Evropská unie není demokratická. Je to diktatura a žalář národů. Nová politická třída kouká jen jak se udržet koryta

Naši chybou je, že pořád ještě věříme, že páchá-li vládnoucí politik v demokracii nějaké lumpárny, je povinností opozičního politika mu v tom zabránit.

Lea Vojteková

Lea Vojteková

Bohužel v praktické politice přestaly existovat rozdíly mezi pravicí a levicí. Oběma zůstal společný jeden cíl: Udržet se u moci. Výsledkem jsou pravo-levé koalice a opoziční smlouvy, vzájemná podpora korupce, zákulisní dohody a co nejdelší udržení se u „koryta“.


Na úrovni EU se už ani žádné protichůdné politické zájmy nepředstírají, a ten, kdo se odváží o tomto systému pochybovat, je vypískán (vzpomeňme například na Orbána). Projevem těchto „elit“ je hlavně pohrdání tradičními normami jednání, stojícími na principu služby veřejnosti, která ji platí.

příspěvěkMusí se nechat, že EU celý ten systém vylepšila. KSČ svůj vliv založila hlavně na strachu z různých represálií (i vůči neposlušným členům). EU zas hlavně na dotacích a dobře placených místech, která jim zabezpečují lukrativní zaměstnání až do důchodu, i po volební porážce. Kdo by se pak bouřil proti takovému zdroji příjmů? Raději pak dotyční budou strašit, jak bez EU všechno zkolabuje.

Dnešní propast už není mezi stranami (pravými vs. levými), není mezi dělníky a střední třídou. Dnešní propast je mezi hegemonistickou politickou elitou a všemi ostatními občany, kteří byli zbaveni moci a nerozhodují již v podstatě o ničem.