. R. Velička)


 

Rozloučení s iDnes

Díky všem, ale odcházím na svůj vlastní blog. Aby mě někdo šikanoval kvůli nadpisu a tomu, že si dovolím oponovat editorovi MF DNES, to vážně nemám zapotřebí. Čekám, že i tento blog stáhnou do soukromých, ale rozloučit se musím.

V posledním článku (staženém do skoukromých), jsem si dovolila oponovat editorovi MF DNES, který obhajoval islám. Tušila jsem, že se to redakci nebude líbit, prostě „demokracie“ jak má být. Proto mě stáhli do soukromých blogů. Prý propaguji nacismus 😀

Přitom já jsem naprosto proti nacismu, naopak nacismus, stejně tak islám velice kritizuji. Bohužel to nestačí. Kdo si dovolí oponovat „velevážené elitě“, ten prostě končí. Jistí lidé mi psali: ,,Leo vydrž, to je jenom slabá chvilka“.

To není o výhře/prohře. Mně se zhnusila celá redakce iDnes. Prostě oni čekali na nějakou mou slabost. Ten nadpis slabostí nebyl, jelikož jsem jej hned vysvětlila v článku. Ale oni mě obvinili, že prý šířím nacismus!!! No já mám dost. Tohle je hnus, naprostý hnus a v tom hnusu se budou moci poplácávat po zádech Polický s Marečkem a s celou redakcí iDnes. Až jim pak nějaký islamista uřízne hlavu nebo znásilní někoho blízkého.

Ale nebudu přesvědčovat neomarxisty, bude stačit, až jim poklesne čtenost. Nejlepší by bylo, kdyby tento propagandistický plátek bojkotovalo co nejvíce bloggerů. Sbohem, mějte se tady fajn a navzájem se tady cenzurujte, šikanujte a omezujte. Hlavně v zájmu islámu.


Vyjádření redakce: Autorku jsme vyzvali k úpravě titulku Míra nenávisti mě překvapila“, říká neonácek o reakcích na výuku nacismu. Po změně nadpisu autorkou byl článek vrácen na homepage. Text vzkazu autorce i s vysvětlením si můžete přečíst níže. S článkem editora MF DNES náš zásah neměl žádnou souvislost.

Dobrý den,

nadpis Vašeho článku odporuje bodu Kodexu blogera, konkrétně bodu: Bloger nesmí propagovat ani vyjadřovat rasovou, národnostní, náboženskou ani jinou nesnášenlivost vůči jednotlivcům či skupinám osob, obzvlášť pak vůči menšinám.
,Míra nenávisti mě překvapila“, říká neonácek o reakcích na výuku nacismu.
Nacismus je ideologie, jejíž propagace je zakázána právním řádem ČR. Oproti tomu vyznávat jakékoliv náboženství včetně islámu je zaručeno Listinou základních práv a svobod. Nejsou tudíž podle našeho práva souměřitelné, a Vaši metaforu proto považujeme za nepřípustnou.
Váš článek odstranili z titulní strany a vidět ho můžete pouze na svém osobním blogu. V případě, že titulek opravíte, opět ho na hlavní stranu vrátíme.

admin


Zdroj.